Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 03:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Authoring DVD w 2 godziny 55min 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Authoring DVD w 2 godziny 55min
Jeżeli chcecie wykonać płytke DVD polecam następujący sposób. W Adobe export za pomocą kodeka Pinnacle Turbo MPEG-2 przy następujacych patrametrach: bitrate video CBR 4000 audio 224 MPEG Layer II co daje nam w rezultacie 2 godzinny film dobrej jakości. Czas trwania enkodacji około 1 godziny 30 min przy procku Intela 2 Ghz, 512 Ram Bus. W ten sposób uzyskujemy materiał filmowy w osobnych plikach video+audio. Kolejnym krokiem jest połączenie tego materiału w jeden plik za pomoca TMPEGENC czas około 15 min. Następnie za pomoca DVD Architect utworzenie Menu z animowanymi chapterami i dźwiękiem AC-3 trwa około 1 godzinę i 10min. Sumując to wszystko łączny czas przygotowania płyty wyniesie was 2 godziny 55 min.(jest to czas z nagraniem płyty przy prędkości x2) Przypominam ze kodek TURBO przy wartości CBR 4000 uzyskuje bardzo dobrą jakość porównywalną z innymi kodekami o wartościach (6000 do 7000). Jeżeli macie jakieś nowe pomysły to napiszcie - wspólnie zawsze można co doradzić. Pozdrawiam DIDI-Wideo

sobota, 30 sierpnia 2003, 08:38
Moderator
Moderator

Mamy inne propozycje - prostsze i wygodniejsze. Eksportujemy wprost z timeline doinstalowanym kodrem integrującym się z programem edycyjnym wprost do mpeg2 z dźwiękiem w sobie - dlaczego osobno??? i z pewnością nie będzie to Pinacle, bo wystarczy wziąć każdą jedną płytę DVD z filmem oryginalnym by zobaczyć, że wszędzie jest jeden i ten sam najlepszy kodek zastosowany na plikach vob i nie jest to Pinacle :))Następnie authoringu dokonujemy programem Workshop, który jak wiadomo jest numerem 1 w aplikacjach tego typu. W rezultacie osiągamy to samo, lecz nieporównywalnie ładniej no i szybciej :) TMPGEnc polecam początukującym.

niedziela, 31 sierpnia 2003, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do kolegi DIDI. A jak to się robi, że TMPG łączy te 2 pliki tylko 15 minut? Próbowałem coś takiego zrobić to pokazało mi, że będzie to trwać 7 godzin, więc sobie odpuściłem. A może ktoś zna jakiś szybszy i łatwy w obsłudze program do łączenia osobnych plików audio i video. Pozdrawiam.

niedziela, 31 sierpnia 2003, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ODPOWIEDŹ na życzenie : TMPEGENC - robimy łaczenie w następujący sposób: 1. Open File/2. MPEG Tools - wybieramy zakładke Simple Multiplex, w opcji TYPE wybieramy MPEG-2 Program VBR, w opcji video IMPUT wybieramy z enkodowany plik no i to już w zasadzie wszystko wystarczy tylko kliknąć RUN i za 15 min mamy gotowy połączony plik. Życzę powodzenia.

niedziela, 31 sierpnia 2003, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odpowiedź do montażysty Darka
łatwiej to nie znaczy szybciej a przecież przy montażach zależy nam przede wszystkim na czasie jeśli znasz szybszy kodek do MPEG-2 integrujący sie np z Adobe Premiere to poprosu napisz . Jestem ciekaw jaki uzyskujesz czas na przygotowanie płyty. Pozdrawiam Didi -Wideo

niedziela, 31 sierpnia 2003, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czas podobny do Twojego bo przeliczam też na DV 500 DVD. No może pól godziny krócej. Tylko do tej pory robiłem DVD z dwóch oddzielnych plików w DVDit. Dzięki Twojej pomocy spróbuję zrobić coś na Workshopie. Może też na nim pracowałeś? Miałbym kilka pytań. Pozdrawiam. Dziękuję za pomoc. Łączenie plików idzie naprawdę sprawnie.

niedziela, 31 sierpnia 2003, 21:31
Bywalec
Bywalec

Post Odpowiedź
Co do workshopa -hmm no coż kiedyś próbowałem się nim bawic ale jakoś specjalnie mi do gustu nie przypadł, a to z tego powodu ze przelicza on jeszcze raz materiał który został już z enkodowany a to znacznie wydłuża czas przygotowania materiału na DVD. Pozostaje jeszcze kwestia jakości. A co to tej mam pewne zastrzeżenia. Moim zdaniem, a co wynika jednoznacznie po obejrzeniu płyty kodek PINNACLE TURBO z DV 500 DVD daje o wiele lepszy rezultat jeżeli chodzi o jakość obrazu. Pozdrawiam DIDI-WIDEO

poniedziałek, 1 września 2003, 08:22
Bywalec
Bywalec

Post warto przeczytać
Dla wszystkich zainteresowanych jeżeli chcecie jeszcze skrócić czas przygotowania plyt DVD z 2h.55min to wystarczy zastosowac płytkę np x4 i juz mamy krótszy czas i wyniesie on 2h.30min, a przy x6 2h.18min.
Pozdrawiam DIDI-WIDEO

poniedziałek, 1 września 2003, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie rozumiem, po co mam się tak śpieszyć? Normalnie wychodzi mi na minutę materiału godzina montażu, czyli przy przeciętnie robionym materiale 30h. Do tego jeden wieczór na authoring, w nocy się wszystko przeliczy, przecież jak śpię to komputer i tak potrafi pracować i gotowe...
...no chyba, że klient się śpieszy, ale wtedy zadawala się najczęściej mpeg-iem.

