Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Encore > Blu-ray > pauza po obejrzeniu chaptera [solved] 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Encore > Blu-ray > pauza po obejrzeniu chaptera [solved]
Witam wszystkich.
Mam klienta dla którego robię sporą animację, gość chce przedstawiać ją na róznych prezentacjach no i wymyślił sobie, że:
-Animacja będzie lecieć
-Dojeżdza do ustalonego wczesniej momentu
-pauza
-on w tym czasie gada swoje
-kończy
-klika pilotem "next" czy tam "play"
-zapauzowana animacja leci dalej do kolejnego ustalonego punktu

Ja ustawiam to sobie tak:
Premiere + chapter's z zaznaczona opcja, że encore > direct link do encore'a > na chapterze set end point - stop

I zamiast pauzować to po prostu stopuje mi całą animację.

Za cholerę nie jestem w stanie tego zrobić a w necie też nic konkretnego znaleźć nie mogę, nie mam zielonego pojęcia w jakim programie coś takiego można stworzyć i delikatnie mówiąc mam nóz na gardle bo deadline zbliża się coraz szybciej.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Może znacie jakiś inny program, w którym mógłbym to zrobić, jestem już w takim momencie, że był bym nawet w stanie wrzucić ta animacje do powerpointa zeby tylko były te kopane pauzy.

Ostatnio edytowano środa, 28 marca 2012, 15:49 przez n0xx, łącznie edytowano 1 raz

środa, 28 marca 2012, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Encore > Blu-ray > pauza po obejrzeniu chaptera
nie mam teraz czasu zeby sprawdzic jakies sensowne rozwiazanie ale zrob po prostu na timeline stopklatke rozciagnieta na 10-15 minut i po prostu animacja doleci do tego momentu , bedzie wygladalo ze sie zatrzymla, koles kliknie next chapter i poleci dalej (tylko pauza musi byc taka zeby sie zdazyl wypowiedziec)

generalnie to chyba takich rzeczy nie robi sie w sofcie do authoringu tylko jakims do prezentacji

środa, 28 marca 2012, 12:32
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź.

Niestety opcja z przedłużeniem czasu nie wchodzi w grę, ponieważ nie mam pojęcia ile gość będzie gadać ( z resztą oni też nie wiedzą) dla tego, potrzebna mi opcją z pełną kontrolą.

Też mi się wydaje coraz bardziej, że encore nie jest zbyt dobrym programem do stworzenia takiego myku ale chciałem, żeby było zrobione porządnie ale widzę, że chyba się nie da i trzeba pójść bardziej prymitywną drogą.

środa, 28 marca 2012, 12:43
Stały bywalec
Stały bywalec

DVD jednak doskonale nadaje się do prezentacji. Jest w pełni konfigurowalne, nie umywa się oczywiście do blu-ray, ale jednak.

Ja robię coś takiego (podam dla DVD Studio Pro na macu, może okaże się to przydatne):

1. Stawiam chapter (np chapter_1) w miejscu pauzy.
2. Stawiam kolejny chapter (np chapter_2) klatkę po chapter_1.
3. Ustawiam parametry chapter_1:
- wait: infinite
- end jump: chapter_2

Po dojściu odtwarzania do chaptera_1 następuje stopklatka (pauza), która trwa aż do wciśnięcia Play - odtwarzanie jest kontynuowane. Oczywiście jest to zgodne ze standardem DVD, więc bez problemów działa wszędzie.

Jest sporo opcji konfiguracji markerów w tym skrypty, które wprowadzają pełną interaktywność. Warto to poznać, zawsze może się przydać. Niestety, nie wiem jak sprawa wygląda w programach na Windows.

środa, 28 marca 2012, 13:22
Nowy
Nowy

Dzięki dreamer.

Mac'a zawsze można skołować ale niestety animacja musi być w fullhd - będzie puszczana na rzutnikach i jakiś ogromnych telewizorach, jest w niej dużo tekstu więc obraz musi być żyleta, a dvd to prawie połowa straty jakości na obrazie.

Co nie zmienia faktu, że podałeś konkretne rozwiązanie, na pewno się temu przyjrzę, może będzie opcja, żeby taki myk na blu reju zrobić.

środa, 28 marca 2012, 13:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cześć.

Ja myslę, że na Blu-Ray można by cos takiego zrobić bez problemu. Wystarczy Encore i Premiere (lub jakiś inny edycyjny).
Ja zrobił bym to tak:
Musisz przygotować sobie odpowiednią ilość klipów (po których będzie następować zatrzymanie) i każdy klip powinien kończyć się właściwa klatką (powiedzmy 1 sek.). W samym Encore musisz wciągnąć wszystkie fragmenty (klipy) i do każdego przygotować planszę (jako Menu) taką samą jak ostatnia klatka konkretnego klipu. Na tej planszy możesz zrobic button np. next.
Przy pierwszym klipie ustawiasz End Action na planszę (pierwsze menu) a button next linkujesz z kolejnym klipem za którym jest kolejna plansza itd. aż do końca prezentacji. W atrybutach planszy (menu) musisz ustawić Loop - Forever. Myslę, że to chyba najszybszy i w miarę prosty sposób.:)

Pozdr.
Maciej

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 28 marca 2012, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale tak bedzie szarpniecie

środa, 28 marca 2012, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
ale tak bedzie szarpniecie

Nie będzie szarpnięcia. Wystarczy, że w Premiere wyeksportuje ostatnią klatkę i zrobi z niej Menu w Encore. Robiłem już takie rzeczy, wprawdzie klatkę eksportowałem jako psd z warstwami z animacji w AE ale myslę że z Premierka bedzie tak samo jak zrobi jpg lub Tiffa.

