Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 jakość płytek 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jakość płytek
Witam
Na swoim odtwarzaczu dvd sprawdziłem ilość bit rat w filmach dvd z kiosku z gazetami i ku mojemu zaskoczeniu pokazują się wartości 3, 3,5, 4, czasami 6 mil., ja wypalam płytki z 8 mil. tam nie widać ani jednego piksala nawet z nosem obok kineskopu a u mnie nawet prze podwójnej liczbie bit rat dropki są- czy chodzi tylko o jakość kamery , czy są jakieś sposoby...
Pozdrawiam

poniedziałek, 3 listopada 2003, 14:18
Moderator
Moderator

Składa się na to wiele czynników. Rozdzielczość kamery powidzmy amatorkiej nie dorówna profesjonalnemu sprzętowi, jakość oświetlenia scen w profesjonalnym filmie jest wilo płaszczyznowa wiec obraz sam w sobie posiada zupełni inną jakość i oczywiście sposób kodowania kodekami profesjonalnymi przebiega w procesie wiloprzebiegowym, gdzie wynik uzuskuje się zupełnie inny. Jest oczywiście wiele innych czynników o których możnaby długo dyskutować.

poniedziałek, 3 listopada 2003, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zalezy to od sprzetu jaki uzywasz lub oprogramowania jakim kompresujesz. wg mnie najlepsze dostepne na rynku nagrywarki stacjonarne [chodzi o jakosc kompresji] to panasoniki i sony. a najlepszy soft do kompresji do mpeg2 to procoder canopusa.
oczywiscie uzywajac nawet najlepszego dostepnego na rynku sprzetu i oprogramowania nie uzyskasz jakosci filmow ktore kupujesz z jakas gazeta w kiosku...:(

poniedziałek, 3 listopada 2003, 19:35
Moderator
Moderator

lufa - powiedz co ma wspólnego jakość kompresji do jakości nagrywarki nie rozumiem tego związku :( po za tym z iloma miałeś do czynienia, że w/g ciebie panasonic i sony sa najlepsze ?? :) już zupełnie nie wiem, skąd ty to wiesz, że nigdzie nie stosowany w profesjonalnym filmie na DVD kompresor procoder jest najlepszym koderem mpeg2 ?? Nie doradzaj człowiekowi bubli bo jeszcze to kupi i będzie cię przeklinał !

poniedziałek, 3 listopada 2003, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no wydaje mi sie ze ma wiele wspolnego. o wiele lepsza jakosc kompresji, zalozmy jednogodzinnego materialu, ma panasonic i sony niz pioneer i philips. mowie oczywiscie o nagrywarkach stacjonarnych. mialem do czynienia ze wszystkimi nagrywarkami stacjonarnymi jakie byly i sa na rynku [chyba ze uznalem ze to bubel i nie warto mu poswiecac czasu :) ] i to podtrzymuje moja opinie. zrob sobie taki test jak ja i wtedy zobaczysz ze mam racje.
a co do procodera, moze nie wyrazilem sie jasno, ale jest to najlepszy wg mnie koder dostepny dla zwyklego zjadacza chleba zajmujacego sie wideofilmowaniem. nie napisalem ze nie ma lepszych, a rynek profesjonalny uzywa gorszych. po prostu jak na razie nie spotkalem lepszego.

wtorek, 4 listopada 2003, 07:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post filmy dołączane do gazety.
Akurat to mnie zainteresowało - bo powoli to co dołączają do gazet zaczyna przypominać bardziej VHS niż DVD...
Dwugodzinne filmy wytłoczone na jednowarstwowym krążku - przy czym jest na tym 20 minut reklam i innych bzdur które trzeba obejrzeć chcąc tego czy nie.
Rekordem okazał się film Sliding Doors z Gwyneth Paltrow który wygląda jak nagrany z VHS. Niestety nie pamietam do jakiej gazety był dołączony...
Tutaj chyba najbardziej bzdetny koder MPEG i marnej jakości materiał z DV pozwoli uzyskać lepsza jakość...

A tak a propos Procodera to porównując go do np. kodeka TMPGEnc czy tego zawartego w produktach Ulead, musze przyznac że prezentuje dużo lepsza jakość. Oczywiście mniej wprawne oko nie zauważy tego od razu, a napewno zauważy że kodowanie do takiej jakości trwa dużo dłużej. No ale coś za coś.

emes

wtorek, 4 listopada 2003, 14:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Oprocz jakosci materialu zrodlowego, kodeku i sposobu kodowania do mpeg2, nagrywania i plyty DVD( bo to tez ma znaczenie ,jesli mamy kiepska plyte DVD to na obrazie moga wystepowac puzle w niektorych odtwarzaczzach) na jakosc wplywa odtwarzacz DVD na jakim ogladamy film, rozne odtwarzacze maja rozne algorytmy poprawy jakosci obrazu, niekiedy moga one pogarszac obraz.

Pozdrawiam Piotr

środa, 5 listopada 2003, 20:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kodowanie do DVD
Montażysta Darek A. napisał(a):
Składa się na to wiele czynników. Rozdzielczość kamery powidzmy amatorkiej nie dorówna profesjonalnemu sprzętowi, jakość oświetlenia scen w profesjonalnym filmie jest wilo płaszczyznowa wiec obraz sam w sobie posiada zupełni inną jakość i oczywiście sposób kodowania kodekami profesjonalnymi przebiega w procesie wiloprzebiegowym, gdzie wynik uzuskuje się zupełnie inny. Jest oczywiście wiele innych czynników o których możnaby długo dyskutować.

Profesjonalne studia wykorzystują do kodowania filmów kodeki sprzętowe w urządzeniach o nazwie Minerva, dlatego jakość jest utrzymana nawet przy niskim bitrate.

czwartek, 6 listopada 2003, 10:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]