Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 nadruk na płytkach 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post nadruk na płytkach
Czy ktoś robi nadruki na płytkach?
Jaką kupić drukarkę? czy wypalarka Pioneer A006 jest dobra?

wtorek, 4 listopada 2003, 16:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od 2-ch miesięcy jestem posiadaczem drukarki Epson Stylus Photo 900.
Dla mnie rewelacja - oprócz druku wysokiej jakości fotografii ma ona możliwość druku bezpośrednio na płycie CD czy DVD.
W komplecie jest dobry program do projektowania nadruków na płytach obu średnic 8 i 12 cm.
Aby był możliwy nadruk płyty muszą być w wersji "Printable" - mają białą , lekko szorstką powierzchnię. Z ich nabyciem nie mam problemu, kupuję w cenie poniżej 8 zł Verbatim x 2 "Printable" w standardowych pudełkach.
Płyta z indywidualnym nadrukiem (zdjęcie plus napisy) wygląda dużo lepiej niż z nalepką Fotonu a klienci widząc jak wygląda płyta z nadrukiem zawsze są gotowi dopłacić te 10 czy 20 zł za nadruk na ich płytach DVD.

Dwusystemowa nagrywarka DVD Pioneer A 06 należy do najlepszych na rynku - polecam.

wtorek, 4 listopada 2003, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Usłyszałem ostatnio opinię że jeżeli w tym Epsonie padnie głowica to drukarka nadaje się już do wyrzucenia ;/ Chodzi chyba o to że głowica w epsonach jest integralna częścią drukarki. Czy ktoś mógłby tą opinię zweryfikować ?

środa, 5 listopada 2003, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w Epsonach jest inaczej niż w drukarkach np. HP
Hp jak sie wymienia tusz na nowy to tusz jest zintegrowany z głowicą więc wymienia sie naraz to i to. W Epsonie głowica jest osobno jest zintegrowana z drukarką. W sumie może i to prawda że jak padnie głowica to koszt jej wymiany nie jest opłacalny. Może dla przykładu podam koszt wymiany głowicy w drukarce Epson Stylus color 640 wynosi ok 200 zł A Nowa druklarke tej klasy kupimy za 250 zł tez Epsona.
Ja mam osobiście Epsona 740 i chodzi mi on juz od 6 lat i jestem z niej zadowolony. :)))

środa, 5 listopada 2003, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Technologia druku
Epson korzysta z technologii Piezoelektrycznej a HP jak i Canon czy Lexmark z zupłenie innej (zdaje się Bubble Jet). Różnica jest taka, że głowica w Epsonie wypluwa atrament dlatego bo kanalik w którym się znajdował gwałtownie się zmniejszył (o ile dobrze pamiętam jest to kryształ który tak reaguje na przyłozone napicie).
W HP natomiast w kanaliku w którym znajduje się tusz są mikrogrzałki, które rozgrzewają atrament, wytwarza się w tym miejscu pęcherzyk powietrza który wypycha kroplę atramentu.
I o ile w Epsonie system ten nie powoduje parowania atramentu i co za tym idzie jego resztki nie powinny osiadać na ściankach tych kanalików, to w HP/Lexmarku niestety tak się dzieje.
Dlatego też głowice w HP powoli sie zapychają a w Epsonie teoretycznie nie powinny. Nie do konca pamiętam, ale zdaje się że ciśnienie wytwarzane w głowicy Epsona jest wyższe niż u konkurencji, więc nawet przeczyszczanie jej powinno być wiele efektywniejsze. Stąd taka polityka producentów.

Oczywiście wszystko da się zepsuć - postawienie drukarki blisko źródła ciepła (bliskość kaloryfera) lub bardzo rzadkie jej używanie powoduje zamoistne zasychanie atramenu.

Ale wśród moich znajomych którzy maja sprzęt Epsona to oprócz narzekania na chipy w kartridżach innych negatywnych uwag nie słyszałem.
Znajomej głowica sie przytkała, ale w serwisie ją bezproblemowo odetkali (drukarka stała przy kaloryferze i na dodatek świeciło na nią słońce - więc dobrze jej tak...)

I to chyba tyle.

emes

środa, 5 listopada 2003, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post drukowanie płyt CD
Jeśli chcesz zrobić nadruk na CD lub DVD - najlepiej skontaktuj się z firmą, która to robi profesjonalnie. Ja w tamtym roku zrobiłem sobie 300 płyt z firmowym nadrukiem i cały czas na nich nagrywam - wyglądają super, są nadrukowane sitodrukiem - projekt prześłałem im na FTP-a w Pantonie (ale można też tradycyjnie w CMYK-u) i płytka jest głaciutka, słociutka i błyszcząca. Wszystko załatwisz przez maila, a płyty kurierem.
Możesz ich znaleźć pod adresem: www.promedia.pl

poniedziałek, 12 lipca 2004, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Gratuluję cyprianowi refleksu - odpisał na posty z listopada 2003.

2. Pomysł "super" a jaki profesjonalizm !
- oddajesz klientom płytki DVD z wesela a na nich pisze " Firma X Y Z, imię, nazwisko, adres, telefony, logo" itp - młodzi zachwyceni,
- oddajesz DVD z I Komunii a na nich " Firma X Y Z, imię, nazwisko, adres, telefony, logo" - dzieci i rodzice zachwyceni,
- oddajesz DVD "Pielgrzymka do Rzymu" a na nich "Firma ......." - pielgrzymi zachwyceni itp, itd.

A ile do tego się czasu zaoszczędzi - po co projektować indywidualny nadruk na każdą z płytek jak można oddać "gotowca" z sitodrukowym nadrukiem.

wtorek, 13 lipca 2004, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tadeuszu - głupie i niepotrzebne złośliwości.
Ja akurat skorzystałem z postu napisanego przez cypriana.

wtorek, 13 lipca 2004, 01:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozumiem - jest duże zamówienie np. film szkoleniowy - do wykonania 250 szt płytek DVD, opracowuję projekt nadruku, uzgadniam ze zleceniodawcą i zamawiam płytki z gotowym nadrukiem w specjalistycznej firmie. Przy jeszcze większej ilości np. 2000 szt zamawiam wykonanie matrycy i tłoczenie płyt + nadruk. Ale nie przy jednostkowych zamówieniach, których jest najwięcej.
Jeżeli mówimy o profesjonalizmie to zawsze nadruk na płytce musi być ściśle związany z zawartym na płytce materiałem.

wtorek, 13 lipca 2004, 02:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post takie nadruki to mogą być fajną sprawą
Tadeusz - ale pomyśl, wpadł mi teraz do głowy taki pomysł - robię sobie płyty z jakimś standardowym nadrukiem - np. na sezon komunijny z motywem związanym z pierwszą komunią i WSZYSTKIE komunie wypalam na takich płytkach. Kolejna rzecz, przecież małą czcionką mogę tam zawsze podać swoje dane co jest dla mnie dodatkową reklamą !
To samo z nadrukiem np. na śluby i wesela - jeden standardzik - jakieś obrączki, kwiatuszki - muszę tylko pomyśleć.
Ale rzeczywiście byłem na stronie, którą podał Cyprian i ceny są całkiem przyzwoite.

środa, 14 lipca 2004, 22:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]