Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problemy przy przegrywaniu z kamery DV na płyty w nagrywarce 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problemy przy przegrywaniu z kamery DV na płyty w nagrywarce
Witam wszystkich. Po dwunastu latach intensywnego nagrywania kamerą uzbierało mi się sporo kaset mini DV, które teraz chciałbym zarchiwizować możliwie bezstratnie. Płyty chciałbym przegrać do komputera i pochować na zewnętrznych dyskach w ten sposób aby w przyszłości mieć ewentualnie możliwość dalszej pracy z tym materiałem a co najmniej ponownego wypalenia płyt. Dwa lata temu miałem nieudaną próbę przegrania na komputer. Niedawno kupiłem nagrywarkę aby przegrywać na nią bezpośrednio moje filmy. Nagrałem próbnie na płyty w formacie DVD-Video kilka kasetek łącząc kamerę z nagrywarką przewodem FireWire. Ustawiłem jakość HQ tak aby na jedną płytę DVD +R zmieścił mi się materiał z godzinnej kasety. Wcześniej eksperymentowałem z formatem VR nagrywając na -R, licząc na to że każde ujęcie na taśmie stanie się oddzielnym rozdziałem na płycie. Mogłoby to zwiększyć w przyszłości możliwość edycji, Nic jednak z tego nie wyszło bo płyty nie chciały się odtwarzać. Zawierają tylko jeden katalog DVD_RTAV w którym są dwa pliki: VR_MANGR i VR_MOVIE.
Natomiast płyty DVD-Video odtwarzają się, ale po otwarciu ich w komputerze widzę że mają nieprawidłową strukturę katalogów i dalej plików. Mianowicie inne płyty DVD z amatorskimi filmami które dostałem od innych osób mają katalogi AUDIO_TS i VIDEO_TS. Pierwszy z nich jest zawsze pusty .
Natomiast moje płyty mają katalog VIDEO_RM który zawiera trzy pliki VIDEO_RM: dwa z rozszerzeniem IFO i jeden DAT. Drugim katalogiem jest VIDEO_TS, jego wewnętrzna struktura jest poprawna i podobna do tych przeze mnie posiadanych (zał. 1 - 3)
W innych przypadkach moje płyty mają tylko jeden katalog VIDEO_TS, brakuje VIDEO_RM
Jeszcze każdorazowo pomimo, że płyty jakoś tam nazywam, nagrywarka i tak nadaje im zawsze z automatu nazwę LOGICAL VOLUME IDENTIFIER ??
Obawiam się że jeśli tak to wszystko zostawię to będzie z tym jakiś problem...
Co zrobić żeby uzyskać poprawną strukturę katalogów i plików? Zmienić ustawienia nagrywarki, kierowałem się w tym zaleceniami instrukcji obsługi, a może przegrać takie jakie są do komputera i tam przekonwertować? Znajomy na swojej nagrywarce na próbę nagrał moją kasetę na płytę +RW. Dalej przegrał ją do komputera, zaimportował poprzez Nero Recode i nagrał ponownie na finalną płytę -R. Końcowy efekt jest poprawny: są dwa katalogi AUDIO_TS i VIDEO_TS, pierwszy pusty. Płyta odtwarza się w każdym, dowolnym urządzeniu. Może tu gdzieś robię błąd? Starałem się bezskutecznie przejść tą drogą... Czy przez ewentualną konwersję nie stracę w ten sposób na jakości i czy nie ograniczę w ten sposób po archiwizacji możliwości przyszłych działań i nagrania płyty?
Druga sprawa, to jaką metodą bezstratnie przegrać do komputera te płyty chcąc je tam zarchiwizować i móc ewentualnie ponownie przerzucić je na płyty. Zrobić obraz ISO, jeśli tak to najlepiej jakim programem? Może w inny sposób, czy też wystarczy zwyczajne "kopiuj-wklej"? Która metoda jest pod każdy względem najkorzystniejsza?
Wiem, jest sporo pytań ale też wielka prośba o pomoc...

Kamera: Sony DCR-TRV22E
Nagrywarka: Sony RDR-HX780

Załączniki:
3.png
3.png [ 206.45 | Przeglądane 93 razy ]
2.png
2.png [ 192.47 | Przeglądane 86 razy ]
1.png
1.png [ 190.47 | Przeglądane 88 razy ]
niedziela, 29 marca 2015, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problemy przy przegrywaniu z kamery DV na płyty w nagrywarce
Czy po skończonym nagrywaniu zamykasz płytę?

wtorek, 31 marca 2015, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgraj kasety do kompa przez FireWire za pomocą jakiegoś programu edycyjnego. Niektóre dzielą fizycznie na sceny zgrywany materiał inne nie. Zależy od softu i ewentualnie ustawionych w nim opcji.
Tak zgrany material mozesz przchowywac na dyskach do czasu edycji. Tylko pamietaj aby trzymac go na 2 (minimum) niezaleznych dyskach fizycznych.
Do edycji musisz sibie wybrac jakis konkretny program (duzo tego jest - na forum znajdziesz nawet ranking)
Na plyty nagrywa sie gotowy zedtytoany material - do edycji nadaje sie pozniej juz srednio, NIGDY nie nagrywa sie materialu z kaset bezposrednio na plyty. Obraz plyty musi byc zrobiony pierwej na dysku.

wtorek, 31 marca 2015, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najsampierw

wtorek, 31 marca 2015, 10:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]