Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 CVCD :( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post CVCD :(
Hey

To znowu ja. Pojawił się kolejny problem na mojej drodze :(. Wczoraj wyczytałem o formacie CVCD który pozwala na zmieszczenie filmu o długości nawet do 130min na płytce 700MB. Mój film ma 85min, czyli dużo mniej niż wartośc maksymalna a i tak w żadnym z programów nie jestem w stanie wypalić tego. Problem w tym iż cały czas wyskakuje mi że film jest zbyt długi. Jak to zrobić ?

Z góry wielkie dzięki[/i]

sobota, 25 października 2003, 13:06
Moderator
Moderator

VCD czyli Video CD jest to format zapisu płytki CDR (CDRW) często mylony z formatem filmu. Format płyki VCD ma ściśle określone wymogi tutaj rozdzielczość jeden niezmienny bitrate, oraz metoda kompresji dźwięku nie innego jak 44.100 kHz. Na krążku w takim formaczie mieści się niespełna tyle ile minut zawiera płytka 700MB jest to 80min, dlaczego zaś niespełna widomo krążki zwałszcza te najtańsze czesto podawane mają nadwimiar, lecz faktycznie mają 690-parę MB, dodać tutaj należy, że dochodzi menu, często udźwiękowione, które też przecież zajmuje miejsce. Powstały metody różnej algorytmii kompresji KVCD, CVCD i z pewnością inne, które jedynie usiłują uzyskać lepszą jakość, lecz niestety nie powodują zmiejszenia pliku wynikowego. Przyjęte jest, że na płytkę 700MB wejdzie około 76min filmu i raczej tak pozostanie i stąd komunikat o braku miejsca. Być może o czymś nie wiem postęp wszak "zasuwa", lecz dotychczas nie dało się tego pokonać. Bogatym zostanie ten, którego patent zatwierdzony zostanie jako stacjonarny odtwarzacz obsługujący DivX to tylko kwestia czasu :) Pozdrawiam

niedziela, 26 października 2003, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
płytę w formacie CVCD możesz wypalić w Nero.

zakładka Super VCD i odhaczone : utwórz CD zgodne ze standardem

Powodzenia

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 10:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]