Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Blu-Ray w Adobe Encore CS6. Zielone i czerwone klatki. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Blu-Ray w Adobe Encore CS6. Zielone i czerwone klatki.
Witam Szanownych Kolegów i bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, z którym to walczę już od kilku dni i dalej jestem w tym samym miejscu.
A mianowicie:
Zmontowany film w Adobe Premiere CS6 o długości 1 godzina 42 minuty eksportuję z Timeline do
H.264 blu-ray z ustawieniami:
1280x720 Progressive 50p ( taki jest format plików filmowych i ustawień sewencji w AP)
Audio Dolby Digital 320kbs
Bitrate zmienny dwuprzebiegowy 2-VBR o wartościach
docelowo 29500
max 33650
Szacowany rozmiar pliku po kodowaniu to 22662 MB.
Po kodowaniu i wyeksportowaniu materiału do plików m4v i ac3 ( czas około 3godz.) importuję pliki do Encore i rozpoczynam Authoring Blu-ray.
Project Settings - zgodny z materiałem wsadowym więc Encore nie bedzie nic transcodował.
Problem rozpoczyna się przy odtwarzaniu filmu z Timeline . Na początku wyeksportowanego filmu pojawiają się zielone i czerwone klatki ( cały ekran). Film dostaje czkawkii w końcu się zatrzymuje.
Zaobserwowałem, że te problemy dotyczą odcinka gdzie na filmie zmajduje się intro i kompozycja z After Effets zapisana jako mov.
Dalej film już odtwarza się normalnie znaczy dobrze!!!
Wróciłem do Premiera - tam wszystko odtwarza się dobrze.
Wyeksportowałem więc ten początkowy odcinek jako jeden plik ( czyli Intro i kompozycję After Effects) do formatu takiego jak z kamery surowy materiał ( mxf dla XDCAM) i podmieniłem to na osi czasu w Premiere . W Premiere wszystko odtwarza się poprawnie i nie widać żadnych błędów.
Znowu około 3 godziny czekania z nadzieją, że będzie OK.
Takie same ustawienia prze eksporcie……… i "kicha" - dalej to samo.
Kolejne godziny spędzone w poszukiwaniu odpowiedzi nie przyniosły efektu.
Nadmienię, że krótsze filmy blu-ray ok. godziny nie stwarzają takich problemów.
Może, któryś z Was koledzy spotkał się już z taką przypadłością i coś zaradzi.
POZDRAWIAM.

wtorek, 20 maja 2014, 15:06
Nowy
Nowy

Post Re: Blu-Ray w Adobe Encore CS6. Zielone i czerwone klatki.
Z własnych obserwacji i testów.
Kolejny render z innymi ustawieniami exportu, podmiana "uszkodzonych" plików i dalej zielone i czerwone klatki przy odtwarzaniu z Timeline Encore.
Jednak jakiś postęp w tym wszystkim jest !!!!! :)
Do tej pory eksperymentowałem tylko z dwu-przebiegowym scanowaniem ( 2-VBR) z uwagi na długość filmu ( 1godz 46min). Wielkość bitrate wyliczał mi DVD-HQ: Bitrate&GOP calculator.
Obecnie wykonałem export z ustawieniem stały bitrate CBR 29 Mbps i wszystko działa poprawnie.
Materiał około godziny eksportuję zawsze z CBR, a co w przypadku dłuższych produkcji?
Czy wymuszona zamiana z 2-VBR ( max 33Mbps) na CBR ( 29Mbps) w widoczny sposób odbije się na jakości dynamicznego obrazu?
Temat filmów na dyskch Blu-ray rozpocząłem nie tak dawno. Może authoring Blu-ray w szczególny sposób różni się od DVD i jest coś na co nie zwracam swojej uwagi?
Proszę doświadczonych kolegów o radę i pomoc :(

czwartek, 22 maja 2014, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy masz w systemie cos co moze robic dodatkowe przeliczanie , jakis klite kodeki albo cos innego ?

czwartek, 22 maja 2014, 13:38
Nowy
Nowy

Żadnych paczek, ani pojedynczych kodeków nie instalowałem w systemie.
Od początku wszystko co daje Mac OS X 10.8. i pakiet Production Premium CS6.
Ups… !!! Z Toast Titanum zainstalowany był jedynie plug-in do odtwarzania Blu-ray , gdyż jak wiadomo Mac OS natywnie nie wspiera Blu-ray. Myślisz, że to coś może zmieniać?
Chyba skończy się to na reinstalacji OS.X i CS6.
Czy wspomniane wcześniej 29Mbps w CBR da relatywnie gorszy obrazek od 33Mbps w 2-VBR?
Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie.

czwartek, 22 maja 2014, 17:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak to osx to inna sprawa, zobacz czy da sie wylaczyc akceleracje gpu i policzyc samym procem, ewentualnie jesli jest mozliwosc to sprawdzic ram, systemowo to nie wiem bo nie uzywam.

czwartek, 22 maja 2014, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pamiętam dokładnie ale kolory jakie wyświetla encore zamiast ramek oznaczają niezgodności strumienia wideo względem parametrów docelowego BD/DVD - (bodajże: zielony - zbyt mała ilość danych do poprawnego odtworzenia sekwencji GOP, czerwona - błędne dane - ale mogę się mylić) - być może przygotowany plik mp4 jest poza "standardem" strumienia BD?

Możesz zamiast eksportować (do pliku mp4 i ac3) w AP zaimportować do encore samą sekwencje z projektu, encore dopasuje bitrate do długości materiału i pojemności płyty! Ja tak robię i nie mam problemów z autoringiem płyt BD w encore.

Zrezygnowałem z 10.9 na rzecz stabilniejszego osx 10.8.5 pod Adobe CS6!

Czasami reinstalacji (downgrade do wersji niższej stabilniejszej) wymaga CUDA - a z różnymi wersjami pod osx bywało różnie.
QB

czwartek, 22 maja 2014, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]