Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy jest możliwy montaż MPEG2 bez przeliczania? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy jest możliwy montaż MPEG2 bez przeliczania?
Witam kolegów,
czy jest jakiś program, który nagrywa na DVD pliki MPEG2 bez ponownego ich przeliczania. Mam trochę filmów zgranych z kamery w formacie MPG zgodnym z DVD. Jeśli nic przy nich nie robię, to mogę je natychmiast zgrać na płytke DVD. Problem się zaczyna, gdy chcę jeden z nich skrócić, trzeba wtedy długo czekać aż to się wszystko przeliczy. Czytałem różne tematy na forum, ale wszyscy robią bardziej skomplikowane rzeczy i może to powinno długo trwać. Ale czy zwykłe skrócenie filmu jest takim problemem dla komputera? Przecież był w stanie zgrać to z kamery w czasie rzeczywistym i gdybym przerwał wcześniej nagrywanie to nie byłoby problemu. O co tu chodzi?
Pozdrawiam wszystkich
Danek

czwartek, 2 października 2003, 09:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w AP i zapewne innych montażowych programach ustawienia projektu i materiału wsadowego muszą być identyczne, każdy obcy materiał wciągany w projekt wymaga przeliczenia do przyjętego ustawienia projektu. dlatego najlepiej przed wgraniem materiału do obróbki należy ustawienia projektu dostosować do parametrów w jakich chcemy pracować. ta zgodność projektu i wgrywanego klipu zaoszczędzi nam wiele czasu i trudnych sytuacji.

pozdrowionka
FStyl

czwartek, 2 października 2003, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak myślałem. Zgrywam z kamery dokładnie z tymi ustawieniami jakie są w DVD. Jeśli zmieniam tylko kolejność filmów, to nagrywanie płyty idzie natychmiast. Przeliczanie zaczyna się, jeśli skrócę jakiś film, bez zmiany innych ustawień. Wydawało mi się, że samo obcięcie końca filmu nie wymaga przeliczenia wszystkiego.
Pozdrawiam

czwartek, 2 października 2003, 12:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Skrócenie filmu jest elementem montażu ale jeśli to tylko to i pozostałość jest naprawdę identyczna to powinien przeliczyć to w czasie jaki sam zajmuje a więc 1 godzinę filmu przeliczy w 1 godzinę itd.
Pozdrówko.

czwartek, 2 października 2003, 13:26
Moderator
Moderator

Wszyscy macie poniekąd rację, dodać jednak trzeba, że pliki video skompresowane do mpe, mpg, mpeg1, czy mpeg2 (DVD) nie pozwalają się edytować bez wcześniejszego rozkompresowania ich. Taki zapis tworzy ściśle skojarzone ze sobą kolejne klatki i zwykła przecięcie materiału pozostawiło by jak gdyby rozszarpany na końcu sznurek, który nie da się przepchnąć przez wąski otwór, śmieszne porównanie, ale takie mi wpadło do głowy. Ponowna kompresja jest nie da się ukryć pogorszeniem jakości wzglądem pierwotnego materialu i stąd też biorą się nie małe problemy przy reklamacji płytki DVD przz klienta, o których ktoś tu kiedyś wpominał.

czwartek, 2 października 2003, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za porady. To jednak wygląda tragicznie, niczego nie mośna zrobić od razu. Poczytałem sobie trochę o formatach i kompresji. W dalszym ciągu nie rozumiem jednak co mają ze sobą wspólnego początkowe klatki filmu mpeg z końcowymi. Z opisów wynika, że kompresja wiąże ze sobą klatki na krótkim odcinku. Przecież możemy włączyć odtwarzanie pod koniec filmu i komputer nie musi wtedy przeliczać całości. To co by było, gdyby zapisał film od tego miejsca? Czy rozwiązania sprzętowe, specjalne karty mają ten sam problem?
Pozdrawiam wszystkich

sobota, 4 października 2003, 07:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To co piszesz można zrobić w TMPEncoder. Tam można przyciąć, dokleić kawałki filmów bez rekompresji, o ile dobrze pamiętam. W tym programie należy wybrać z menu File -> tools czy jakoś tak. Ale niestety trzeba mieć wersję full bo w wersji free robi tylko kilka minut filmu

poniedziałek, 17 listopada 2003, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W TMPGenc-u jest taka możliwość. Menu FILE -> MPEG TOOLS -> zakładka MERGE & CUT, ale nie jest tak do końca jak pisał kolega JACKO.
Program na nowo tworzy VIDEO STREAM i AUDIO STREAM. Potem następuje MULTIPLEXING, wiec jest to również przeliczanie strumienia MPEG. Z moich doświadczeń wynika, że o ile plik Mpeg 2 jest utworzony jako CBR, to jakość łączenia jest na trzy z minusem. Bywa, że występują beepy w dżwięku. Ale jeśli jako VBR to jest kiepsko - rozjeżdża się obraz i dżwięk, i całość jest nie do przyjęcia. Ale poeksperymentuj sam na małych plikach.
PZDRO

wtorek, 18 listopada 2003, 01:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W Ulead MediaStudio Pro 7.0 nie ma z tym najmniejszego problemu.
Warunek oczywiście jest, aby parametry były takie same, a poza tym jak w zwykłym montażu. Przeliczane są miejsca zmienione, a przy zwykłym cięciu trwa to poprostu tyle co kopiowanie materiału z dysku na dysk (no, może trochę dłużej). Plik MPEG-2 był zrobiony również przez UMS Pro 7.0.

Pozdrawiam
Jacek.

wtorek, 18 listopada 2003, 05:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]