Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Przegrywanie DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przegrywanie DVD
Witam Sznownych Użytkowników!
Mam parę pytań w związku z przegrywaniem płyt. Chodzi oto że mam do przegrania płytkę DVD - R a nagrywarkę +R. Czy można przegrać taką płytę u mnie nie zmieniając systemu zapisu oczywiście chodzi mi o zwykłą koppię. Inna sprawa: gdy mam teraz płytki nagrane w +R, to czy kiedyś sprawiając sobie nagrywarkę z możliwością -R będę w stanie przegrać je na -R. Pytam oto dlatego że w tej chwili nie wszystkie moje płyty z +R chodza na stacjonarnmych odtwarzaczach.
Oczywiście mimo że jestem nowym uczestnikiem tego forum przeglądnąłem trochę posty ale nic nie znalazłem w tym temacie. Jedyne co się mi rzuciło w oczy to zmiana Biosu czy coś w tym rodzaju na nagrywarce, ale to chyba u mnie ze względu na gwarancję nie wchodzi w grę.
Pozdrawiam.

sobota, 3 stycznia 2004, 09:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oczywiście jest taka możliwość. Musisz najpierw skopiować zawartość płyty na twardy dysk ( np. DVD Schrink, DVD Decryptor, Smart Ripper) .
Potem już bez problemu nagrywasz płytę DVD. Potem nie ma znaczenia czy jest to format DVD+ czy też DVD-.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 08:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Sprawa jest o wiele prostrza niż myślisz.
PO PROSTU SKOPJUJ PŁYTĘ I NIE WAŻE JAKĄ MASZ NAGRYWARKĘ. Każdy odtwarzacz DVD a w szczególności komputerowy odtwarza prawie wszystkie formaty. Formaty DVD VIDEO +R / +RW oraz -R / -RW każdy odtwarzacz komputerowy czyta bez problemu natomiast format zapisu to odrębna sprawa. Jeśli masz odtwarzacz DVD w kompie i dodatkowo nagrywarkę w konkretnym formacie np -R to odpalasz NERO w wersji pwyżej 6.0 i kopiuje sz w locie> Oczywiście wynik tofilm na płycie DVD -R.

A propos formatu to zdecydowanie polecam format + ponieważ ten format już uznany został przez międzynarodowych specjalistów za obowiązujący. Wiadomo że na rynku jeszcze długo będzie - ale to kwestia czasu. Nawet tak zatwardziały prducent sprzętu formatu - jak Panasonic już nową linię odtwarzaczy puścił z obsługą formatu +.

A Ty nie powinieneś schodzić poziomem do ludzi mających odtwarzacze starsze czytające tylko - (chociaż tam też powinny czytać + a nie czytają bo urządzenie czytające czyli laser były montowane inną-przestarzałą technologią - teraz zresztą montowany jest podwójny laser więc praktycznie każy odtwarzacz czyta każdy format DVD VIDEO może z wyjątkiem płyt DVD+RW lub DVD-RW)

Pozdrawiam

środa, 7 stycznia 2004, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]