Pozdrawiam
Ulv

środa, 3 września 2003, 00:58
Moderator
Moderator

Konkretnie u mnie wygląda to tak: Dointalowanym kodekiem mpeg2 Ligos nakładką na AP materiał wprost z timeline eksporuję fo wielkości dwu płytek DVD jest to 3 godziny materiału podzielone na około połowę w stosownym miejscu jest przedział. Całość eksportuje mi się około 4-5 godzin i coś, czego nikt nie zauważa nadaję procesowi odpowiedni priorytet spuszczam to na tray i robię wszystko co potrzebuję a konwersja trwa w tle. Pomyśleć tylko ile niekiedy komp chodzi bez wyłączania?, więc niech to się odbędzie w tle. Authoring to kwestia wygody obsługi programu i wprwy w nim. Wiadomym jest, że zawodowcy utworza sobie stałe szablony menu gotowe i procec tworzenia takiego początku będzie jedynie wstawianiem w odpowiednie miejsca plików o stałych nazwach. Tutaj godzina to z duza nawiązką. Zapis tychże dwu krążków jak zauważył poprzednik zalezy od ich szybkości zapisu, więc te przeciętne X4 nagramy w około godzinę. Naklejki na CD, okładka etui tworzone w czasie konwersji na mpeg nie wnosi dodatkowego czasu, więc suma sumarum 6-7 godzin i przecież nie koniecznie "ciurkiem", więc skąd te 30 tego nie jestem w stanie pojąć? Dodać muszę, że oczywiście należało by podawać moc obliczeniową procesora, więc to wszytko idzie na przeciętnym dzisiaj procku 1.8+ Athlon.

środa, 3 września 2003, 01:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie zrozumiałeś mnie, 30 godzin zajmuje mi zmontowanie materiału 30 minutowego (takie, żebym sam czuł, że wszystko jest dograne i żeby mi się podobało, o co nie łatwo), w stosunku do tego chciałem pokazać, że te kilka godziny na authoring i zbudowanie/wypalenie płyty przez noc (czyli też kilka godzin) to niewiele i wcale nie widzę powodu, żeby robić z tego "zawody" kto szybciej, bo spokojnie może dziać się to w nocy.
Pozdrowienia

środa, 3 września 2003, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Konkretnie u mnie wygląda to tak: Dointalowanym kodekiem mpeg2 Ligos nakładką na AP materiał wprost z timeline eksporuję fo wielkości dwu płytek DVD jest to 3 godziny materiału podzielone na około połowę w stosownym miejscu jest przedział. Całość eksportuje mi się około 4-5 godzin i coś, czego nikt nie zauważa nadaję procesowi odpowiedni priorytet spuszczam to na tray i robię wszystko co potrzebuję a konwersja trwa w tle. Pomyśleć tylko ile niekiedy komp chodzi bez wyłączania?, więc niech to się odbędzie w tle. Authoring to kwestia wygody obsługi programu i wprwy w nim. Wiadomym jest, że zawodowcy utworza sobie stałe szablony menu gotowe i procec tworzenia takiego początku będzie jedynie wstawianiem w odpowiednie miejsca plików o stałych nazwach. Tutaj godzina to z duza nawiązką. Zapis tychże dwu krążków jak zauważył poprzednik zalezy od ich szybkości zapisu, więc te przeciętne X4 nagramy w około godzinę. Naklejki na CD, okładka etui tworzone w czasie konwersji na mpeg nie wnosi dodatkowego czasu, więc suma sumarum 6-7 godzin i przecież nie koniecznie "ciurkiem", więc skąd te 30 tego nie jestem w stanie pojąć? Dodać muszę, że oczywiście należało by podawać moc obliczeniową procesora, więc to wszytko idzie na przeciętnym dzisiaj procku 1.8+ Athlon.

Czy pisząc kodek ligos myślisz o pluginie LSX-mpeg .... czy to jakiś inny plugin???

poniedziałek, 27 października 2003, 16:15
Moderator
Moderator

poniedziałek, 27 października 2003, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post workshop, ac3, multiplexing
Podobno do worhsopa mozna odrazu dodac niezmultipleksowany material...( w mojeje wersji 1.3 niestety wystepuje po wypaleniu asynchro)...ale moze komus sie to udaje zrobic ...jesli tak to mamy nastene pare minut do przodu!
gdzie w worshopie jest zakladka ac3 ? ( slepota)

ach..jak sprawdzic czy dzwiek nagrany na plycie jest ac3, czy dd?( nie moglem nigdzie znalesc odpowiedzi )
pozdrawiam
grzesiek

środa, 29 października 2003, 12:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam Workshopa i zeby program nieprzeliczal ponownie wystarczy tylko zaznaczyc 1 opcje przy nagrywaniu/robieniu iso "Do not convert compilant file", albo poporstu cisnac literke g. Co do dzwieku to rowniez nie mialem problemu z laczeniem w workshopie obrazu i dzwieku, wszystko bylo ok, moze program ktory zrobil ci dwa pliki rozjechal dzwiek? Mi sie zdarzylo kilka razy ze pregram MPEG ENcoder stworzyl mi mpega(video+audio) z rozjechanym dzwiekiem.
Co do dzwieku AC3 to w wersji 1.3 nie posiada takiej funkcji, jest natomiast nowa wersja DVD Workshop AC-3 ktora ma juz ta opcje.
U mnie na Athlonie 1700+ i dv500dvd czas nagrania plyty z2h filmu z predkoscia x2 to kolo 2h.

Pozdriawm Piotr

czwartek, 30 października 2003, 09:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona