Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Menu z wyborem scen z pendriva ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Menu z wyborem scen z pendriva ?
Witam forumowiczów
Mam pytanie czy możliwe jest zrobienie w Encore CS5 takiego : / pliku lub obrazu lub folderu / który nagrany na pendriva dałby możliwość wyboru scen pilotem telewizora. Bo gdy wyświetlam film z fotderu " Video_TS " to menu jest wyświetlane lecz nieaktywne by móc zmienić scenę z pilota.
Prosze o poradę i wskazówkę - Dziękuję z góry i pozdrawiam

sobota, 8 lutego 2014, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Menu z wyborem scen z pendriva ?
Istnieje standard AVCHD i AVCHD 2.0, który zezwala na obecność menu i nie jest przypisany wyłącznie nośnikom optycznym.
Niestety nie wiem czy Encore potrafi go utworzyć.

AVCHD w Wikipedii
Cytuj:
...Karta pamięci AVCHD - wideo w formacie AVCHD, zapisanych na SDHC lub karty pamięci Memory Stick może być odtwarzane na wybranych odtwarzaczy Blu-ray, zestawów HDTV, na konsoli do gier PlayStation 3 oraz na niektórych innych odtwarzaczach multimedialnych.
Odtwarzanie USB - pliki wideo, zapisane na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, takich jak dysk twardy lub "kija" USB mogą być odtwarzane na odtwarzaczach wybierz Blu-ray, zestawów HDTV, konsoli do gier PlayStation 3, set-top odtwarzaczy multimedialnych i od komputer. ...

...Jest możliwe, aby stworzyć proste menu podobne do menu wykorzystywanych do płyt DVD-Video....

Edit
Dla kombinatorów i poza standardami.
Na PC i urządzenia mobilne(tablet, smartphone) można użyć HTML
Przykład dla youtube i flashplayera, ale to wcale nie musi to tak wyglądać. Może być zwykła strona z tłem i np obrazkami, napisami podlinkowana do... i tu jest drobny problem. Najlepiej MKV bo ma w standardzie przewidziane rozdziały(też i menu, ale nigdy nie widziałem i nie słyszałem by ktoś je zrobił).
Jak nie do MKV to do pojedynczych klipów, po których końcu albo użytkownik musi sam przełączyć, albo jeśli ma sprytny odtwarzacz, a klipy nazwiemy chronologicznie sam odtworzy następny fragment.

Swoją drogą wszyscy idą w chmury, przyjdzie i nam materiały oddawać i liczyć za subskrypcje czasową
Rok-tyle
2 Lata-tyle
i oczywiście promocyjnie 10-tyle :)
To nie wydaje się scenariuszem science fiction :mrgreen:
heh przyszłość....

sobota, 8 lutego 2014, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]