Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problemy DV do DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problemy DV do DVD
Mam zgrany za pomocą Studio 8 film do DV i chcę go na twardym zamienić do DVD bez przegrywania na płytę.Czym to zrobić
zbignieworczewski@wp.pl

niedziela, 7 grudnia 2003, 22:01
Bywalec
Bywalec

Np. programem Studio 8 za pomocą którego zgrałeś film z kamery. W ustawieniach programu (Setup -> zakładka Make disk) wybierz opcję Create disk image. Wtedy na dysku w katalogu wskazywanym przez ścieżkę o nazwie Image folder zostaną utworzone dokładnie takie same pliki jakie nagrane byłyby na płycie.

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odpowiedź
Próbowałem ten wariant robić już wcześniej lecz opcja create MPEF file pozostaje nieaktywna i nie ma jak rozpocząć konwersji. Tzn wszedłem w opcję Make Movie potem setting, opcja Make MPEG File w kratce Presets opcja DVD Compatible. Potem w opcji Make disc zaznaczyłem w output format-DVD, w burn options-create disc content, w video quality opcję automatic. Lecz po zamknięciu ustawień pozostaje nieaktywna opcja Create MPEG File w lewej górnej części okna programu /tam,gdzie jest pokazane ilość wolnego miejsca na dysku.

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 20:25
Bywalec
Bywalec

Wejdź do do trzeciej z głównych zakładek programu - zakładki Make Movie. Tutaj wybierz opcję Disc (nie zwracaj uwagi na opcję MPEG nie ma tutaj żadnego znaczenia).
Przy aktywnej opcji Disc wybierz Settings i tutaj zaznacz w obszarze "Burn options" pole "Create disc content". Pliki zostaną utworzone w katalogu wskazywanym przez ścieżkę "Image folder". Zamknij okno ustawień i wciąż przy aktywnej opcji Disc naciśnij przycisk "Create disc". Jeżeli przycisk ten jest nieaktywny to najprawdopodobniej nie masz dosyć wolnego miejsca na dysku (sprawdź ile wskazuje wskaźnik zajętości dysku, wartość Free musi być większa od wartości Size). Jeżeli nie masz miejsca na dysku to zmień dysk naciskając ikonę folderu znajdującą się na lewo od przycisku Settings. Przycisk Create disc będzie nieaktywny także wtedy gdy w programie nie masz otwartego żadnego projektu.
A tak w ogóle to proponuję pobrać instrukcję którą znajdziesz tutaj: ftp://ftp.pinnaclesys.de/manuals/pc/Stu ... io_8pl.pdf

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 23:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]