Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 TMPGEnc DVD Author 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TMPGEnc DVD Author
Witam. Nie należę do profesjonalistów w branży Edycji Video bo brak mi czasu na to (czego żałuję), ale mam trochę większe niż podstawowe wymagania do wypalonej przez mnie płytki DVD. Próbuję do Authoringu DVD użyć niestety trialowej wersji programu TMPGEnc DVD Author i nie potrafie do menu dołączyć podkładu muzycznego. Jak to zrobić. Może ktoś bawił się w tym programie? :cry:

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 23:57
Bywalec
Bywalec

Post authoring
Jeśli jesteś początkujący to weź pod uwagę programy Ulead'a: dvd Movie Factory i DVD workshop. Wersje tralowe ściągniesz ze strony producenta. Programy łatwe i przyjemne.

środa, 7 stycznia 2004, 12:29
Bywalec
Bywalec

Post authoring
Jeśli jesteś początkujący to weź pod uwagę programy Ulead'a: dvd Movie Factory i DVD workshop. Wersje tralowe ściągniesz ze strony producenta. Programy łatwe i przyjemne.

środa, 7 stycznia 2004, 12:33
Bywalec
Bywalec

właśnie też nie mogę na to wpaść jak dołączyć dźwięk w menu, dołączam się do prośby .

piątek, 9 stycznia 2004, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ludzie, to ja zapoczatkowałem ten temat. Naprawdę nikt nie wie jak to zrobić!! Nie kompromitujcie się!. Dołączam jako tło w menu urywek filmu wraz z dzwiękiem w formacie DV, lecz po wypaleniu płytki dźwięku nie słychać. Pomocy :evil:

piątek, 9 stycznia 2004, 16:25
Nowy
Nowy

Witam ja też podkładam tyle że plik mpg z dzwiękiem. I działa. Jedyny problem jest taki że jeżeli ustawie motion menu np. na 15 sekund to muzyka jest odtwarzana 15 sekun i od nowa. Czy ktoś wie jak to ominąć. Może jakiś inny program w ktorym można stworzyć animowane menu i do tego podkład muzyczny. Testowałem Ulead, Sonic itd. i nic nie znalazłem.

czwartek, 15 stycznia 2004, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Borek, dzięki za podpowiedź, nareszcie troche do przodu.

sobota, 17 stycznia 2004, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dla Borka24. Jesze raz dzieki bo to ja jestem autorem tego tematu. Po Twojej podpowiedzi juz radze sobie. Jesli chodzi o te muzyke ciogle od poczatku, to radze sobie tak:
W programie do obrobki Video tworze tlo do menu poprzez wklejenie "image", "koloru" lub urywku filmu. Nadaje temu czas trwania taki jaki chce w menu np. 30 sekund. Pdkladam muzyke i nakladam na nia filtr fade in out, czyli zglasniam na poczatku i wyciszam na koncu. Muzyke tez ustawiam na 30 sekund. Zapisuje ten projekt jako plik mpeg (tak jak radzies) i wdedy to podkladam jako tlo w TMPGenc DVD Author. Muzyka w podkladzie co prawda nadel trwa tyle co moution menu bo ustawiam taki sam czas trwania lecz te wyciszanie i zglasnianie dobrze sie slucha a i wybranie czapteru powoduje zgasnianie muzyki. Efekt jest OK. Dodam ze nie musi to byc 30 sekund lecz czas w ktorym nakas sekwencja podkladu muzycznego tworzy jakas czalosc oczywiscie nie za dluga. :?

wtorek, 20 stycznia 2004, 09:57
Bywalec
Bywalec

co z tego że to ty jesteś autorem tego tematu, forum jest po to by sobie odpowiadać na problemy!!!

wtorek, 20 stycznia 2004, 20:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]