Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 MPEG2 zrobiony w Ulead 6.5 "skacze" przy szybkim r 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post MPEG2 zrobiony w Ulead 6.5 "skacze" przy szybkim r
Używam Ulead Media Studio 6.5 z patchem power DVD, na XP. Po przeliczeniu krótkich avików (ok 2 do 5 minut) wszystko w porządku, ale po przeliczeniu 1,5 godziny mpeg 2 skacze prawie co 5 klatkę w ruchu.
Kompresję ustawiam tak jak UMS 6,5 pokazuje: PAL DVD, bitrate 6000 constant, frame A. Pomocy.

środa, 10 września 2003, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MORE DETAIL'S
Więcej szczegółów, jak skacze, sam avi, czy już wypalona płyta? Jeśli palisz, to na czym itd.... Postaram się pomóc, ale potrzebuję więcej szczegółów. pzdr

środa, 10 września 2003, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MPEG2 - więcej szczegółów
podaję więcej szczegółów.
zaczynam dopiero kompresować od tygodnia
Skacze niestety zarówno mpeg2 na dysku, jak i wypalony (wypalony skacze na każdym odtwarzaczu)
"skakanie" polega na tym, że obraz przeskakuje co którąś klatkę. Delikatny stroboskop. Mało widoczny w ujęciach statycznych, gorzej jest w ruchu.
Materiał który kompresuję to avi zrzucane do kompa kartą AVMaster z SVHS. Ramka 567x768 (może to od tego,że przy kompresji do mpeg2 następuje zmiana wielkości obrazu?)
Przeliczam w Ulead 6.5 za pomocą kodeka PAL DVD - dostępne ustawienia: bitrate 6000 constant, ramka 720x576, bez kluczowania ramek i z kluczowaniem jest tak samo.
Kumpel ustawia w uleadzie 6.5 tak samo i nie ma problemów, ale on przelicza DV.
mam nędzny procesor (800GB) więc trudno mi przeprowadzić więcej testów z długimi odcinkami. to co dotychczas przeliczyłem to krótkie filmiki - do 10 minut i one nie skaczą, oraz 1,5 godzinne - wszystkie mają stroboskop.
Odtwarzam na winDVD u mnie, a w Pover DVD u kumpli z płytki.
Nagrywarka Pioneer DVDR 105 (choć to nie ona winna)

czwartek, 11 września 2003, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na 99,9999% masz źle ustawione ramki, KONIECZNIE MUSZĄ TO BYĆ FRAME A!!! Przelicz materiał jeszcze raz do mpeg z tym ustawieniem, to powinno pomóc. Jeśli to nie to, to będziemy szukać dalej. Pozdrawiam.

czwartek, 11 września 2003, 21:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]