Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nagrywarka Lite-on 411S OEM DVD-+R/RW 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywarka Lite-on 411S OEM DVD-+R/RW
Problem polega na tym że nagrywając płyte DVD nie mogę jej później odtworzyć, tzn. odtwarza się ale albo zrywa obraz albo któryś z filmików z menu nie chce się odtworzyć. Wg tego co tu wyczytałem i się nauczyłem sam robić, to twprzenie authoringu robię raczej dobrze, tylko po zgraniu na Dysk DVD-R pojawiją się kłopoty. Film zgrywam z analogowej kamery do AP i potem z lini eksportuję do AVi. Następnie próbowałem w różny sposób kompresji do mpg2 i robić authoring i w Ulead Virkshop i w Ulead Movie factory i ten sam problem. Moze moja nagrywarka zapisuje coś nie tak, bo gdy ten sam materiał zapisze na dysku i go potem odtwarzam to chodzi dosyć ładnie, a z płyty nie chce. Moze ktoś mi coś na to poradzi. Pozatym mam jeszce takie pytanie czy lepiej kompresowac z AVi do mpg2 od razu a dopiero potem Authoring czy lepiej robić kompresję w programie tym co robię authoring. I jescze jedno czy istnieje możliwość zrobienia w programach do authoringu menu samostartującego? Dużo tu pytan ale tyle mam wątpliwości. Z góry dzieki za odpowiedzi.

piątek, 12 grudnia 2003, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przyczyn opisanych kłopotów może być kilka.
Po pierwsze.
Istotną rzeczą jest jakich używasz płyt i z jaką prędkością je wypalasz. Mam nagrywarkę + R/RW Lite-on 401 i wypalając płytki TDK +R x4 nie mam żadnych kłopotów z odczytem w stacjonarnym DVD. Ale kiedyś użyłem płyty Esperanza i miałem z nią kłopoty.Rwał się strumień video. Radzę używać markowych płytek, nawet trochę droższych.
Po drugie.
Czy sprawdziłeś czy twój odtwarzacz stacjonarny czyta inne, nagrywane płytki DVD -+R/RW? Może być tak, że ma on w ogóle kłopoty z odczytem nagrywalnych płyt, albo ma zakurzone "oko" lasera i trzeba je oczyścić płytą czyszczącą ( sam miałem taki problem - po oczyszczeniu kłopoty ustąpiły. Wszystko chodzi bez zarzutu)
Przypuszczam, że to właśnie jedna z tych przyczyn jest sprawcą twoich problemów.
Co do innych spraw. Ja do montażu używam pełnej wersji Ulead Media Studio Pro 7. Najpierw monuję i tworzę plik AVI który wraca do kamery na taśmę w celu archiwizacji. Następnię, jeżeli sam materiał jest dobrej jakości ( DV z kamery) to bezpośrednio z UMSP tworzę także plik MPEG 2 używając encodera z Media Studio. MPEGi robi z przyzwoitą jakością, w szczególności jako VBR. Gdy materiał jest nędznej jakości ( VHS przekowertowany do DV w celu montażu) to do enkodowania używam TMPGenc-a, który na możliwość częściowego oczyszczenia materiału filmowego z szumów.
Choć taka możliwość istnieje, to nie używam programu do authoringo do enkodowania. Dostarczam mu gotowe MPEGi i robię tylko authoring. Używam Sonic MyDVD, który dostałem wraz z nagrywarką, albo DVD Movie Factory2 który wchodzi w skład pakietu Media Studio Pro 7
Płyty DVD same startują po włożeniu do DVD playera. Nie startują tylko VCD i SVCD i trzeba użyć przycisku start.
Uff. Trochę się rozpisałem.
PZDRO

sobota, 13 grudnia 2003, 09:12
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedz. Chciałem jeszcze dodać, ze ta sama płytka po wypaleniu nie chodzi mi także w na odtwarzaczu DVD w komputerze. Płyt używałem Memorex z zapisem 4 x ale spróbuję faktycznie innych. Mam jescze tylko pytanie odnośnie Programu Sonic. też go dostałęm z nagrywarką i zainstalowałem. Lecz gdy go uruchamiam wyskakuje mi jakiś błąd i tak jakby łączenie z internetem. Moze poradzisz mi jak to usunąć.
Dzięi i pozdrowienia

