Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tworzenie płyty Blu-Ray z menu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenie płyty Blu-Ray z menu
Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

Kupiłem nagrywarkę blu-ray i chciałbym nagrać sobie fimy i zdjęcia z wakacji tak żeby mieć możliwość odtworzenia jej na stacjonarnym odtwarzaczu, ale jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie. Wyobrażam sobie to tak, że wkładam płytę i mam do wyboru np "filmy z kamery", "filmy z telefonu", "zdjęcia". Mam pliki w formacie m2ts oraz mp4, zdjęcia w jpeg. Czy istnieje jakiś łatwy i przyjazny sposób żeby to zrobić?

czwartek, 23 lipca 2015, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Tworzenie płyty Blu-Ray z menu
Na pewno otrzymałeś razem z nagrywarką płytę z oprogramowaniem - zajrzyj na nią.

czwartek, 23 lipca 2015, 21:02
Moderator
Moderator

Trochę wiedzy musisz nabyć. Rozdzielczość, kontenery i kodeki, to pojęcia o których z dnia na dzień musisz wiedzieć coraz więcej. Komputer z procesorem i5, 8 GB RAMu i dwoma / trzema dyskami też jest bardzo wskazany. Do tego 64 bitowy system operacyjny i (o ile to Windows - to płatny) program do edycji filmu i wypalenia płytki. Przykładowe programy to Pinnacle Studio, Corel Studio, lub Cyberlink Power Director.

czwartek, 23 lipca 2015, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A na czym chcesz to odtwarzać.Stacjonarny odtwarzacz dvd czy bluray -bo stacjonarny odtwarzacz dvd nie odtwarza płyt bluray, natomiast odtwarzacz bluray odtworzy także zwykłe płyty dvd

czwartek, 23 lipca 2015, 22:29
Nowy
Nowy

Oczywiście odtwarzacz blu-ray. Dokładnie ten model "sony bdp s360". Czyli krótko mówiąc nie ma łatwego sposobu tak ? Dostałem płytkę, ale jeszcze jej nie sprwadzałem.

czwartek, 23 lipca 2015, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma, ale na youtube znajdziesz to co potrzeba.
Filmy z kamery, telefonu i zdjęcia... Pułapek jest dużo. Klatki i przeplot to tylko wierzchołek góry lodowej. Do tego dochodzą ceny nośników i brak sprawnego odtwarzacza bluray na Windows, celem sprawdzania przed wypaleniem...
A wystarczyło zamiast wypalarki bluray kupić jakiś mediacenter z Kodi np na Androidzie i mieć to wszystko bez wypalania na TV.
Chyba że potraktować nowy zakup hobbystycznie, czy edukacyjnie...

piątek, 24 lipca 2015, 00:10
Nowy
Nowy

No własnie ceny płyt zniechęcają do wielokrotnych prób. Ja osobiście kupiłbym mediacenter albo coś w tym rodzaju, nawet się nad tym zastanawiałem, ale problem polegał na tym, że tą nagrywarką chcę archiwizować materiały z wakacji rodziców, którzy niedawno kupili kamerę hd i posiadają w/w odtwarzacz. Dla nich włożenie płyty to najprostsza metoda. Gdybym wiedział ile z tym zachodu to bym się na to nie zdecydował. Kupowałem ją przez internet więc jeszcze mogę zwrócić i chyba pochylę się nad innymi urządzeniami. Nie zapoznałem się wcześniej z tematem i teraz jest problem. A multiavchd ? Gdzieś czytałem, że jest darmowy i ma duże możliwości, ale wygląda na dość skomplikowany.

piątek, 24 lipca 2015, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ze strony producenta:
Cytuj:
SYSTEM

BD-ROM (BonusView; Profil 1.1)TAK
BD-ROM (BD-Live; Profil 2.0)TAK
Odtwarzanie płyt BD-R/RETAK
Odtwarzanie płyt DVD AVC-HD 8 cm / 12 cmTAK
Odtwarzanie płyt DVD VideoTAK
Odtwarzanie płyt Audio CDTAK
Odtwarzanie płyt VCDNIE
Odtwarzanie płyt Super VCDNIE
Odtwarzanie płyt DVD-R/-RW (format Video)TAK
Odtwarzanie płyt DVD-RW (format VR)TAK
Odtwarzanie płyt DVD+R/RWTAK
Odtwarzanie płyt CD-R/RWTAK
Wyświetlanie plików w formacie JPEGTAK

Twój odtwarzacz nie obsługuje AVCHD. Poza tym jeśli masz na myśli duże możliwości meni w Multiavchd to pierwsze słysze. Byle jaki program do authoringu ma większe.

piątek, 24 lipca 2015, 00:49
Nowy
Nowy

Aha czyli wygrawerowany napis na obudowie można sobie wsadzić w d... ? czy to chodzi o avchd hdmi a to jest coś innego tak ? a jeśli nawet tak jest to żadna konwersja nie wchodzi w gre ? przerasta mnie ten temat troche :/

piątek, 24 lipca 2015, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co tam jest wygrawerowane? O tym odtwarzaczu wiem tylko co producent napisał na stronie.
AVCHD to standard jak DVD i Bluray. Też może być menu, ale nie jest przypisany sztywno nośnikom optycznym(płytom), może być cokolwiek, byle zachować strukturę katalogów. Oferuje też bogatsze opcje klatek/s.

Wszystko to jednak jest już zwyczajnie stare i komplikuje rzeczy proste, na tyle że laik nie zrobi tego z marszu, a "prawidłowo" wydaje się nieosiągalne...

Poszukaj chińszczyzny na Androidzie. Jak dobrze poszukasz to będzie i tanio i z HEVC i 4K...
W zależności od aplikacji pliki z zdjęciami, filmy z kamery i telefonu wrzucasz do konkretnych katalogów i wybierasz sobie z menu aplikacji, nie rzadko oferujących możliwość dorobienia okładki i opisu.

To oczywiście bardziej skomplikowane niż włożenie płyty do odtwarzacza, ale ta płyta sama się nie zrobi, a standard ogranicza. I tak dla przykładu filmy z kamery zapewne są w PAL(powinny być), a z telefonu już w NTSC(w zdecydowanej większości przypadków tak będzie). I teraz do BD trzeba któreś zdegradować i jeszcze dorobić przeplot...
No hobbystycznie można rozkminiać ile to kiedyś było z tym roboty i na czym się ludzie wysypywali i że to taka sztuka dla sztuki była, a nawet jeszcze jest w TV. Ale żeby po prostu wygodnie używać to już dziś nie ma sensu...

piątek, 24 lipca 2015, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
brak sprawnego odtwarzacza bluray na Windows, celem sprawdzania przed wypaleniem...

Z nagrywarką dostajesz.

piątek, 24 lipca 2015, 01:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Sprawny" odtwarza Ci zawsze wszystko co zrobisz? Może szczęścia nie mam, przesadzam z skomplikowaniem menu, ale dość często mam problemy na programowych odtwarzaczach, gdzie stacjonarne działają zupełnie normalnie.

piątek, 24 lipca 2015, 02:23
Nowy
Nowy

Obrazek

Tak to wygląda.

A czy są jakieś sensowne odtwarzacze do 400 zł ? (przejrzałem kilka modeli, ale opinii o nich nie ma żadnych). Podejrzewam, że nie a jeśli nawet to i tak będzie trzeba dokupić dysk. Dla mnie to rozwiązanie było by warte swojej ceny bo pewnie wykorzystałbym jego potencjał, ale przecież nie będę namawiał kogoś żeby wybulił drugie 700 zł (700 zł za kamerkę) żeby mógł sobie te filmy pooglądać i to raz na rok. Z tego powodu jestem w mega kropce bo prawdopodobnie nagrywarki zwrócić już nie mogę. Płyty miały być nagrywane od święta i tak samo też oglądane.

piątek, 24 lipca 2015, 07:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam mediona za 150zl i odtwarza wszystko, plyty, peny, podlaczone dyski.

piątek, 24 lipca 2015, 08:34
Nowy
Nowy

Możesz podać jaki model konkretnie ?

piątek, 24 lipca 2015, 09:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona