Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 21:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 "CZYSTY MONTAŻ" 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post "CZYSTY MONTAŻ"
Witajcie.od niedawna zajmuję się montażem( a wzasadzie próbuje) takich jak ja jest wielu czytając choćby posty widać złożoność problemu,istne kombinacje alpejskie a na finiszu klapa.w związku z tym że technologia nieuchronnie prowadzi nas w stronę DVD chciałbym się skupić na tym temacie a mianowicie jak powinien wygladać maksymalnie prosty o ile to możliwe tani system gdzie produktem finalnym jest nagrana płyta DVD...
a - A więc karta jaka? która od razu koduje nam do MPEG-2.
b - Program do obróbki materiału jaki? czy np.ADOBE i czy w nim na timeline można "operować" w MPEG-2 czy tylko Avi
c - nagrywarka + authoring
za wszelkie sugestie dzięki .pozdrawiam MATEK

środa, 10 grudnia 2003, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a) są karty kodujące do mpeg-2, ale w większości nie są tanie. Proponuję na początek rozwiązanie następujące: uzyj programu, który zawiera w sobie proste: moduł capturingu, montażu i authoringu (o ile pomnę to jest to zarówno w PowerDirectorze Cyberlinka i Ulead Video Studio). Potem z czasem, gdy opanujesz to i będziesz pragnął większej elastyczności i kontorli nad każdym aspektem pracy wymienisz to na np.: Scenalyzera, Avid Xpressa i Scenarista ;-)

b) z montażem mpeg-2 sa same problemy, ponieważ zawiera on trzy rodzaje ramek I, B i P co jest związane z faktem, że ma kompresję międzyklatkową. Dużo wygodniej i łatwiej jest pracowac z materiałem skompresowanym tylko wewnątrzklatkowo np.: dv, mjpeg. Wprawdzie większość nle współcześnie radzi sobie z pracą z mpeg, ale jakość daleko odbiega od ideału.

c) nagrywarka, najlepiej +/- , authoring patrz a)

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 11 grudnia 2003, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AD.1 Ach ten Scenarist ... Do dziś spędza mi sen z powiek ... ;] Bardziej zakręconego programu jeszcze nie widziałem ... Szkoda że to co najlepsze jest zawsze (prawie) tak skomplikowane ;>
AD.2 Chyba że karty korzystające z MPEG-2 422P@ML, I-Frame only - tak nie ma problemów z montażem ;>

czwartek, 11 grudnia 2003, 02:06
Nowy
Nowy

Hej!dzieki za wskazówki (do zegarka :wink: )przydał by mi się jeszcze balans i może szkiełko.Ulv od dzis zapominam o montażu na MPEG-2,czyli cały montaż na Avi-DV i dopiero kompresor do MPEG-2 i wypalanie DVD.Ale co do tego kodeka,to jestem C.bolek.Kodeki przewijają sie na postach non -stop ale czym wiecej czytam to mniej wiem opinie są tak rózne i odmienne że nie wiem na którego konia mam postawić(oby nie na trojanskiego)podaliście Scenarista ale odpuszcze go sobie bo jeesoo do dziś chodzi niewyspany .Prosze Was o wskazanie jednego kodeka do MPEG-2 (chodzi mi o jakość kodowania)to co wyczytałem to nie są kodeki darmowe dlatego przed zakupem chciałbym wskazówkę na stronke z trialem (do przetestowania) o ile takie są.
Pozdrawiam WAS MATEK

czwartek, 11 grudnia 2003, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Akurat tak się składa, że Scenarist to program do authoringu, czyli tworzenia dvd, a nie kodek. Kodek służy np.: do konwersji na mpeg, który następnie zostanie użyty w procesie authoringu. To tak w ramach wyjaśnienia terminologii.
Kodeki godne zainteresowania:
bbmpeg - jedyny w stawce naprawdę free, niestety też najwolniejszy, ale obraz całkiem miły
tmpgenc - prawie free, ale nie do końca (shareware), niezbyt szybki, ale ładne rezultaty daje
Mainconcept mpeg encoder - z tego co wiem juz nie rozwijany encoder standalone, całkiem miły, rzucają się pewne podobieństwa do bbmpeg (którego twórca pracuje teraz w MC ;-) )
Cinema Craft Encoder - naprawdę niezły, i całkiem drogi 2000$ (pomijając wersję basic, która jest średnio droga 58$)
Canopus ProCoder - w porównaniu z CCE SP to taniocha, ale niezłe rezultaty daje
Minerva - żartowałem ;-)

Authoring:
Ulead DVD workshop - prosty i dobry, polecam na początek
Cyberlink Powerproducer - podobnie jak powyższy, wersja 1.0 była kiedyś za free w Enterze
Sonic MyDVD - prosty i miły
Sonic ReelDVD - krok w kierunku Scenarista
Sonic Scenarist - potęga, ale nauczenie się jego obsługi to droga przez mękę ;-)

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 12 grudnia 2003, 02:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze jedno. W zasadzie poza Reelem i Scenaristem pozostałe programy zawieraja kodek mpeg-2, wprawdzie trochę ograniczony jeżeli chodzi o opcje, ale spokojnie możesz te programy napaść avi zawierającymi dv. Reel i Scenarist wymagają jako danych wejściowych strumieni mpeg-2.

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 12 grudnia 2003, 02:27
Nowy
Nowy

pozdrawiam świąteczmie MATEK.
P.S.Ulv a tak przy okazji przetłumacz to co masz pod kreską

sobota, 13 grudnia 2003, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Noc trwa, grzesznik się budzi w godzinie wilka.

Pozdrowienia
Ulv

niedziela, 14 grudnia 2003, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ?
Tez kiedyś chciałem zapytać o ten "podpis". Niezłe.

Pozdrawiam

emes

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 09:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]