Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pytanie w sprawie odtwarzacza 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pytanie w sprawie odtwarzacza
Witam wszystkich! Jestem tu nowy, dlatego przepraszam, jeśli dubluję wątek. Mam takie ogólne pytanie, rodzice chcą kupić odtwarzacz blu-ray Panasonica. Czy wiecie może jakiej jakości są ich odtwarzacze? Czy tak samo wysokiej jakości jak TV i inne sprzęty przez nich produkowane? Niestety zupełnie się na tym nie znam, a że rodzice jak wiadomo już starszej daty, zwrócili się z pytaniem do mnie ;)

środa, 10 czerwca 2015, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pytanie w sprawie odtwarzacza
Firma generalnie dobra zatem z odtwarzacza powini być zadowoleni. Kwestia zakupu w markowym sklepie (nie w firmie kogucik) i ceny - nie ma sensu kupowć zbyt drogiego w tym wypadku...

czwartek, 11 czerwca 2015, 09:36
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź! Muszę się z Panasonic'iem zmieścić w 500 zł. Pomożesz wybrać najbardziej sensowny? Np. tu: http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu- ... onic.bhtml

czwartek, 11 czerwca 2015, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mysle ze ta DMP-BDT170EG i DMP-BDT171EG styknie. Jest miedzy nimi 10 zł różnicy ale czym sie roznią nie mam pojecia. Popytaj w sklepie - obie wydają się ok. Nie ma sensu droższego kupować...

czwartek, 11 czerwca 2015, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak z ciekawości, bo piszesz że ani Rodzice się nie znają, ani Ty się nie znasz. Dużo macie tych filmów na Blurayu? Bo ani specjalnie nie są dostępne, wypożyczalnie się pozwijały, ani tanie nie są, ani też jakościowo, są już lepsze standardy. Sam bluray wśród konsumentów się nie przyjął...
Jeśli jest internet nie lepiej kupić im tablet z HDMI(jeszcze lepiej z displayportem, ale tych będzie niewiele i kosztować będą inaczej)?
I Apple i Google mają sklepy z filmami, są aplikacje do różnych WOD, w tym i do Netflixa, choć tu będą kombinacje.
Na pewno chcesz im kupić półkę na kurz za 500zł?

czwartek, 11 czerwca 2015, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
A tak z ciekawości, bo piszesz że ani Rodzice się nie znają, ani Ty się nie znasz. Dużo macie tych filmów na Blurayu? Bo ani specjalnie nie są dostępne, wypożyczalnie się pozwijały, ani tanie nie są, ani też jakościowo, są już lepsze standardy. Sam bluray wśród konsumentów się nie przyjął...
Jeśli jest internet nie lepiej kupić im tablet z HDMI(jeszcze lepiej z displayportem, ale tych będzie niewiele i kosztować będą inaczej)?
I Apple i Google mają sklepy z filmami, są aplikacje do różnych WOD, w tym i do Netflixa, choć tu będą kombinacje.
Na pewno chcesz im kupić półkę na kurz za 500zł?

Wbrew pozorom nie jest z tym br az tak zle :-) A jak rodzice chcą to dlaczego nie - wiem co to znaczy ;-) Będą mogli i br i DVD oglądać a ten drugi standard z nami jeszcze dłuuuuugo zostanie :-)
Poza tym wytłumacz przeciętnej starszej osobie co to jest displayport albo Netflix ;-)
A co do VOD i jakości w porównaniu z BR to bym jednak polemizował...

czwartek, 11 czerwca 2015, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo napompowany jest bitrate, ale to tylko max FHD i z przeplotem. Niedługo będzie HEVC, co szybko się nie stanie, bo klęka większość urządzeń przy takim pliku, ale ja pamiętam jak było tak samo z DVD i mpeg2. To kwestia czasu i na moje wróżbiarskie oko HEVC się przyjmie bo oszczędza łącze, a że bitrate nie będzie takie jak w BD, cóż...
Co nie znaczy że nie można kupować Bluraya, tylko co z nim robić skoro nie ma wypożyczalni. Robi się nie tania zabawa i wysiłek w wzbogacaniu domowej biblioteki, którą i tak najprawdopodobniej będziemy kupować w sieci.

