Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 DVD DL udogodnienie czy problemy ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DVD DL udogodnienie czy problemy ?
Czy ktoś z Was bezproblemowo stosuje płyty dwuwarstwowe DVD DL ? W pewnym momencie postanowiłem robić authoring na tych płytach ponieważ całość mieści się na jednej płycie i nie trzeba robić dwa razy authoringu. Jednak chyba przejdę z powrotem na klasyczne DVD, gdyż mam przypadki reklamacji w stylu u mnie chodzi a u rodziców nie odtwarza. Mam też sygnał że jedna płyta się zacina - muszę to sprawdzić choć nie powinna gdyż kupiłem jak myślę markowe Verbatimy do nadruku w Fotonie - chyba że to jakieś podróby ? Stosowaliście te płyty ?

wtorek, 7 lutego 2012, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DVD DL udogodnienie czy problemy ?
Choć nie powinno to były... Nie robię już na DL, taki prikaz z "góry".

wtorek, 7 lutego 2012, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to wyłącznie wina odtwarzacza dvd.DL ma 2 warstwy polaryzacji + i -.są odtwarzacze które widzą tylko plusy a są takie które tylko minusy. większość obecnych odtwarzaczy widzą obie polaryzacje.Nigdy nie wiadomo kto jaki ma odtwarzacz dlatego nie nagrywam na DL i parę razy zdarzyło mi się przegrywać ponownie na dvd o innej polaryzacji

wtorek, 7 lutego 2012, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś stosowałem płyty DL, tez Verbatim i niestety bywają z nimi problemy na niektórych odtwarzaczach. Jest to bardzo mały odsetek ale zawsze. Dlatego dałem sobie z nimi spokój.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 7 lutego 2012, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokladnie jest tak jak powyzej opisali poprzednicy, w naszym kraju mlekiem i miodem plynacym ludzie maja rozne odtwarzacze, czesto stare i stad tez problem. Jesli chodzi o mnie to nagrywalem na dvd dl + bo choc na nagrywarce bylo napisane ze obsluguje dwa formaty to tak nie bylo i nagrywarka poszla do reklamacji. Dobra rada, rob krotsze filmy ale ciekawsze, zmieszcza sie na jednym krazku. U mnie jesli mlodzi chca to dorabiam tylko im 30min filmu w dodatkowej cenie i daje na dodatkowej plycie a BR oddaje jeden i jak widze ludziom to pasuje, bo goscie obejrza wersje 1,30h i sie nie nudza a mlodzi maja cos wiecej i jak chca to moga pozyczyc rodzinie lub znajomym. W koncu to ich pamiatka i nie kazdego musza zameczac telenowelasem.

wtorek, 7 lutego 2012, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za wypowiedzi, utwierdziliście mnie w przekonaniu że lepiej nie nagrywać na DVD DL. Na DVD nie wrzucam więcej niż 1h 15min gdyż preferuję priorytet jakości tym bardziej, że animowane MENU's też zajmują trochę miejsca.
A czy może ktoś oferuje film na pendrive jako dodatek ? 16GB kosztuje ok. 85zł w MM. Próbowałem w MP4 i jakość jest bardzo dobra, tyle że nie ma chapterów i wygodnej możliwości przeskakiwania w ściśle określone miejsca filmu.

wtorek, 7 lutego 2012, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mozesz zrobic na pena w pliku jak na BD razem z menu ale odpalac trzeba z folderu. Moze nieprofesjonalnie ale zawiera wszystko i przelacza tak jak z pyty.

wtorek, 7 lutego 2012, 18:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spróbuję :wink:

wtorek, 7 lutego 2012, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie testowałem, w sumie z czystego lenistwa.
Umieść w katalogu głównym autorun:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autorun.inf
Dla DVD(AVCHD i BD nie wiem) był by to zdaje się taki wpis:
[autorun]
shellexecute=VIDEO_TS\VIDEO_TS.IFO

środa, 8 lutego 2012, 01:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

stacjonarne odtwarzacze dvd na dlugo przed plytami "wypalanymi" double layer odczytywaly normalne, tloczone plyty dwuwarstwowe, problem jak zwykle nie lezy po stronie odtwarzaczy tylko producentow plyt, jak sie trafi dobra serie, ktora "zaakceptuje" nagrywarka to nie ma zadnych ale to zadnych klopotow, klient nawet nie wie ze ma plyte dwuwarstwowa

"zaakceptuje" czyli wypali bez bledow, tutaj klania sie wyscig na firmwarey nagrywarek i kolejne serie plyt w ktorych producenci zmieniaja naglowki, moze zabrzmi to jak teoria spiskowa ale wydaje mi sie ze to celowe dzialanie napedzjace sprzedaz nagrywarek i plyt

encore pozwala u mnie normalnie breakpoint ustawic recznie, podaje czas na czarnym przejciu miedzy chapterami i nawet jesli jest zaciecie to niewidoczne dla ogladajacego

środa, 8 lutego 2012, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Architect tez pozwala na reczne ustawienie przjscia miedzy warstwami. Po wypaleniu otwiera kazdy domyslny odtwarzacz na kompie, wiec problem napewno lezy miedzy plytami a zewnetrznymi odtwarzaczami i raczej teoria spiskowa dotyczy odtwarzaczy. Ja sprawdzam na wierzy ''S'' (kino domowe jak to zwa w naszym kraju) kupionej jakies 6-7 lat temu i zawsze odbieralo, bez znaczenia na producenta plyty. Co prawda sprzet kosztowal sporo i zakupiony byl za granica co powoduje, ze czesto mi nasowa sie taka mysl. Czy produkty produkowane (czasami Chiny, Taiwan lub Bangladesz) na rynki panstw zachodnich maja zawsze lepsza jakosc, czy tylko ja mam takie szczescie, ze bez znaczenia czy to ciuchy czy elektronika to zawsze udaje mi sie kupic lepszej jakosci za granica niz w kraju?
To raczej nie teoria spiskowa tylko fakty. Koszulki np. tego samego markowego producenta z zachodniego rynku sa zrobione zwykle z grubszych materialow niz na naszym rynku krajowym a cena w sklepie jest identyczna a czesto w Polsce wyzsza. Podobne rzecz sie ma z wodami toaletowymi.

czwartek, 9 lutego 2012, 15:02
Bywalec
Bywalec

Płyty Verbatimy nie są najwyższej jakości
http://www.eioba.pl/a/1hv5/plyty-cd-i-dvd-jakosc-nosnikow

czwartek, 9 lutego 2012, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Adikmiel napisał(a):
Płyty Verbatimy nie są najwyższej jakości
http://www.eioba.pl/a/1hv5/plyty-cd-i-dvd-jakosc-nosnikow

Artykuł sprzed 6 lat ma być wyznacznikiem jakości płyt?

czwartek, 9 lutego 2012, 23:48
Bywalec
Bywalec

Ale 6 lat temu też były uważane za najlepsze .Ja używam na dzień dzisiejszy
JVC Professional i nie miałem i nie mam z nimi żadnych problemów,a z Verbatimami różnie bywało

piątek, 10 lutego 2012, 19:58
Bywalec
Bywalec

Jeszcze link, w opisie pisze jaka to fabryka,można to porównać z tabelką podaną wyżej
http://allegro.pl/jvc-dvd-r-8-5gb-8x-dual-layer-cake-10-vd-r85hgs10-i2063118613.html

piątek, 10 lutego 2012, 20:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona