Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Tworzenie płyty blu ray na nośniku 8,5 GB 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Tworzenie płyty blu ray na nośniku 8,5 GB
Witam, mam problem z którym od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić.
Dosłownie masakra, tyle płyt już zniszczyłem o pojemności 8,5 GB a pozytywnych efektów dalej brak, niestety.
Do czego zmierzam chcę przekonwekterować film w formacie mkv.
Używam do tego celu programu z firmy Pegasys o nazwie TMPGEnc Autchoring Works 6 wersja 6.0.6.8 któty daje wiele możliwości z opcją kododwania.
Zrobiłem nawet zakup programu o nazwie Blu Ray Converter Ultimate wersja 4.0.0.68 który ma podobne możliwości co Autchoring Works 6 lecz mniej jest rozbudowany jeśli chodzi o pewne opcje formatów, itd.
Oraz co najważniejsze wspierają obydwa programy technologię CUDA w karcie graficznej którą posiadam a jest nią GTX 960 firmy Asus co skraca bardzo pozytywnie czas eksportu w wybranym przez siebie formacie z projektu.
Tylko cały czas mam problem aby była możliwość odtworzenia na odtwarzaczu stacjonarnym Blu Ray marki Onkyo a model to BD-SP353.
Już wspominałem co nieco ten problem we wcześniejszym temacie lecz nie dostałem wyczerpujących odpowiedzi od szanownych Modelatorów oraz także Forumowiczów którzy działają na stronie.
Może zbyt mało napisałem w czym konkretnie tkwi problem ???
Myślałem że format wyjściowy którym jest to plik z końcówką m2ts po nazwie którą to zwykłe jest 0000 a ogółem plik wyjściowy jest jak pisze po wejściu w folder ze struktórą BDMV i podfolder STREAM oraz właściwości pliku iż typ elementu to MPEG-TS Video File.
Rozmiar przeważnie wacha się w granicach 7,81 GB.
Mam na dysku film w formacie Blu Ray i jakości Full HD o pojemności 45 GB kopia 1:1 i po sprawdzeniu folderów myślałem że jest inny plik formatu lub coś robię nie tak przy montażu i opcji potem pliku wyjściwego w którym ma być wyeksportowany dany film do postaci opisanego formatu.
Lecz ku memu zdziwieniu okazało się że struktura foramtu po eksporcie oraz wejściu w wyżej wymienione foldery także jest taka sama.
Mam na myśli rzecz jasna oczywiście strukturę folderów i plików wyjściowych.
Tylko że o znacznie mniejszym pliku wyjściowym rzecz jasna.
Proszę o pomoc bo jak widać po opisie za nic nie potrafię samemu go rozwiązać.
Poczytałem na necie tu i tam lecz jakoś nie mogę sobie z tym problemem poradzić.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w jego rozwiązaniu.

Mugen Max SCMGD-1000
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Asus GTX 960 Strix 2 GB DDR5
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Pioneer BDR-S09XLT
Chieftec: CFT-850G-DF

Ostatnio edytowano środa, 31 maja 2017, 11:08 przez SHINGO, łącznie edytowano 1 raz

środa, 31 maja 2017, 08:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Tworzenie płyty blu ray na nośniku 8,5 GB
Nie każdy odtwarzacz BD-Video odtwarza płyty DVD z strukturą płyt BD-Video! Model pioneera jaki podałeś to model komputerowej nagrywarki - trudno wywróżyć jaki masz stacjonarny odtwarzacz BD!
QB

środa, 31 maja 2017, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.vegascreativesoftware.com/us ... cnt=trials

weź z ciekawości powtórz cały proces używając architecta ale nie wypalaj płyty bezpośrednio tylko zrób iso a potem wypal je jakimś najzwyklejszym programem do nagrywarki typu nero, ashampoo burning studio czy co tam używasz

napisz czy tak samo się zachowa czy nie

środa, 31 maja 2017, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zrób tak jak kolega Degenerado pisał ale zrób projekt pod zwykła płytę DVD-R... Z opisu wynika, ze twój BD czyta płyty DVD-R nagrane ze strukturą AVCHD - to jest troszeczkę inny format niż BD-Video... ale przetestować nie zaszkodzi...
Używam Samsunga BD-H5900 - nie czyta BD-Video over DVD-R - czyta AVCHD over DVD-R
mam również Panasonic'a DMP-BD75 ten czyta BD-Video over DVD-R - nie czyta AVCHD over DVD-R...
QB

środa, 31 maja 2017, 11:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]