Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Encore typy plików 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Encore typy plików
Pojawił się kolejny problem.
Ten sam film zapisałem (image) jako krążek blu ray i dvd. Na zamontowaniu wrsji na dvd wszystko chodzi elegancko. Natomiast wersja blu ray- początek menu niewidoczny, jest tylko dźwięk) widoczne ślady lagowania oraz brak mozliwości włączenia całego filmu! Po wciśnięciu klawisza start menu przehcodzi (menu regal cinema) i włącza się na nowo. O co kaman?
Odpalam za pomocą corela win dvd.

Dodam jeszcze, że mam jeden projekt na blu ray wypalony na krążku-> przed formatem dysku odpalało się okej, początek menu widoczny i chyba normalnie się ładował cały film. Tego nie pamiętam. Jednak było lepiej.
Teraz jest nieciekawie. W zasadzie dysk oczyszczony więc wszystko powinno chodzić gładziej. Co zmieniłem to system z 7 home na ultimate i korzystam z microsoft security essentials, zamiast avg antywirus. W czym może być przyczyna?

środa, 7 września 2011, 17:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Encore typy plików
tak już mają odtwarzacze softwarowe-dvd idą ok a blu ray nie(mam zupełnie to samo)po nagraniu obrazu na płytkę blu-Ray odtwarzacz pokazuje wszystko(razem z menu)prawqidłowo

środa, 7 września 2011, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam tę nagrywarkę LG BH10LS30
I słuchaj, wcześniej wyswietlało sie w porządku z płyty blu ray jak i z dysku.

środa, 7 września 2011, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ciekawe jaki u ciebie player... u mnie nawet obrazy płyt z netu nie otwarza prawidłowo(power dvd i vcl media player) tylko dopiero po wypaleniu

środa, 7 września 2011, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Próbowałem na win dvd i power dvd i total media. Na każdym tak samo. Na wypalonejpłycie tez sa takie lagi i się nie włącza, a wcześniej działało lepiej. Nie wiem co to może powodować.

czwartek, 8 września 2011, 05:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

3 próba renderingu materiału blu ray. Znów zakończona fiaskiem. Myślałem wczoraj, że znalazłem już rozwiązanie. Zmniejszyłem bitrate, tak ab y mieścił się w lmicie 25 mb.

Materiał zgrany kamerą fx1 jako hdv.
Ustawienia projektu : Mainconcept 1080 50i
Długość projektu 143 minuty
Wysłane do encore za pomocą dynamic link.
Pod klawisz start przypisana chapter playlist od 1 do 7 (no tak samo jak w dvd)
Projekt zapisywany jako bd mpg2. Ustaiwony jako blu ray maximum bitrate 25 mb
Nie wiem tylko czemu encore wskazuke mi materiał źródłowy jako lower skoro jest upper. No ale projekt zapisywany jako upper. vbr2 min 8,5 target 20 max 24 dźwiek 256kb.
Dane z mediainfo:

Załączniki:
mainconcept.jpg
mainconcept.jpg [ 258.54 | Przeglądane 86 razy ]
środa, 14 września 2011, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Dobra, udało mi się. juupii
Posiłkowałem się zagraniczymi forami i tam znalazłem odpowiedzi.
Podzielę się z wami elementami jakie odkryłem. Byc może dla kolejnych będzie to jakaś wskazówka.
Czemu odtwarzanie całości nie działało, skoro projekt dvd tak? Odpowiedź jest prosta, chociaż nie do pomyślenia.
Projekt blu ray tworzony w encore, który zawiera chapter playlist nie obsłuży jej! Po prostu nie będzie działało.... Doszukałem się postów z 2002 roku w którym to opisywali ten problem w cs4 i pisali, że nie mogą doczekać się piątki z uwagi na ten błąd... Jak widać nie poprawili
Lagowanie- jeszcze nie do końca rozwiązane (nie miałem czasu utworzyć nowego projektu). Zbyt krótki klip poprzedzający rozpoczęcie menu oraz złe ustawienie loop pointa. Z tego co zrozumiałem, to nie może przekraczać połowy długości trwania kolejnego elementu.
Kiedyś miałem problem z opcją loop point. W tym wątku chyba nie jest poruszona. Walczyłem z tym chyba tydzień...
Otóż loop point w podgladzie projektu nie będzie pokazywał poprawnego przejścia do wyznaczonego miejsca. Dopiero po wyrenderowaniu gotowego projektu będzie widać poprawne cofanie do wyznaczonego miejsca. Jest to błąd encore. Czytałem na stronie, że ma wyjść na to jakiś patch, ale nie wiadomo kiedy.
Okej to by było na tyle w tej kwestii.

Pozdrawiam

czwartek, 15 września 2011, 15:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]