czwartek, 11 czerwca 2015, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z czasem na pewno siec zdominuje dystrybucję. Sam się dziwię że jeszcze tyle BR jest w sprzedaży a co ciekawe znajomy z dużej sieci jest menadżerem i mówi że jest wzrost rokrocznie sprzedaży odtwaraczy BR :-) Z resztą wystarczy spojrzeć na ofertę - jest narawdę w czym wybierać... Wiec coś w tym musi być :-)

czwartek, 11 czerwca 2015, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo dziwnie porobiło się na rynku. Robiąc wesela nie wiadomo jak je oddawać. Na DVD to już wstyd, Bluraya większość ludzi nie ma, a jego popularyzacji nie widzę, przynajmniej wśród swoich klientów. Za to coraz częściej w rękach mają telefony, na których oglądają youtuba. Toteż oddaje i w mp4 z youtubową jakością, która jest kompromisem między jakością(bitrate), a objętością, by im się zmieściło na telefon. Mogę oddać i mp4 z napompowanym bitrate, ale co oni z tym zrobią?
Gdyby jeszcze odtwarzacze AVCHD 2.0 były popularne...
Coraz częściej zastanawiam się nad wykupieniem serwera, tylko transfery muszą potanieć, bo jak setka gości zacznie se oglądać...

czwartek, 11 czerwca 2015, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Bo napompowany jest bitrate, ale to tylko max FHD i z przeplotem.

Filmy kinowe mają 23,97 fps i tak są wydawane na blurayu z bardzo nielicznymi wyjątkami, więc jaki przeplot? Napompowany bitrate? Powiedzmy, że taki, jaki powinien być - to inne źródła mają zaniżony.

robertnik napisał(a):
Dużo macie tych filmów na Blurayu? Bo ani specjalnie nie są dostępne, wypożyczalnie się pozwijały, ani tanie nie są, ani też jakościowo, są już lepsze standardy.

Halo, mamy erę internetu i ktoś widzi problem z zakupem filmów na bluray? A ceny są już całkiem przystępne w większości przypadków.

piątek, 12 czerwca 2015, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Halo, mamy erę internetu i ktoś widzi problem z zakupem filmów na bluray? A ceny są już całkiem przystępne w większości przypadków.

W porównaniu do? W Google, czy Netflix(plus koszt za VPN), bo w iTunes faktycznie ceny straszą. Pomijam darmowe źródła na użytek własny, na potrzeby wątku możemy założyć że ich nie ma.
Jakość... Przy dobrze skompresowanym filmie, nie ma drastycznych różnic między 5GB MKV, a Blurayem. To czy ów różnica jest warta dopłaty pozostawiam osobistym decyzjom. Są audiofile potrafiący wyłapać na słuch różnicę w kablach, więc wiele mnie już nie zadziwi...

Tak czy siak jestem pewien że zwycięży łatwość obsługi z dostępnością materiałów, zapewne i cennik nie pozostanie bez znaczenia, a Bluray nie łapie się na te kategorie.
W powyżej opisanych okolicznościach podnoszę jedynie w wątpliwość sens zakupu odtwarzacza za 500zł.
Dziś jest cała masa urządzeń i tańszych i bardziej funkcjonalnych, z zapleczem do usług filmowych od ręki np Xiaomi Mi Box Mini za 40 dolców(a takich playerków jest cała masa).

EDIT
Tak zerknąłem w internet i z tym Xiaomi to niespecjalnie dla rodziców. Są problemy z lokalizacją i instalacją usług google. Jeszcze chyba za wcześnie.

Co nie oznacza że niczego z HEVC w ludzkich pieniądzach i z polską lokalizacją się nie znajdzie. Po prostu trzeba poszukać...

