Teraz jest czwartek, 13 maja 2021, 10:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 ODTWARZANIE PŁYT DVD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: ODTWARZANIE PŁYT DVD
Cytuj:
Po co robisz to mpeg

zainstalują sobie kodeka i na kompie im ruszy

wtorek, 23 lutego 2016, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to jak kodek zainstalują to ruszy i DVD z menu.

wtorek, 23 lutego 2016, 12:07
Bywalec
Bywalec

robertnik napisał(a):
No to jak kodek zainstalują to ruszy i DVD z menu.

Ruszy ale pojedyncze pliki będą działać ale już interfejs płyty nie...
no i będą mieli 8 plików vob. a tak tylko jeden mpg.

Do interfejsu muszą mieć program typu power dvd.

wtorek, 23 lutego 2016, 12:12
Bywalec
Bywalec

Albo kupią sobie taki program albo sobie go .....ną albo wrócą do windows 7 i problem z głowy. A co do Formatu MP4 to przekonwertuje go programem i zobaczę jaka jakość będzie.

wtorek, 23 lutego 2016, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taa juz widze jak sobie kupia, sprawdz darmowy Media player clasic home cinema, wydaje mi sie, ze powinien wystarczyc. Generalnie trzeba kombinowac, aby klienci byli zadowoleni, sami wiecie jak ludzie sa nastawieni ma dzialac i tyle

Edukowac, jak robertnik proponuje to mozna dzieci w szkole a nie doroslych ludzi, ktorzy maja swoja wizje swiata, chca plyte DVD dostaja DVD chca HD dostaja HD ewentualnie trzeba kombinowac jak ww. przypadku zeby to im dzialalo i tyle.

Wspomniales o VHS, tak sie teraz zastanawiam, co prawda nikt z moich klientow nie chcial ostatnio wesela na VHS, ale sporo ich kopiowalem takich ponad 20 letnich i o ile tasma byla dobrze przechowywana nie byla pognieciona czy poszatkowana przez rozregulowany tor, to jakosc az tak bardzo sie nie pogarsza. Obawiam sie, ze pewnie ponad polowa plyt DVD w podobnym wieku nie odpali (po moich doswiadczeniach Z TDK jestem wrecz pewien) tak wiec nagrywanie na VHS nie jest tak calkiem bezpodstawne (pomijajac jakosc)

wtorek, 23 lutego 2016, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jjaneczek napisał(a):
Witam od dłuższego czasu spotykam się problemem że Płyta DVD wyprodukowana prze zemnie nie działa na każdym stacjonarnym odtwarzaczu.Czy ktoś się na tym zna i potrafi mi to wytłumaczyć

jjaneczek napisał(a):
Do tej pory nie nagrywałem w trybie BookType lub pogram robił to z automatu, ale fakt jest Płyty nagrałem na Verbatim DVD + 8,5GB.

I tutaj jest może pies pogrzebany - płyty DL! Z mojego doświadczenia to nagranie na płytach DL (niezależnie czy +/-, z ustawionym BookType czy bez, z weryfikacją czy bez, x4 czy x8) + odtwarzacze DVD = wielka loteria czy pójdzie! Zrezygnowałem z DL na rzecz jednowarstwowych i kłopoty z kompatybilnością odeszły w zapomnienie. :)
QB

środa, 24 lutego 2016, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na problemy z kompatybilnością to wpływa kilka czynników

- firmware i rozpoznawanie sygnatur nośników
- moc lasera, który albo ginie albo się przebija przez warstwę odbijającą
- bookmark i oszukiwanie starych odtwarzaczy, że płyta ni jest nagrywana
- rodzaj płyt : firma, ilość warstw i ewentualny +/- R

a cała reszta to zabawa w zgaduj/zgadula co akurat w danym przypadku występuje

środa, 24 lutego 2016, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Edukowac, jak robertnik proponuje to mozna dzieci w szkole a nie doroslych ludzi, ktorzy maja swoja wizje swiata, chca plyte DVD dostaja DVD chca HD dostaja HD ewentualnie trzeba kombinowac jak ww. przypadku zeby to im dzialalo i tyle.

Nie prawda. Dorośli, czy nie, a na weselach to raczej młodzi ludzie warto im powiedzieć, pokazać różnicę i przypomnieć że w telefonie mają już HD(a niektórzy dużo więcej). Ty jesteś dorosły i wiesz wszystko? To sektor usługowy i robi się pod klienta co sobie życzy, nigdzie nie pisze o narzucaniu. DVD jako dodatkowo płatna opcja poza standardem na pewno wyedukuje część klientów(menu zależnie od skomplikowania nie robi się samo, u mnie często to doba robocza).
A jak się uprze i nie działa to wiemy za ile idziemy do niego do domu, szukamy w internecie co jest z jego odtwarzaczem i pokazujemy jak na PC to obejrzeć, a nie prawie kłócimy się z klientem za friko bo jemu nie działa a to już 3 nasza kopia...

środa, 24 lutego 2016, 18:42
Bywalec
Bywalec

dobrze to wyjaśniłeś robertnik, Piwa ci trza za to!

