Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Szukam programu do wypalania DVD w Win 7 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Szukam programu do wypalania DVD w Win 7
Witam,
zafundowałem sobie PC z Windows 7 32 i jestem w szoku, bo drugi dzień szukam programu za pomocą którego mógłbym nagrywać na płyty swoje filmy z kamery /mpg/. W XP sobie radziłem /Nero/, a teraz nie mogę znaleźć niczego sensownego -freeware. Potrzebuję tworzyć DVD z plikami, które w sumie mają 6 - 7 GB i raczej nie powinny być dzielone na kawałki /mecze piłkarskie/. W Nero można to było "obrobić", a teraz pustka... Niechby było nawet coś płatnego, za rozsądną cenę, ale w miarę niezawodne. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Dziękuję.

czwartek, 5 czerwca 2014, 13:59
Moderator
Moderator

Post Re: Szukam programu do wypalania DVD w Win 7
chyba nie rozumiem problemu. dlaczego nie możesz używać nero na win7?

czwartek, 5 czerwca 2014, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomijajac pliki 6-7 gb dvd nie dzielone na kawalki....

czwartek, 5 czerwca 2014, 17:03
Stały bywalec
Stały bywalec

zawsze moze zrobic double layer.. skoro nagrywałeś w nero i byłeś zadowolony to !google nero

czwartek, 5 czerwca 2014, 21:51
Nowy
Nowy

Dziękuję za zainteresowanie.
@GrassHoppeR - Mam płytki z Nero 6 i Nero 7. Instaluje się to, ale nie chce pracować, po kilku krokach zawiesza się.
@Degenerado - Nie rozumiem, co chciałeś powiedzieć...
@bodex3 - Double Layer nie wchodzi w grę, to MUSI być płytka 4,3 GB. Google ... pracowały 2 dni i nic nie znalazły oprócz prymitywnych programików, które nie miały dobrych opinii, poza tym nie oferowały żadnych możliwości elastycznego ustawienia parametrów, o tworzeniu menu płyty nie wspominając. Jest też jakieś Nero Burning ROM 2014 15.0.04600, ale trial, na 15 dni i brak danych, co potem...
Na jednym z angielskojęzycznych forów ktoś stwierdził, podsumowując długą dość wymianę poglądów, "no, to wygląda na to, że na tym win7 to ja nie wypalę żadnej płytki" . To pewnie przesada, ale problem jest. Myślę o "doinstalowaniu" XP, ale nie wiem, czy to dobry pomysł...

piątek, 6 czerwca 2014, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za pomocą Nero 9 bez problemu dasz radę - od kilku lat używam z powodzeniem.
http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/nagrywanie-i-kopiowanie-plyt/nero

Możesz też spróbować ImgBurn, też ładnie wypala.
http://www.imgburn.com/index.php?act=download
na temat tego drugiego ładny opis jest na cdrinfo.pl

piątek, 6 czerwca 2014, 10:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nero 7 dziala bezawaryjnie pod windows 7, jak ci sie zawiesza to masz bajzel w systemie, no a ze nie rozumiesz zagadnienia ktore opisujesz to i odpowiedzi nie rozumiesz

piątek, 6 czerwca 2014, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jurand1953 napisał(a):
Jest też jakieś Nero Burning ROM 2014 15.0.04600, ale trial, na 15 dni i brak danych, co potem... ...

Jak co potem? Po 15 dniach kupujesz pełną wersje , albo odinstalowujesz.
jurand1953 napisał(a):
"no, to wygląda na to, że na tym win7 to ja nie wypalę żadnej płytki" . To pewnie przesada, ale problem jest.

Problem jest tylko z porządkiem na twoim kompie.

piątek, 6 czerwca 2014, 11:50
Nowy
Nowy

@Degenerado - Niegrzecznie jest tak awanturować się...System pracuje zaledwie drugi dzień. Proszę, nie wypowiadaj się tu już więcej, bo nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia. Ile już w życiu wypaliłeś płyt DVD z materiałem wejściowym mpg /z kamery/ o wielkości 6,25 GB ? Bo ja ponad dwieście.
@crit - Dziękuję za zaangażowanie. imgburn - krótko mówiąc, nie przyjmie mi do pracy 4 plików mpg o łącznej wielkości ok. 6,5 GB /film z meczu piłki nożnej ca 100 minut/, bo chyba może to być tylko 4,3 GB, tyle co mieści płyta. O ile dobrze zrozumiałem opis programu - funkcja kalkulator.
Co do http://download.komputerswiat.pl/akceso ... -plyt/nero, to pod opisem, w komentarzach są wyłącznie negatywne opinie, że instalują się z tym jakieś śmieci i wirusy trudne do usunięcia. Nie chcę ryzykować. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
@Pinto - No dobrze, źle się wyraziłem. Chodzi o brak informacji, za ile kupuję.
Widzę, że mam kolejnego porządkowego od mojego kompa :) Powtarzam, komp jest prawie pusty, z legalnym win7, pracuje drugi dzień. Ale najłatwiej jest dawać 'takie' rady. Opanuj się, albo też się nie odzywaj i nie nabijaj postów.

