Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Program do dodaniania 2 ścieżek dźwiękowych 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Program do dodaniania 2 ścieżek dźwiękowych
Witam mam taki problem znacie może jakiś konkretny program gdzie mógłbym dodać do filmu który jest w systemie Pal formacie MPEG 2 z rozdzielczością 720/576 2 ścieżki dźwiękowe jedna to format w systemie Dolby Digital 5:1 a drugi to DTS czy jest jakiś program gdzie mogę dodać te 2 ścieżki tylko do samego obrazu synchronizacja jest zrobiona i wszystko działa perfekt.Tylko jak już wsp.jakim programem teraz to połączyć aby można nagrać na płytę dvd i odtwarzać na sprzęcie stacjonarnym mam tu na myśli kino domowe i za pomocą przycisku na pilocie do odtwarzacza dvd ( przycisk audio ) mieć do wyboru jak już wspominałem ścieżkę w systemie Dolby Digital czyli format AC3 w 5:1 lub dźwięk DTS Surround w pliku wav też dźwięk 5:1 hmmm.....?
Będę wdzięczny za pomoc gdyż w programie gdzie chciałem stworzyć menu do filmu i dodać ścieżki dźwiękowe niestety program ma taką opcję ale tylko obsługuje format wyjściowy AC3 niestety a jest nim Video Deluxe 18 PLUS , pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Mugen Max SCMGD-1000
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Asus GTX 960 Strix 2 GB DDR5
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Pioneer BDR-S09XLT
Chieftec: CFT-850G-DF

piątek, 13 lipca 2012, 01:15
Bywalec
Bywalec

Post Re: Program do dodaniania 2 ścieżek dźwiękowych
Chyba żaden z ogólnodostępnych znanych mi softów do autoringu do 5 tyś nie pozwoli ci na dodanie ścieżki dźwiękowej DTS.

TMPG Authoring Works pozwala na LPCM 5.1 a nawet 7.1 i na dodawanie większej ilości ścieżek LPCM i DD od 2.0 do 7.1 (7.1 tylko w LPCM). Jest małe ale...stacjonarne odtwarzacze Blu-ray mają kłopot z odtworzaniem wielokanałowego LPCM, musiałbyś się zaopatrzyć raczej w jakiś audiofilski egzemplarz, podejrzewam, że z odtwarzaczami DVD jest podobna sytuacja.

Jeśli chcesz w domowym zaciszu generować wielokanałowy 5.1, pozostaje Ci skodowanie do DolbyDigital.
Korzystam z programu minetonka surcode jako pluginu do Premiere, polecam szczerze, generuje wysoką jakość dźwięku (przetestowane na znajomym audiofilu).

piątek, 13 lipca 2012, 07:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem, gdzie czytałeś, że odtwarzacze BD mają kłopot z PCM.
Sprawdzałem na kilku taniusieńkich Philipsach, na co dzień mam do czynienia z Harmanem i żadnych kłopotów nie ma.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 27 lipca 2012, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obsługa LPCM jest wymagana przez specyfikację Blureya, więc odtwarzacze nie mogą mieć kłopotów z odtwarzaniem tego.

SHINGO napisał(a):
Witam mam taki problem znacie może jakiś konkretny program gdzie mógłbym dodać do filmu który jest w systemie Pal formacie MPEG 2 z rozdzielczością 720/576 2 ścieżki dźwiękowe jedna to format w systemie Dolby Digital 5:1 a drugi to DTS.

DVD-lab PRO za 249$.

piątek, 27 lipca 2012, 15:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mariuszp. napisał(a):
Chyba żaden z ogólnodostępnych znanych mi softów do autoringu do 5 tyś nie pozwoli ci na dodanie ścieżki dźwiękowej DTS.

Jest jeden darmowy nazywa się ifoedit można nim dorzucić parę ścieżek audio, niestety o menu można zapomnieć ;)

piątek, 27 lipca 2012, 16:08
Bywalec
Bywalec

MKmagic napisał(a):
Sprawdzałem na kilku taniusieńkich Philipsach, na co dzień mam do czynienia z Harmanem i żadnych kłopotów nie ma.

Sprawdź sobie LPCM 5.1 i LPCM 7.1 i opisz wrażenia.

sobota, 28 lipca 2012, 07:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mariuszp. napisał(a):
MKmagic napisał(a):

Sprawdź sobie LPCM 5.1 i LPCM 7.1 i opisz wrażenia.

Zastanawia mnie kwestia gdzie taki dźwięk jest wykorzystywany, skoro istnieje DTS-HD Master audio (brak kompresji przy kodowaniu 1:1, bit na bit jak kto woli 25,5 Mbps/s 8ch)

sobota, 28 lipca 2012, 09:55
Bywalec
Bywalec

DTS HD Master nie zrobisz domowym sposobem, natomiast LPCM 5.1 i 7.1 bez problemu. Jest trochę wydawnictw z tym dźwiękiem.

sobota, 28 lipca 2012, 09:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mariuszp. napisał(a):
DTS HD Master nie zrobisz domowym sposobem, natomiast LPCM 5.1 i 7.1 bez problemu. Jest trochę wydawnictw z tym dźwiękiem.

Jest na to rada, tylko dość kosztowna http://www.dts.com/dts-store/store-landing.aspx

sobota, 28 lipca 2012, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

montazystaedek napisał(a):
Zastanawia mnie kwestia gdzie taki dźwięk jest wykorzystywany, skoro istnieje DTS-HD Master audio (brak kompresji przy kodowaniu 1:1, bit na bit jak kto woli 25,5 Mbps/s 8ch)

Gdzie wyczytałeś, że DTS-HD Master Audio to dźwięk niekompresowany? Nie dosyć, że tkwisz w błędzie, to jeszcze wprowadzasz w go innych.

sobota, 28 lipca 2012, 11:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pinto napisał(a):
montazystaedek napisał(a):

Gdzie wyczytałeś, że DTS-HD Master Audio to dźwięk niekompresowany? Nie dosyć, że tkwisz w błędzie, to jeszcze wprowadzasz w go innych.

Miałem napisać o kompresji bezstratnej a napisałem o jej braku, mały błąd a tak wiele zmienia, plus za czujność.

niedziela, 29 lipca 2012, 10:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]