sobota, 13 grudnia 2003, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego co piszesz, to używasz płyt porządnej marki, więc nie potrafię zdiagnozować przyczyny.
Co do Sonic My DVD. To co otrzymałeł z nagrywarą to cały pakiet. Oprócz samego MyDVD jest też ShowBiz firmy ArcSoft - taki dość prosty videoedytor oraz programik do zapisu pakietowego (nie pamiętam nazwy, ale nie korzystam z niego). Po zainstalowaniu MyDVD chodzi OK.
Nie wiem jakie okno z błędem Ci wyskakuje. Piszesz, że wygląda jak błąd łączenia z NETem. Ja takich problemów nie miałem, ale jeśli nogę coś poradzić to w tego typu programach z reguły wyłączam funkcję automatycznego uaktualniania się przez internet.
PZDRO

sobota, 13 grudnia 2003, 12:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Prawdopodobnie znam odpowiedź na Twoje bóle.
Otóż nagrywarka LITE-ON 411 S ma błąd fabryczny lub konstrukcyjny i dokładnie nie wiem o co chodzi ale mam znajomego który prowadzi sklep z częściami komputerowymi oraz posiada stoisko na Giełdzie komputerowej w Warszawie i widziałem się z nim na giełdzie w ostatnią niedzielę tj. 14.12.2003 i rozmawialiśmy o tych nagrywarkach. Wszystkie jakie sprzadał (ok.20-30 szt.) wracają do niego jak bumerang na gwarancję. Żadna z nich nie wykonała prawidłowo wypalenia pomimo stosowania różnych programów włącznie z najnowszym NERO w wersji powyżej 6.0 Albo gubi się w R+ a R- wcale lub odwrotnie.
Jest to nowość na rynku.
Ciekawi mnie opinia innych "szczęśliwych" posiadaczach tego modelu.
Osobiście polecam poprzedni udany model o numerze 401S,którego jestem szczęśliwych użytkownikiem, co prawda nagrywa w R/RW+ ale w końcu to R+ jest standardem obowiązującym (Microsoft już w czerwcu publicznie to ogłosił)
Pozdrawiam wszystkich

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ?
Mam LiteOna 401S przerobionego na 411S. Działa idealnie - co prawda -R wiele nie wypaliłem ale chodzą bardzo dobrze (nawet na trzeszczącym i stukającym Philipsie jakiego ostatnio testowałem).
Możliwe że oryginalna 411 jest trefna - lub nie radzi sobie z tanimi płytkami - ale wątpię bo jakoś sporo sie tego sprzedaje, a nie ma zbyt wielu niezadowolonych wypowiedzi...
No i jeszcze temat Firmware, który co rusz pojawia się nowy i warto go zaktualizować.

Co do +R i poparcia Microsoftu to bądźmy poważni - nie oni sa producentami sprzętu i softu do nagrywarek więc niech sobie darują "poparcie". Choć narzucać chcieliby wszystko wszystkim...
To że system operacyjny będzie z założenia obsługiwał +R nie oznacza że nie będzie się dawało nagrać -R. Po drugie większość użytkowników i tak będzie stosować specjalne programy do nagrywania, bo rzeczywistość (sprzęt i soft typu Nero) zmienia się szybciej niż Microsoft jest w stanie wypuszczać poprawki.

emes

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też mam 401@411. Działa i testowałem zarówno +R jak i -R. W obu przypadkach poszło bezproblemowo. Nie testowałem na płytach najtańszych więc nie wiem jak to działa. Gdzieś w sieci widziałem za to listę sprawdzonych nośników była całkiem spora. Firmware DR4FSOF. Z tego co czytałem to 401 i 411 to ten sam model, tyle, że Liteon z poślizgiem wykupił licencję na -R i mimo, że 401 była przygotowana do obłsugi tego formatu to firmware na to nie pozwalał.
I jeszcze jedno, jżeli ktoś będzie robił "update" istotne jest ponowne wgranie własnego eepromu z małą poprawką, bo jest tam informacja o kalibracji lasera, ustawiana indywidualnie dla każdego urządzenia.