piątek, 6 czerwca 2014, 12:57
Moderator
Moderator

Cytuj:
Proszę, nie wypowiadaj się tu już więcej, bo nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia. Ile już w życiu wypaliłeś płyt DVD z materiałem wejściowym mpg /z kamery/ o wielkości 6,25 GB ? Bo ja ponad dwieście.

tylko, że degenerado ma rację. nie mogłeś wypalić materiału o wielkości 6,25, bo to przekracza pojemność płyty, a ty sam o tym piszesz dalej:
Cytuj:
imgburn - krótko mówiąc, nie przyjmie mi do pracy 4 plików mpg o łącznej wielkości ok. 6,5 GB /film z meczu piłki nożnej ca 100 minut/, bo chyba może to być tylko 4,3 GB, tyle co mieści płyta

prawdopodobnie rekompresujesz materiał w programie do wypalania, a to jest zła praktyka. jeśli zrobisz prawidłowego mpega o odpowiedniej wielkości to imgburn wypali ci płytkę.

osobiście jeszcze taka rada - choć to może już po ptokach - bądź milutki dla niegrzecznego degenerado, bo jest jedną z niewielu osób, które mogą ci w tym problemie z Nero pomóc, bo jak nie on to nie wiem kto... :wink:

piątek, 6 czerwca 2014, 13:03
Nowy
Nowy

@GrassHoppeR - Nie rozumiemy się co do zagadnienia wielkości plików wkładanych do programu. W Nero 6, w XP, wstawiałem 4 pliki z meczu, bo tyle tworzy się w kamerze, razem ok. 6,5 GB, ustawiałem taki bitrate, żeby materiał zmieścił się na płycie 4,3 GB i szło. Praktyka może zła, - dlaczego ? - ale skuteczna. /W najwyższej jakości, wg Nero, da się nagrać materiał o długości, chyba, do ok. 80 minut./ Jakość zadowalająca dla trenera i zawodników do analizy meczu, tu nie trzeba by obraz był "żyleta",bo i tak przy amatorskiej kamerze nie będzie taki. I takiego programu potrzebuję.
Bo co, użyję imgburn i mecz się na płycie skończy około 50 minuty. A ciąg dalszy na drugiej płycie ? Nie do przyjęcia.
PS. Kilka moich "produkcji" można zobaczyć na moim kanale YT, myślę, że nie mam się czego wstydzić.
Co do ostatniego Twojego akapitu, to, gdyby umiał, to by pomógł.
Pozdrawiam

piątek, 6 czerwca 2014, 13:36
Moderator
Moderator

a no to pewnie, że się nie zrozumieliśmy, bo niejasno opisałeś co robisz. nie wypalasz na płycie materiału 6,5 GB, tylko kompresujesz w Nero ten materiał do wielkości płyty i wypalasz 4,3 GB. tu jesteśmy przyzwyczajeni, że materiał jest uprzednio montowany i eksportowany do programu, w którym wypalasz płytę. dlatego eksportuje się już pliki o odpowiedniej wielkości, aby program nie kompresował ponownie. a ty szukasz programu, który najpierw ci to odpowiednio skompresuje, a nie tylko wypali.

Cytuj:
Co do ostatniego Twojego akapitu, to, gdyby umiał, to by pomógł.
no... teraz już się pewnie nie dowiesz. wielu kolegom wielokrotnie pomógł.

piątek, 6 czerwca 2014, 14:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wójek google prawdę ci powie https://www.google.com/search?hl=pl&q=authoring+dvd&gws_rd=ssl#hl=pl&q=free+dvd+authoring+software&revid=133198698

piątek, 6 czerwca 2014, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chociażby Freemake Video Converter.

piątek, 6 czerwca 2014, 15:42
Nowy
Nowy

@zedgrajewo,
@Pinto
Dziękuję, będę szperał dalej