Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 00:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Odtwarzacze DVD - porady dla kupującego 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odtwarzacze DVD - porady dla kupującego
Witam

Mam pytanie na co należy zwrócić uwagę przy kupnie odtwarzacza DVD. Ma on odczytywać płyty DVD, VideoCD, Super VideoCD, do tego muzykę w MP3 i z nośników płyty zarówno CD-ROM i CD-RW i zwykłe płyty DVD i DVD-RW. Czyli praktycznie wszystko co powinien mieć odtwarzacz.

Moje pytanie to czy powinien mieć on jakiś lepszy laser coby nie było problemów z odczytem podanych płyt, czy lasery są wszystkie jednakowe. Do tego na co mam popatrzeć z użytecznych funkcji (wiem że są możliwości symulacji dźwięku przestrzennego itp)

Warto zwracać uwagę na konkretne firmy? I czy jakość odtwarzanego materiału na każdym jednym odtwarzaczu DVD jest taka sama czy też lepiej potestować różne. Kwota to tak najlepiej do 1000 zł.

Pozdrawiam

środa, 3 września 2003, 07:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Do tego jeszcze wiem że są odtwarzacze DVD ze wzmacniaczami na głośniki i te bez nich. Co o tym sądzicie i co możecie doradzić?

środa, 3 września 2003, 07:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli chcesz odtwarzacz dvd radzacy sobie z kazdym formatem (DVD-R, DVD+R, SVCD, VCD, Mp3, jpg) proponuje Panasonica S75 kosztuje 899 zl, w tej cenie jeden z najlepszych dostepnych na rynku. Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony .

wtorek, 23 września 2003, 12:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Trochę po czasie jako że zakupu już dokonałem. Kupiłem jeden z modeli Philipsa i doskonale radzi sobie z każdą jedną płytką. Brakuje tylko odczytu DivX'ów ale na to się nie nastawiałem.

Pozdrawiam

niedziela, 28 września 2003, 00:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Uwaga !!!
Witam.
Mam nadzieje że nikt mnie po tym poście nie oskarży o naruszenie dobrego imienia firmy ;> Otóż nie polecam jakiegokolwiek PANASONICA jako odtwarzacza. Okazuje się, że mają problemy z odczytywaniem DVD-R (szczególnie z nieco gorszych płyt).
Ale po kolei.
JAk wszystkim wiadomo PANASONIC na początku promował SWÓJ WŁASNY standard DVD-RAM.
Wypalam płytkę na Pioneer 105 (DVD-R). Płytka na kompie śmiga bez problemu. To samo na stacjonarnej nagrywarce Pioneera(7000). Oddaję płytkę klientowi. On ma PANASONICA. Płytka mu nie chodzi ;/ W instrukcji ma napisane, że odtwarzacz ten (stacjonarny oczywiście) odtwarza DVD-R. Na pudełku ma także napisane wielkimi literami, że oczywiście odtwarzacz odtwarza płyty DVD-R. Sprawdzam więc po rklamacji płyte na innym odtwarzaczu u kolegi (swoją drogą tez panasonic - tyle że straszie stary) i ... płytka chodzi bez problemów.
I cóż sie okazuje ? Na jakieś www na sieci znalazłem informacje, że: Odtwarzacz ten - owszem - czyta DVD-R, ALE TYLKO NAGRANE NA INNEJ NAGRYWARCE STACJONARNEJ oczywiście firmy ... PANASONIC. Komentarz odpowiedni sam sie ciśnie na usta. Niestety nie pamiętam modelu tego odtwarzacza.
Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

czwartek, 9 października 2003, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio widziałem KISS'a za 1050 złotych, czyta prawie wszystko w tym diivx'y

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 10 października 2003, 08:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]