Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Skaczący obraz po zgraniu na DVD - na stacjonar. odtwarzaczu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Skaczący obraz po zgraniu na DVD - na stacjonar. odtwarzaczu
Mam taki problem że obiecałem koledze zgrać materiał z cyfrowej kamerki sony na płytkę DVD całkowicie bez obróbki tylko z małym Menu. Zciągłem obraz przez kartę DV500DVD (cyfrowo) i wrzuciłem do Uleada Movi Factory 2. Zrobiłem Menu i włączyłem kodowanie z końcowym nagraniem płytki. W efekcie płytka na stacjojnarnym odtwarzaczu strasznie skacze jakby było nie 25 a 12 klatek na sekundę.

Czy trzeba coś jeszcze zrobiś ze świeżo ściągniętym materiałem DV żeby usunąć ten efekt ???

Spróbowałem wsadzić materiał na Adobe Premiera 6,5 i wyeksportowałem go w takiej samej postacie ale z zaznaczoną opcją "Recompres" i zniknął mi ten efekt klatkowania.
Czy tak mam robić ?? Nie ma innej możliwości ?? Pytam bo jest to długotrwały prosces i mam nadzieję że istnieje inny sposób by zrobić to jakoś bardziej profesionalnie.

Proszę o jakiś mały szablon, jak mam taką prostą przecież edycję wykonać ??

Czy przy bezpośrednim kompresowaniu timeline Adoba do formatu mpg2 zawsze musi być zaznaczona funkcja recompress ???

czwartek, 1 stycznia 2004, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Spróbuj zmienić ustawienia w a.p. przy eksporcie tzn (video ) . Upper field first . Opcja rekompress załącza sie w momencie już raz wyeksporotwaneego pliku.

czwartek, 1 stycznia 2004, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kilka moich uwag
Próbowałem przełączać uper, lower a także no Fields first i nic nie pomaga. Zauważyłem że po wejściu w premierze Export/Timeline/Movie/ w zakładce Video muszę zaznaczyć przy Data Rate pole Recompress i wtedy tak wyrenderowany plik po nagraniu przez Ulead Movi Factory 2 nie skacze. Napewno nie jest to wina Deinterlace ponieważ jak zaznaczyłem go nic nie pomogło. Ponadto gdy ściągam materiał z magnetowidy poprzez chinche jest wszystko OK i nie muszę zaznaczać Recompres, więc myślęże jest coś nie tak z ustawieniem przy DV.
Wydaje mi się że materiał który ściąga się przez FW i wsadza na program do Authoringu powiinien od razu chodzic beż jakichć dodatkowych funkcji jak Recompress. Czemu służy wogóle ta opcja? Czy pogarsza ona jakość obrazu ?

czwartek, 1 stycznia 2004, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]