Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 CBR czy VBR?? !!TYLKO DO PROFESJONALISTÓW!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post CBR czy VBR?? !!TYLKO DO PROFESJONALISTÓW!!
Które ustawienie jest najbardziej optymalne??? :?: Jak wysokie powinno być?? :?: Z pewnością nie powinno przekraczać 10 000 (z dźwiękiem)? :!: Zdania sa podzielone!Prosze o wypowiedź PROFESJONALISTÓW. :D THX,pozdrawiam

poniedziałek, 3 listopada 2003, 14:32
Moderator
Moderator

Jak to zdania podzielone?? Zdecydownie VBR, gdyż przy określonej wielkości pliku wynikowego otrzymujemy znacznie lepszy obraz. Jak wiadomo VBR to dynamiczny bitrate, który wzrasta przy scenach tzw trudnych i maleje przy łatwych tj bardziej statycznych, gdzie kompresja mpeg polega na wnoszeniu jedynie zmian do kolejnej klatki, więc skaoro kolejne kadry mało różnią się sobą mniejsza ilość informacji potrzebna jest do kodowania obrazu. Wiadomym jest, że VBR jako dynamiczny sposób kodowania nie pozwala nam przewidzieć wielkość wynikową pliku, lecz uwaga można przecież w tej funkcji określić przedział pomiedzy min. a max, by kodek oscylując w tym przedziale wykonwertował nam plik mpeg o dość przewidzianym rozmiarze, za to wiele lepszej jakości. Z praktyki wytrenowałem, że przy stałym bitrate półtorej godziny materiału wymaga 6000 bitrate, by uzyskać w miarę najlepszej jakości film i pozostao jeszcze miejsce na krążku na menu i inne elementy składowe (muzyka, zdjęcia itp), przy zmiennym bitrate ustawiłem przedziął pomiędzy 5000, a 7000 (na logike) i o dziwo jakość nieporównywalnie lepsza, a plik wynikowy uzyskałem ku zaskoczeniu mniejszy, więc dalej pozwoliło mi to na podniesienie granicy max nawet do 7500 wynik jest rewelacyjny, a wielkość taka sama.

poniedziałek, 3 listopada 2003, 19:08
Stały bywalec
Stały bywalec

W pełni popieram kolegę Darka. Co prawda ja zawsze się boję wielkości wyniku więc dla 90 minut ustawiam biterate na 5800 variable rzecz jasna a potem i tak się okazuje że mam jeszcze zapas ale jakość jest bardzo bardzo dobra
Robię na UWorkshop 1.3
Pozdrawiam

wtorek, 4 listopada 2003, 15:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja dla 90min ustawiam obraz na 6500 a dzwiek na 224, i miesci mi sie jeszcze menu na plycie z muzyka. Koduje VBR ustawiajac min na 5000 a max na 9000, a srednia wartosc na 6500 ,jest to najlepszy sposob bo dokladnie wiemy ile zajmnie nam plik wynikowy, mozna ustawic VBR na nim, max i stala jakosc, minusem tego rozwiazania jest to ze nie mozemy okreslic rozmiaru pliku wynikowego a zaleta stala jakosc obrazu. CBR natomiast zapewnia staly bitrate i przez to "marnuje" miejsce na plycie w scenach wolnych lub z mala iloscia szczegolow, ale ustawienie VBR na 9000-9800 i CBR na 9000 da w rezultacie prawie identyczna(watpie ze do rozroznienia) jakosc filmu. Wiec VBR jest lepszy tylko ze wzgledu oszczednosci miejsca, gdyz jakosc jest taka sama.

Pozdrawiam Piotr

środa, 5 listopada 2003, 20:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]