środa, 28 marca 2012, 14:24
Nowy
Nowy

Dzięki mmstudio, wygląda na to, że wiszę Ci flaszkę !

Jeżeli mogę to sobie to podsumuję bo głównie moja praca kończy się na After Effects a z premierem mam doczynienia tyle co uciąc/skrócić/przedłużyć a z Encorem jeszcze mniej

1- Dzielę sobie animacje na klipy i je renderuje
2- Robię screeny koncowej klatki danej animacji
3 - Importuje pocięte kawałki jako oddzielne timeline'y
4 - Importuję psdki ostatnich klatek animacji jako menu
5 - Tworzę sobię playlistę i we flowchart układam:
Project > Timeline1 > {end actin:menu1}> menu1 {end action:Timeline2}

I następne kroki analogicznie.

//edit

Ułożyłem sobie na szybko jakieś byle jakie skrawki żeby tylko sprawdzić czy działa i faktycznie działa !!
Dokładnie o to mi chodziło, dziękuje Ci bardzo za pomoc, mozna powiedzieć, że uratowałeś moją 4ro miesięczną pracę nad animacją :)
W domu sobie poukładam odpowiednio to wszystko i w dobrej rozdzielczości ale raczej nie powinno być żadnych problemów z tego co widzę.

Jeszcze raz dziękuje!!!

środa, 28 marca 2012, 15:13
Nowy
Nowy

Pozwolę sobie podbić wątek.

Skoro muszę podzielić całą animację na dane party w premierze to mam następujące pytanie.

Kiedy potnę całość na mniejsze party mogę je wyeksportować jako oddzielny footage (każdy part - oddzielny plik .mov) czy muszę bawić się w przerzucanie i docinanie każdego klipu oddzielnie ?

środa, 28 marca 2012, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

n0xx napisał(a):
Dzięki mmstudio, wygląda na to, że wiszę Ci flaszkę !

Na co dzień pijam Finlandię, od święta Jacka Daniels'a. Wybór pozostawiam Tobie:)
A tak na serio: Wszystko tak jak napisałeś w punktach.
Edycję możesz robić w dowolnym sofcie (nie koniecznie Premiere). Generalnie chodzi o to aby wyeksportować ostatnią klatkę z parametrami zgodnymi z filmem (prezentacją) aby nie było przeskoku.

środa, 28 marca 2012, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

n0xx napisał(a):
Pozwolę sobie podbić wątek.

Skoro muszę podzielić całą animację na dane party w premierze to mam następujące pytanie.

Kiedy potnę całość na mniejsze party mogę je wyeksportować jako oddzielny footage (każdy part - oddzielny plik .mov) czy muszę bawić się w przerzucanie i docinanie każdego klipu oddzielnie ?

Nie. Własnie mówię, że z całej prezentacji w programie montażowym dzielisz film na odpowiednie kawałki i osobno eksportujesz do danego formatu. W encore wciągasz to wszystko po kolei jako osobne filmy na osobnych timelinach. Reszte juz znasz.

środa, 28 marca 2012, 15:54
Nowy
Nowy

Post Re: Encore > Blu-ray > pauza po obejrzeniu chaptera [solved]
Ok, wszystko zrozumiałem.

Jak będę kiedyś w Poznaniu na pewno będę pamiętać o flaszce :)

Dzięki wielkie za uratowanie tyłka !!

środa, 28 marca 2012, 16:05
Nowy
Nowy

Post Re: Encore > Blu-ray > pauza po obejrzeniu chaptera [solved]
Jeszcze jedno.

Dodałem sobie niewidoczne buttony:
Stworzyłem w photoshopie pustego png, i wrzucam to jako button w menu.
Ale pojawia się pewien problem bo działa tylko aktywny - nie da się "w ciemno" zmienić sobie na jeden czy też drugi.

Trochę dziwnie, bo niby skoro widoczne można sobie wybierać (lewo/prawo) to czemu niewidocznych się tak ustawić nie da ?

Szukałem i szukałem w tym necie odpowiedzi ale wszędzie widzę, że jeżeli niewidoczny przycisk to tylko jeden (działać, będzie tylko ten aktywny)

Doczytałem się też, że opcja next/prev w blureju nie działają - prawda to, czy coś źle robię po prostu ?

Co prawda nie wiem po co im w tym przypadku konieczność cofania animacji ale skoro już coś robić to fajnie by było zrobić to porządnie.

Jakieś pomysły ?

czwartek, 29 marca 2012, 02:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]