EDIT2
I wygrzebany lepszy przykład Tronsmart Vega S89-H. Niestety 2 razy droższy, ale na filmikach widzę że jest język polski, sklep google, a w ustawieniach rozdzielczości nawet 4K. No i brak HEVC.
Dawno nie sprawdzałem co tam w chińszczyźnie piszczy, Na freaktab znajdziesz ludzi, którzy w tym siedzą i używają.

EDIT3
hehe i znalazłem właściwy krążek:
Beelink S82 Plus Smart 4K2K Media Player Box $80. Ma HEVC, a działa jak na filmiku.

piątek, 12 czerwca 2015, 01:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):

No wlasnie Halo, mamy ere internetu, wiec na grzyba komus jakies plyty(sa oczywiscie kolekcjonerzy, ale to nisza), wsrod moich znajomych nie ma nikogo kto by mial normalny odtwaracz BD, znaczy niektorzy maja, a to tylko dlatego, ze posiadaja konsole do gier, tak wiec BD juz raczej do lamusa. Za to wiekszosc znajomych doskonale zna portale typu CDA czy chomikuj, takie sa realia. Nie zgodze sie tez, ze DVD to wstyd, skoro 99% klientow posiada takowy odtwarzacz i chca dostawac takie plyty, to co mam im nie dawac bo cos tam - bzdura, ja oddaje DVD plus HD w MP4, na penie albo dysku(sami dostarczaja)i jakos wszyscy sa zadowoleni, bo jesli nawet TV takiego pliku nie lyknie, to zawsze mozna odtworzyc na kompie.

piątek, 12 czerwca 2015, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Nie zgodze sie tez, ze DVD to wstyd, skoro 99% klientow posiada takowy odtwarzacz i chca dostawac takie plyty

To że klienci mają DVD i nic lepszego jeszcze nie oznacza że nic lepszego nie chcieli by oglądać. A wstyd bo dziś telefony nagrywają w 4k i zwyczajnie nie przystoi oddawać pracy zdegradowanej do SD tylko dla tego że klient ma tylko DVD. A jak jutro kupi sobie taki np wspomniany player?
Wszystko idzie do chmury i ślubiak tam też pójdzie. Po prostu musimy poczekać aż się te cholerne odtwarzacze DVD klientom popsują ;P

Ostatnio edytowano piątek, 12 czerwca 2015, 18:44 przez robertnik, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 12 czerwca 2015, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taa, patrzysz z perspektywy duzego miasta, gdzie mimo wszystko ludzie sa bardziej obyci z nowymi technologiami, u mnie do dzis duza czesc ludzi nie do konca kuma co to HD, a gdzie tam odtwarzacze, chmury itd. Wlasnie 5 min temu rozmawialem z klientem i mowie, ze HD na penie lub dysku (co tam ma, lub moge odsprzedac) a on do mnie a po co mu to, co mu to da i czy moge to HD na DVD mu nagrac, ogolna wiedza techniczna wsrod naszego spoleczenstwa jest niska i z roku na rok jest coraz gorzej.

piątek, 12 czerwca 2015, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie przesadzaj. Co jak co, ale wesela robi się młodym, a ci albo już mają, albo niedługo będą mieć telefony, na których oglądają i fejsbuka i youtube i na pewno się dowiedzą co to HD, a przy odrobinie szczęścia i co to 4 i 8k.
Trochę nie doceniasz młodych bez rozbicia na miasta, ich wielkości i wioski.

EDIT
Skoro osobiście przychodzą do Ciebie to czemu nie kupić ze 2-3 takie tanie playerki i przy okazji klientom pokazywać co to, a i można mieć niewielką prowizję(w sensie x2 bo jak się popsuje to bez bulu wymienisz im na nowy).
Przy okazji zdaje się KODI(XBMC stara nazwa) potrafi i BD i DVD z menu puszczać z pliku ISO, ale jak się obsługuje KODI to już dłuższe szkolenie, a i pewnie telefony panie a jak to teraz puścić ;)

EDIT
A tak mi się jeszcze przypomniało że to chińszczyzna jest. Przy większym zamówieniu to wydrukują Ci logo jakie chcesz. To fajna reklama.

piątek, 12 czerwca 2015, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona