Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 13:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Wolna praca Encore 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wolna praca Encore
Przelinkowałem do encora film z Premiere 240min (full hd) i menu z Aftera, dodałem jeszcze pokaz zdjęć przygotowany w Encore i zapędziłem program, do pracy. Całoćc nagrywam jako SD na DVD-R DL.

Mija 36 godzina a Encore dalej pracuje, co prawda pasek postępu mozolnie przesuwa się do przodu, jednak zastanawia mnie jedna rzecz -

Czy nie można by programowi kazać wykorzystywać więcej mocy obliczeniowej mojego kompa? (czerordzeniowy Intel7 2,8GHz, 16GB ram DDR3).

Obecnie procesor jest wykorzystywany w 20%, a ramu pożera 10GB (w opcjach programu jest ustawione, że pakiet adoba ma dostęp do 12GB)
z tym że sam encore tylko 3GB, a reszta After (musiałem zostawić go włączonego, ponieważ encore nie widział pików do menu)

Mam jeszcze drugie pytanie czy renderowanie filmu w Premiere lub jego brak odbija się na czasie, w późniejszym kodowaniu materiału w encore?

poniedziałek, 15 października 2012, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wolna praca Encore
Artss napisał(a):
Przelinkowałem do encora film z Premiere 240min (full hd) i menu z Aftera, dodałem jeszcze pokaz zdjęć przygotowany w Encore i zapędziłem program, do pracy. Całoćc nagrywam jako SD na DVD-R DL.

Mija 36 godzina a Encore dalej pracuje, co prawda pasek postępu mozolnie przesuwa się do przodu, jednak zastanawia mnie jedna rzecz -

Czy nie można by programowi kazać wykorzystywać więcej mocy obliczeniowej mojego kompa? (czerordzeniowy Intel7 2,8GHz, 16GB ram DDR3).

Obecnie procesor jest wykorzystywany w 20%, a ramu pożera 10GB (w opcjach programu jest ustawione, że pakiet adoba ma dostęp do 12GB)
z tym że sam encore tylko 3GB, a reszta After (musiałem zostawić go włączonego, ponieważ encore nie widział pików do menu)

Mam jeszcze drugie pytanie czy renderowanie filmu w Premiere lub jego brak odbija się na czasie, w późniejszym kodowaniu materiału w encore?

Ja bym najpierw wyrenderował wszystko w Afterze tak aby później nie musiał być otwarty przy renderowaniu z Encore.

Wyrenderowanie w Premiere previews może przyspieszyć render z Encore pod warunkiem zaznaczenia opcji "use previews"

W Encore wybierz opcję renderowania z użyciem AME (domyślnie jest odznaczona)

16GB to nie jest oszałamiająca ilość pamięci szczególnie jeśli After jest otwarty i pracuje w tle. Ja mam 32GB i wykorzystanie pamięci podczas renderowania na poziomie 29GB no i wszystkie rdzenie na 100%

poniedziałek, 15 października 2012, 11:27
Nowy
Nowy

Nie twierdzę, że 16GB to dużo, bo w sumie pamięć jest wykorzystywana w 80%, zastanawiało mnie tylko dlaczego procesor jedzie na 20%?

Dzięki Kolego za podpowidzi.
Na razie poczekam aż mi się zakoduje, później pobawię się według Twoich wskazówek :).

poniedziałek, 15 października 2012, 14:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co by nie bylo , gdzies jest duzy blad w metodyce albo jakis wiekszy syf w systemie, na tym konfigu chyba tylko jednordzeniowy looks albo jakis neat czy stabilizer bylby w stanie tak dlugo mielic.

poniedziałek, 15 października 2012, 16:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]