środa, 24 lutego 2016, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzicie panowie, wy myslicie kategoriami wielkomiejskimi, ja sie jednak obracam w spolecznosci raczej malomiasteczkowo/wiejskiej i tu na prawde sa inne realia niz w wawie, poznaniu czy opolu. Jakie DVD w opcji skoro tu nadal DVD jest podstawa, owszem wiekszosc bierze HD na penie czy czasem BR.

czwartek, 25 lutego 2016, 01:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszędzie jest i to nie tylko w wawie, opolu, czy europie. Nikt youtuba za darmo nie chce oglądać w 480p i to nawet na wiosce. Takie czasy że standardem jest HD, a rzeczywistość że bluray się nie przyjął. To trzeba dawać to co ludzie znają i używają, pliki w youtubowej jakości. Można zwiększyć bitrate, ale puchnie plik i robi się problem. Zatokę(TPB) też ludzie znają i używają, więc warto zerknąć co to tam dają(jakość). Nieliczni używają VOD(choćby u nas nowego Netflixa). Też warto się przyjrzeć w jakiej jakości serwuje się tam treści...
DVD to SD i choć ludzie odtwarzacze jeszcze mają, wcale nie oznacza że muszą dostać zdegradowany do niej film. Jak się uprą to czemu nie, ale przeciez można pokazać że wsadza się peendrive do TV i się ogląda, albo jak podłączyć telefon, tablet, czy PC pod TV. Ci ludzie i tak do was przychodzą podpisać umowę.
Raz że roboty mniej o siedzenie przy menu, a dwa że dostają film w lepszej jakości(jak nie przesadzicie z odchudzaniem bitrate).

czwartek, 25 lutego 2016, 03:54
Bywalec
Bywalec

"robertnik" - Dziękuję za poradę z tym MP4 H64 zrobiłem te pliki z HD do rozdzielczości 720x576 (zawsze materiały robię mimo ze chcą w DVD by było taniej ale i tak informuje klientów ze jest możliwość się zgłosić bo BD w przyszłości za odpowiednią opłatą) jakość jest bardzo dobra i najważniejsze im działa wszędzie. Jeszcze raz dziękuje...

czwartek, 25 lutego 2016, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
jacekxyz napisał(a):

Nie prawda. Dorośli, czy nie, a na weselach to raczej młodzi ludzie warto im powiedzieć, pokazać różnicę i przypomnieć że w telefonie mają już HD(a niektórzy dużo więcej). Ty jesteś dorosły i wiesz wszystko? To sektor usługowy i robi się pod klienta co sobie życzy, nigdzie nie pisze o narzucaniu. DVD jako dodatkowo płatna opcja poza standardem na pewno wyedukuje część klientów(menu zależnie od skomplikowania nie robi się samo, u mnie często to doba robocza).
A jak się uprze i nie działa to wiemy za ile idziemy do niego do domu, szukamy w internecie co jest z jego odtwarzaczem i pokazujemy jak na PC to obejrzeć, a nie prawie kłócimy się z klientem za friko bo jemu nie działa a to już 3 nasza kopia...

Kolego Robertnik, trafiłem na takich klientów że twoja teoria o tłumaczeniu i pokazywaniu różnicy w obrazie nie działa... klient odebrał materiały DVD i Bluray, po dwóch dniach dzwoni że jest rozczarowany jakością DVD i reklamuje płyty więc grzecznie i bardzo merytorycznie tłumaczę jak dziecku, wszystkie różnice z czego wynikają i dlaczego, łącznie z opisem specyfikacji kodeka rozdzielczości itd.... niestety moich tłumaczeń nie przyjmuje do wiadomości, argumentuje że jego wujek nagrywał aparatem i jakość jest znacznie wyższa 8O, mówi dalej że na spotkaniu prezentowałem mu materiały "żyletę" tłumacze więc że owszem jakość była "żyleta" ale na płytach Bluray i koło sie zamyka, żąda takiej jakości na DVD 8O więc mówię proszę zapoznać się z filmem na Bluray zobaczy Pan różnicę względem DVD, odpowiada mi że nie interesuje go Bluray bo on chce taką jakość na DVD, prosze go więc o przesłanie płyt do mnie lub dostarczenie osobiste w celu weryfikacji reklamacji... tu dostaje kopa w dupę i tekst, że nie wyobraża sobie że będzie ponosił koszty dojazdu lub przesyłki pocztowej (obaj jesteśmy z Warszawy) Zaproponowałem że to ja do niego przyjadę ze swoim sprzętem i podłączymy pod jego TV do oceny jakość materiałów, zgodził się tylko co z tego, czuje że skończy się to w wyższej instancji :?
Są to młodzi ludzie około 25-27 lat którzy nie przyjmują żadnych argumentów, mają swoje wizje, swój świat. Po tygodniu przyczepił sie do kolorów 8O hmm... Będzie z nim problem, a i jeszcze jedno, materiał DVD na 50 calowym TV naprawdę wygląda dobrze, przynajmniej u mnie.

czwartek, 25 lutego 2016, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
klient odebrał materiały DVD i Bluray, po dwóch dniach dzwoni że jest rozczarowany jakością DVD

Chyba pokazałeś oba materiały BD/DVD u siebie ? Jak tak to bym z nimi nawet nie dyskutował bo i o czym. Różnice widać gołym okiem. Sporo młodych ludzi to jakieś betony.

czwartek, 25 lutego 2016, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiscie, ze jest sporo betonow i mlodych i starszych. Moze tak - mam kuzyna który ma spora firme szkoleniowa, ile ja sie juz tej teorii od niego nasluchalem, tylko jakos nijak to sie ma do mojej roboty i ludzi z ktorymi wspolpracuje, tak jak mowicie, trafisz na debila (co nie jest znow tak rzadkim przypadkiem w dzisiejszych czasach) i wszystkie te teoretyczne wywody, cala ta marketingowa papke mozesz sobie w d.... wsadzic, dobrych rad to ja sie w zyciu juz nasluchalem.

Ostatnio edytowano czwartek, 25 lutego 2016, 20:19 przez jacekxyz, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 25 lutego 2016, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona