Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 NAGRYWARKA BD PLEXTOR proszę o pomoc!!! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post NAGRYWARKA BD PLEXTOR proszę o pomoc!!!
Witam,
Od czerwca 2011 r. posiadam nowy komputer i 2 nagrywarki PLEXTORA Do edycji używam avid studio
1. Nagrywarka DVD model px-l890sa docelowo miała nagrywać płyty dvd - a tu zonk nie wypala płyt printable np JVC Taiyo Yuden(te płyty wypalam na 950). Wypala natomiast zwykłe TDK czy Verbatim. W starym komputerze miałem model 880 i tam nie było problemów z JVC.
2. Nagrywarka BD model px-LB950sa to jeszcze lepszy wynalazek. Nie wypala płyt printable np maxell 1x4 czy verbatim lub wypala rzadko z bólami(na 15 płyt wypali 2szt. słychać wirowanie). Jak włoże czystą płyte do nagrywarki to słyszę, że cicho się kręci. Wypala bez zproblemu na zwykłych bez nadruku np TDK 1x6 czy BD RE philipsa i równo z prędkość x2.
Biosów nowszych nie ma.
Co mam zrobić?Bardzo duże straty. Myślę, kupić LG BH10LS38
Chce wypalać płyty BD. Jakich używacie nagrywarek??
Pozdrawiam
Norbert

środa, 2 maja 2012, 07:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: NAGRYWARKA BD PLEXTOR proszę o pomoc!!!
Ja od zawsze używam Pioneer-ów i nie mam żadnych problemów.
Plextor to bardzo dobra firma jak masz jeszcze gwarancję to tylko reklamacja wchodzi w grę.
Kolega miał kiedyś podobny problem i okazało się że miał wirusa który próbował dodawać się do plików autostart.ini na płytach dobry program antywirusowy pomógł, raz nagrywało ok a raz nie.
Powodem też mogą być wibrację jeśli masz kiepską obudowę lub przytarty wentylator, lub silne pole magnetyczne (głośnik z domowego systemu audio).

środa, 2 maja 2012, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm, ciakawe, nie chca nagrywac TY i Maxell?, z tymi plytami na zadnej nagrywarce nigdy nie mialem problemu. Nie wiem jak naped BD, ale jesli chodzi o DVD - Plextor to byla bardzo dobra firma, ale pare lat wstecz, w tej chwili w srodku siedza Litonopodobne flaki i ze starym dobrym Plextorem nie ma to juz nic wspolnego (nowa 890 kosztuje 150zl wiec....) Ja osobiscie uzywam Pioneera 216, starego ale nadal nie zawodnego Plextora 716. Nie dawno kupilem tez nagrywarke Optiarc, w necie pisza, ze dobra (jak na wspolczesne badziewia) i w sumie przez 3mce dziala ok. Poczytaj troche na http://www.cdrinfo.pl/ tam dowiesz sie wiecej. Jakies 2 tyg temu widzialem na allegro jakis starszy model Plextora, ale jeszcze z tych oryginalnych w cenie 450zl (nowa) Ja mam zamiar kupic ze 2-3 sztuki na zapas, nawet uzywanych (Plextor albo Pioneer), bo jak widac po twoim przykladzie te nowe modele to szmelc.

czwartek, 3 maja 2012, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

obecnie mam nagrywarkę LG super multi blue i od roku nie było z nią żadnych problemów.i płytki dvd i blu-ray wypalają się bez problemów.Używam Roxio 2000
i wypalam dvd x8 a bluray x4.
Po nagrywarce Pionier A-01 która kosztowała ponad 5000 Pioniera już nigdy nie kupię. Parę sztuk Lg naprawiono mi poprzez wymianę na nowy sprzęt ale one były kupione na marną kasę.
norbi55555-są programy które sprawdzają prędkość nagrywania. Może coś z transmisją danych.Może dyski przeciążone.Postaraj się o inne inne oprogramowanie i po testuj.
Pamiętaj że ta szufladka wysuwająca się z kompa to nie podstawka na filiżankę kawy :lol:

czwartek, 3 maja 2012, 01:13
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odp.
Wyjmę nagrywarki i włoże do komp.kolegi i zobaczymy. Też wypala w avid studio. Może będę reklamował nagrywarki.

piątek, 4 maja 2012, 07:35
Bywalec
Bywalec

Plextor do nagrywarek daje soft plexutilites tam jest opcja selftest.
Zrób tego selftesta może coś pokaże?

ps.
Serwis plextora jest żenujący :(

czwartek, 24 maja 2012, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może jest możliwość aktualizacji firmware ?

czwartek, 24 maja 2012, 10:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]