Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD
Chciałbym kupić DVD takie 260-400zł (ostatnio w Lidlu widziałem coś ciekawego z tanich odtwarzaczy :wink: ). Mam pytanko jakie formaty i płyty powinien taki odtwarzacz czytać... moja wiedza kończy się na płytkach DVD dodawanych do gazet :), CD-R\CD-RW i formatach MP3, VCD, SVCD. Zerkając na strony producenta nagrywarek węwnętrznych w opisie jednej z nagrywarek pojawia się jakieś inne cuda co do których nazw już nie jestem pewien: DVD-R, DVD-RW,DVD+R, DVD+RW te pierwsze to się do myślam ale te dwa ostatnie już nie :wink: . Również zauważyłem na jednej aukcji w opisie odtwarzacza DVD format nazwany Kodak...i coś dalej nie pamiętam jak się kończyło. Prosił bym również o podopwiedź jaki może odtawarzacz w tych cenach możecie polecić...
pozdrawiam

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak chcesz wydać 400 to zastanów się, czy trochę nie dołożyć i nie kupić czegoś firmowego np.: Grundiga ;-) LIVANCE GDP 2300 kosztuje około 500 zł.
DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW to różne formaty płyt dvd zapisywalnych. "minusy" są konkurentami "plusów", osobiście odnoszę wrażenie, że w przeciągu kilku lat, któryś z tych formatów wygra (+?), ale na razie stacjonarne muszą obsługiwać oba :-)
Kodak PhotoCD, to format archiwizacji zdjęć na płytach cd, lub dvd. Każde zdjęcie ma kilka rozdzielczości. Niektóre laby generują to przy robieniu odbitek.

Pozdrowienia
Ulv

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]