Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 18:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Tworzenie menu i nagrywanie na płytach 8,5GB DL 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenie menu i nagrywanie na płytach 8,5GB DL
Witam.
Mam do was sprawę. Stworzyłem w sony vegasie film zajmujący 8,04gb zrenderowany do formatu MPEG-2 czyli .m2t. Mam pewien problem. A mianowicie. Nie chce by film utracił zbytnio na jakości i z tego względu kupiłem płyty Dual Layer. Jestem totalnie ciemny bo przeszukałem sporo forów i nigdzie nie mogłem znaleźć dobrego programu do tworzenia menu i jednocześnie by stworzył z tego płytę DVD. Prosiłbym o szybką odpowiedź bo na jutro muszę nagrać płyty.

piątek, 4 października 2013, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Tworzenie menu i nagrywanie na płytach 8,5GB DL
Ja używam Adobe encore i nie mam kłopotu z plytami double layer. Jedynym kłopotem może być stary odtwarzacz u klienta który się przytnie w miejscu przelaczenia warstwy ale ja na przykład zabezpieczam się tak, ze break point stawiam w miejscu gdzie daje przejście przez czarny, na przykład pomiędzy dwoma jakimiś większymi częściami, wtedy przycięcie jest praktycznie niewidoczne. Jeden kłopot w tym, ze czesc userow zglaszala tu na forum, ze nie mogą ustawić recznie tego break pointu ale nie mam się jak odnieść bo mi na 3 kompach się ustawia, nie wiem jaki może być powod.

piątek, 4 października 2013, 21:16
Nowy
Nowy

A czy wideo w 720p otworzy bez problemu zwykły odtwarzacz dvd?

piątek, 4 października 2013, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O ile go obsługuje. DVD to określone parametry i to, że kupisz większą płytę ich nie zmienia. Raczej tyle, że możesz użyć lepszego bitrate.

piątek, 4 października 2013, 21:47
Nowy
Nowy

Czyli mam rozumieć że ten mój plik skonwertuję np. w DVD Styler i stworzy mi z tego DVD o pojemności niecałych 4gb to osiągnie taką samą jakość jak skonwertowanie płyty Adobe Encore'm? Skoro DVD ma takie same parametry to w obu programach powinny być takie same. Czy dobrze rozumuję? Najbardziej zależy mi na jakości obrazy by była przyjemna do oglądania dla oka.

piątek, 4 października 2013, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy program do dvd (a przynajmniej większość) skonwertuje material do profilu zgodnego ze standardem dvd ale niekoniecznie musi to tak samo wygladac, mogą uzywac rozncych algorytmow czy to skalowania czy samej kompresji.

Caly czas mowa o standardowej plycie video dvd, jeśli masz odtwarzacz, który pociągnie jakiś 720p h264 lub inny kompresor, to możesz zrobić plyte dvd z danymi, wgrac tam ten film i odtowrzyc go tak samo jak z pendrivea lub jakiegoś innego nośnika.

piątek, 4 października 2013, 23:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]