Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 03:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jakie programy wybrać , aby otrzymać film bez utraty jakości 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakie programy wybrać , aby otrzymać film bez utraty jakości
Witam

Kupiłem nagrywarke Liteon'a , razem z nagrywarką dostałem oprogramowanie do authoringu MyDVD wersja 4.5 .Pobawiłem się tym programem ,ale nie jestem z niego zadowolony. Podczas capturingu z kamery mydvd w locie kompresuje go jako mpeg , a jakość efektu końcowego pozostawia wiele do życzenia .
Testowałem zgrywanie z kamery movie maker'em z windowsa i później używałem tmpgenc do zrobienia mpeg'a . Jakość wyszła znacznie lepsza niż z programu sonic'a , później dodaje tak zrobiony film do mydvd i wypalam.

Mam pytanie : Jakich programów używać aby otrzymać najlepszą jakość filmu , najlepiej aby były to programy darmowe . Jeżeli nie ma na rynku nic darmowego a zarazem oferującego porządny efekt , jestem skłonny kupić jakiś program (myślałem nad zakupem Ulead Cdcreator'a , tego za 50$) . Droższe programy nie wchodzą w gre :D
Wracając do programików darmowych to mogę korzystać z kilku , nie spodziewam się aby istniał jeden kombajn za free , ale może pracując na kilku da się zrobić dvd w super jakości ..

Wiem ,że na tym forum tematów odnośnie oprogramowania jest sporo , ale w żadnym wątku nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Pozdrawiam

sobota, 17 stycznia 2004, 16:18
Bywalec
Bywalec

Kompromis między jakością i ceną jest bardzo trudny do uchwycenia. Programy darmowe zawsze będą miały niską jakość materiału wyjściowego albo będą koszmarnie wolne. Możesz spróbować Pinnacle Studio 8. Sam go używam. Wydaje mi się najrozsądniejszym kompromisem między jakością, szybkością działania a ceną. Możesz poeksperymentować z innymi programami, (większość jest dostępna w wersjach trial) i wybrać ten który najbardziej będzie ci odpowiadał, nie kupuj nic w ciemno. Odpuść sobie darmówki - strata czasu.
Pozdrawiam
Adams01

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 00:23
Bywalec
Bywalec

tmpgenc
tmpg dvd author
Jeśli masz trochę więcej $$ to polecam DVD-lab.

wtorek, 20 stycznia 2004, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym polecił Cinema Craft Encoder - niestety komercyjny - TMPEGEnc zresztą też - al eszybszy od TMPEGEnc.

wtorek, 20 stycznia 2004, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze szybszy od CCE jest Mainconcept MPEG, ale tu kapkę gorzej z jakością. Więc ogólna zasada, albo niezła jakość i naście razy więcej czasu na kompresję niż długość materiału, lub szybko, ale kosztem jakości.
Jest wprawdzie rozwiązanie szybko i dobrze, ale ta cena ;-) Mam na myśli oczywiście Minerve

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 20 stycznia 2004, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Profesjonalne rozwiazania , ze względu na swoją cene mnie nie intersują :) Praktycznie pracuje tylko nad swoimi filmami (imprezy rodzinne,wakacje i takie tam) , ale lubie mieć obraz dobrej jakości , dlatego szukam metody jak zrobić film , który nie będzie odbiegał od materiału wyjściowego. Czasu do obróbki mam sporo tak więc tym bym się nie martwił .
Odnośnie CCE , mam pytanko : jaka jest różnica w jakości pomiędzy CCE Basic a CCE SP poza ogromną różnicą w cenie ?

wtorek, 20 stycznia 2004, 20:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Faktycznie jakość MPEG-a z MyDVD jest niższa u mnie niż dobrze zrobiony DivX (borate 2500). Zdecydowanie gorzej kodowany czerwony kolor (widoczne szumy), DiVX ma tę zaletę, że przy szumach w obrazie nie zakoduje ich jako szum "ruszający się" tylko gorszej jakości powierzchnię. Mam na myśli DIVX-y z birate do 2500.

czwartek, 5 lutego 2004, 19:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]