Pozdrowienia
Ulv

p.s.
Na niektórych zachodnich forach wątki o tej przeróbce są kasowane za sprawą Liteona ;-)

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 17:16
Nowy
Nowy

Panowie dzieki za odpowiedzi chociaż właściwie to już nic z tego nie rozumiem. Po kilku nieuydanych próbach sam nie wiem co mam robić. Napewno wiem ze wszystko dobrze robię a po wypaleniou płytka się zacina. Czyżby to było tak że jest jednak wadliwa nagrywarka? Na to wychodzi. Nie rozumiem tylko o co chodzi w ostatniej odpowiedzi. Co to jest Firmvare? Czy jest taka możliwość aby poprawić zapis samemu czy poprostu trzeba oddać ba gwarancji nagrywarkę? A moze ktoś poradzi jaka jest dobra za przystępną cenę?
Dużo tych pytan, ale i dużo wątpliwości.
Dzięki za odpowiedzi.
Nara

sobota, 20 grudnia 2003, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja też mam problem z wypalonymi płytkami DVD ! Z tego co zdążyłem się zorientować napradę duży wpływ mają płyty na których nagrywasz ! U mnie najlepiej spisuje się Dysan ( o dziwo tnie się na Philipsah i TDK a najgorsza jest Esperanza )
ale największym problemem okazał się odtwarzacz DVD ( Philips DVD751 )
na mój gust jest już zbyt stare i nie radzi sobie zbyt dobrze z nagrywanymi płytkami. Na nowych odtwarzaczach wszystkie płytki "szły" elegancko.
Tak wogóle to też mam Liteona 401S przerobionego na 411S w tej sprawie zaglądnij na forum http://www.cdrinfo.pl tam jest opisane krok po kroku co trzeba zrobić.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce ze sprzętem
Sławomir Jakubiak

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 01:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy moze mi ktos wyjasnic co to znaczy -R i +R.W sprawach DVD jestem zielony ale chcialbym sie tym szerzej zajac wiec prosze o wyrozumialosc. Dzieki

środa, 24 grudnia 2003, 00:38
Nowy
Nowy

Witam. Mam podobny problem chociaż płytki DVD nie zacinają się ani nie sakaczą na stacjonarnych odtwarzaczach ale nie na wszystkich są widziane. Mam Philipsa 711 i taniego Redstara nagrałem płytkę na DVD-RW i gania bez problemów na jednym i na drugim potem nagrałem ten sam materiał na DVD-R i Redstar bez problemów ją widzi a Philips po chwili mielenia wysówa tackę. Nagrywałem to na firmowych płytkach i na tanich z prędkością 1x,2x i 4x wszystkie chodzą na redstarze a na Philipsie nic DVD robiłem w Pinnaclu Studio 8 NAgrywałem i w nero i z programu. Sprawdzałem to u kolegów i też albo chodzi bez buku albo wysówa tackę. Ma ktoś może jakiś pomysł jaka może być przyczyna takiego zachowania się odtwarzacza.

niedziela, 28 grudnia 2003, 16:59
Bywalec
Bywalec

Dla posiadaczy LiteOn'ów proponuję pobrać "BookType for LiteOn Drives v1.0.0." ze strony LiteOna. Pozwala zmieniać BookType krążka DVD+R na DVD-ROM co powoduje że odtwarzacze lepiej powinny czytać płytkę (tak jak tłoczone). Informacja z http://www.cdrinfo.pl
Mam nadzieję, że przynajmniej w części rozwiąże to problemy z zacinaniem się płytek w odtwarzaczach.
Pozdrawiam
Adams01

Ostatnio edytowano wtorek, 30 grudnia 2003, 12:13 przez Adams01, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 30 grudnia 2003, 11:59
Nowy
Nowy

U mnie "BookType for LiteOn Drives v1.0.0" z 401 nie działa.

Pozdrawiam

wtorek, 30 grudnia 2003, 12:10
Bywalec
Bywalec

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=29382
Może tu znajdziesz odpowiedź dlaczego nie działa?
Chciałem wrzucić linka do tego programu ale nie mogę go powtórnie namierzyć (usunięty?) może ktoś pomoże?

wtorek, 30 grudnia 2003, 12:54
Nowy
Nowy

Serdeczne dzięki Adams01 i dużo sukcesów w Nowym Roku.

siliko

wtorek, 30 grudnia 2003, 13:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona