Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 13:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 ODTWARZANIE PŁYT DVD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post ODTWARZANIE PŁYT DVD
Witam od dłuższego czasu spotykam się problemem że Płyta DVD wyprodukowana prze zemnie nie działa na każdym stacjonarnym odtwarzaczu.
Projekt w końcowej fazie składam w Encor. Przecież pliki wyprodukowane to vob. W czym jest problem, czy chodzi o płyty w jakich się nagrywa czy VOBvsVBO nierówne. Oryginalne PŁYTY z tłoczni działają wszędzie. Czy ktoś się na tym zna i potrafi mi to wytłumaczyć

wtorek, 23 lutego 2016, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ODTWARZANIE PŁYT DVD
Na jakich płytach nagrywasz? Dzieje się tak na płytach od różnych producentów?

wtorek, 23 lutego 2016, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak niektóre "markowe" odtwarzacze miały, że nie lubiły nagrywanych płyt. Niby to jakaś forma zabezpieczenia przed kopiowaniem, sęk w tym że już niezgodna z standardem i tak naprawdę można by je reklamować z tytułu niezgodności towaru z opisem.
Jedyne co możesz zrobić to zmienić nośnik, zmniejszyć prędkość nagrywania i to koniec.

wtorek, 23 lutego 2016, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Tak niektóre "markowe" odtwarzacze miały, że nie lubiły nagrywanych płyt.

Dlatego zawsze powinno się nagrywać na DVD+R z ustawionym BookType na DVD-ROM.

wtorek, 23 lutego 2016, 01:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przyczyn moze byc wiele, plyty, predkosc nagrania i rzecz , ktora mnie dotknela w zeszlym roku, mialem walnieta jedna nagrywarke (nówka Asus) nagrywala, ale powodowala wlasnie takie problemy (jeden odtwarzacz czytal inny nie)tak wiec proponuje po kazdym nagraniu robic dodatkowo weryfikacje, jak beda jakies problemy(z plyta czy nagrywarka) powinno w trakcje weryfikacji nagrania wyjsc.

wtorek, 23 lutego 2016, 01:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
robertnik napisał(a):
Tak niektóre "markowe" odtwarzacze miały, że nie lubiły nagrywanych płyt.

Nie zgodze sie, z moich obserwacji wynik(nagralem w zyciu ladnych kilkanascie tysiecy plyt) , ze wlasnie plusy czesciej powoduja problemy.

wtorek, 23 lutego 2016, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no ale dobre rady zawsze w cenie

wtorek, 23 lutego 2016, 01:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Nie zgodze sie, z moich obserwacji wynik(nagralem w zyciu ladnych kilkanascie tysiecy plyt) , ze wlasnie plusy czesciej powoduja problemy.

W czym powodują problem? Ustawiałeś BookType na DVD-ROM?

wtorek, 23 lutego 2016, 01:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z odczytem, powiedzmy, ze jesli sa problemy z odczytem to czesciej z plytami plus

wtorek, 23 lutego 2016, 01:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemilczasz pytanie, czyli nigdy nie nagrywałeś DVD+R z ustawionym BookType.

wtorek, 23 lutego 2016, 01:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie najczesciej nie ustawialem, bo nie mialem takiej potrzeby, z minusami mialem bardzo dobra kompatybilnosc, problemy winikaly z wadliwych plyt (TDK mi sporo krwi napsuly) lub walnietych nagrywarek, czesciej tez jak pisalem problemy pojawialy sie z plusami, byc moze ustawienie book type zmienia sytuacje, ale od lat ich unikam, nie widze sensu kombinowac skoro minusy sprawdzaja sie dobrze. Uwazam, ze jesli nagrane plyty czesto sprawiaja problemy, to albo nagrywane jest na gownianych plytach, albo walnieta nagrywarka (pomijam problemy z kompem, a to tez jest mozliwe) i nie ma sensu kombinowac z plusami i book type tylko szukac przyczyn jw.
Jesli plyta jest dobrej jakosci i prawidlowo nagrana (z niewielka predkoscia, bez bledow), to kazdy sprawny !!! wspolczesny odtwarzacz musi ja bez problemu odtworzyc.

wtorek, 23 lutego 2016, 02:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Jesli plyta jest dobrej jakosci i prawidlowo nagrana (z niewielka predkoscia, bez bledow), to kazdy sprawny !!! wspolczesny odtwarzacz musi ja bez problemu odtworzyc.

Perły z lamusa dla koneserów. Może edukujcie własnych klientów że czasy się pozmieniały i HD mają już w swoich telewizorach, a często i telefonach...

wtorek, 23 lutego 2016, 10:09
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Perły z lamusa dla koneserów. Może edukujcie własnych klientów że czasy się pozmieniały i HD mają już w swoich telewizorach, a często i telefonach...[

Niestety Co niektórzy jednak chcą mieć albo DVD mimo ze nagrywam w 1080p albo TO i TO. W Warszawie od znajomych fotografów słyszałem, ze klienci idą dalej i chcą nawet jedną kopie mieć na VHS gdyż, uważają ze taśma wytrzyma dłużej niż Płyta. Więc powoli wracają stare czasy mimo ze już epoka nawet 8K.

wtorek, 23 lutego 2016, 11:15
Bywalec
Bywalec

Cytuj:

Do tej pory nie nagrywałem w trybie BookType lub pogram robił to z automatu, ale fakt jest Płyty nagrałem na Verbatim DVD + 8,5GB. Jedną z obrazu w nero 2011 a drugą z obrazu w DaemonTools.
A teraz widzę ze niektóre Projekty mam na Verbatim DVD minus. Poza tym teraz mam Wojnę z klientem o to że, mu nie działa na komputerze ani na stacjonarnym DVD z biedronki, chyba Denver. Co to komputera to na Laptopie ma Windowsa 8, więc standardowo Microsoft już nie daje za darmo odtwarzacza jak w poprzednich wersjach systemu. Trzeba sobie go kupić!. Więc jak tu się dogadać l takim człowiekiem który nie rozumie co się do niego mówi. [...] Ma działać i Koniec.
Projekt sprawdzałem na kompie u mnie działa i na Ps3 też działa na innym DVD samsunga działa. Może to ich urządzenie sprawdza BookType i w tym problem. Teraz robię im pliki w mpg, aby się odczepili. Sytuacja jak np z grą która nie działa, bo nie mam odpowiedniego sprzętu i do producenta zgłaszam reklamacje. Ale w końcu to nasza natura, w nas Polakach jesteśmy uparci.

wtorek, 23 lutego 2016, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po co robisz to mpeg? Sam napisałeś ze to win8 i nie ma kodeka, czyli będzie tak samo jak z DVD. Zrób mu ładną mp4 jak robią piraci. Ze źródeł wychodzą przyzwoite i ruszy mu w WMP.

wtorek, 23 lutego 2016, 11:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona