Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 z AP na DVD-+R? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post z AP na DVD-+R?
czesc-mam nadzieje ze temat zostanie bardziej przybliżony wszystkim którzy zaczynają przygodę z dvd-r
1.robimy montaż materiału w dowolnym formacie na timeline w adobe premiere (2 godziny filmu po montażu)
2.exportujemy cały lub podzielony na kilka fragmentów zmontowany film z ap do formatu mpeg2 (osobno audio i osobno video?) - co lepiej jeden wielki czy kilka małych klipów?
3.jaka maxymalna ma być wielkość pliku mpeg2 żeby zmieściła się na płycie dvd-r i jakie parametry ma spełniać mpeg2
4.czy program do autoringu ponownie kompresuje materiał i co z półobrazami jeżeli płyta ma chodzić na stacjonarnym dvd playerze?
5. co wiecie na temat płyt dvd-r esperanza?
6. czy jest w sieci stronka traktująca o autoringu płyt dvd?

Mam nadzieję że ktoś troszkę bardziej zorientowany przedstawi kolejne etapy drogi materiału z kamery na dvd, a może jakiś artykulik na światobrazu.pl

Pozdrawiam

piątek, 26 września 2003, 12:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Na DVD nie ma znaczenia czy to jest 1 czy kilka plikow, jak uzywasz programu DVD Workshop to nie ma znaczenia czy dziwiek bedzie odzielony od obrazuczy nie, program poradzi sobie z tym. Maxymalna wielkosc nie powinna przekraczac 4.4gb(plyta najlepiej jak plik bedzie mial do 4400mb). mpeg2 ma miec maxymalny bitrate 10mbps(razem z dzwiekiem). W programie do authoringu mozesz ustawic zeby nie kompresowal materialu(jesli jest to juz gotowy mpeg2). Polecam program DVD Workshop jesli masz juz gotowe pliki w mpeg2 to on sie wszystkim zajmuje, a plytki nagrane przy pomocy jego dzialaja w stacjonarnych DVD.
Ja uzywam plyt Princo x4, Verbatimow x2 i tkd x2 nie mam z nimi zadnych problemow, niepolecam jedynie Giga master na stajconarnych odtwarzaczach nizszej klasy obaz nie jest plynny.

piątek, 26 września 2003, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

2.exportujemy cały lub podzielony na kilka fragmentów zmontowany film z ap do formatu mpeg2 (osobno audio i osobno video?) - co lepiej jeden wielki czy kilka małych klipów?

Najlepiej cały naraz (musisz pamiętać o wielkości pliku wynikowego)
Czy dźwięk razem czy osobno to zależy od programu w którym będziesz wypalał i od encodera którego użyjesz do kompresji (niektóre posiadają ograniczenia w tej materii)

3.jaka maxymalna ma być wielkość pliku mpeg2 żeby zmieściła się na płycie dvd-r i jakie parametry ma spełniać mpeg2

Odpowiedział na to MrPIotr

4.czy program do autoringu ponownie kompresuje materiał i co z półobrazami jeżeli płyta ma chodzić na stacjonarnym dvd playerze?

To zależy od ustawień - jak kto lubi - ale po co 2 razy wymyślać koło ;> Co do półobrazów to zostaw je tak jak są - chyba że robisz NTSC - wtedy trzeba zamienić kolejność.

5. co wiecie na temat płyt dvd-r esperanza?

Ja osobiście je lubie i właśnie ich używam - ale dla siebie nagrywam na TDK ;>

6. czy jest w sieci stronka traktująca o autoringu płyt dvd?

Jest ich bardzo wiele. Przez google dostaniesz sie do większości. Na początek polecam http://www.doom9.org/ - to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Pozdrawiam

czwartek, 9 października 2003, 18:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam pytanie do MrPIotr bo jeesoo "nie chce mi pomóc" :wink: .
1. Co zrobić w Workshopie (v1.3), żeby zapamiętał i nagrał chaptery na płytkę, które mu zaznaczam?
Autoring robię na razie programem dostarczonym z nagrywarką, a to badziewie robi chaptery tylko podczas nagrywania w locie (jak nagrywarki stacjonarne "odległości" czasowe np. co 15min, a mnie się marzą tematyczne) dodatkowo nie mam zamiaru robić płyt DVD z kaset VHS.
2. Czy po dodaniu animowanego tła i muzyczki do menu i zrobieniu chapterów w Workshopie zmieści 4.4GB filmu?
Tamten programik po takich operacjach (bez chapterów) łyka tylko 3.2GB filmu tzn. 1,5h w średniej jakości.

Mpeg2 w jednym pliku (audio+video) zajmuje nieco mniej miejsca niż zapisane osobno, chociaż może to zależec od codeka. Używam tylko Ligos więc mogę się mylić.

czwartek, 16 października 2003, 23:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do 1 to nie wiem, bo nie robilem jeszcze tego, ja zawsze mam kilka plikow mpeg i one sa osobnymi czesciami filmu do ktorych mozna sie dostac z menu.

jak dodasz muzyke i menu to automatycznie wielkosc miejsca na plycie zmniejsza sie, ale nie az tak drastycznie jak napisales ze zostaje tylko 3,2gb na film, mi menu nie zajelo nigdy wiecej niz 100mb, bo taki zostawiam sobie zapas na plycie kompresujac pliki wideo, zawsze sie miesci. Ja 1,5h filmu nagrywam w 6500kbps (dziwek 224kbps). Przewaznie mam audio i wideo w 1 pliku.

Pozdrawiam Piotr

piątek, 17 października 2003, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post workshop
U mnie n Workshopie 1.3 gdy mam oddzielnie dzwiek z obrazem to po nagraniu na dvd ma asynchro. Zaczyna sie po kilku minutach a na koncu jest juz bardzo duze....
Mpeg2 robie karta MAtroxa 100, ale u kolegi na inny sprzecie jest ten sam problem
ktos zna przyczyne??
pozdrawiam kolegow
grzes

sobota, 18 października 2003, 09:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]