Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 DVD zabezpieczony przed skopiowaniem 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post DVD zabezpieczony przed skopiowaniem
Pracuję na Workshop 1.3 do niego też importuję materiał m2p wyeksportowany wprost z timeline AP6.5 za pomocą Procodera.
- Zelecenie mam sfilmowania studniówki i zapisanie jaj dla każdego na krążkach DVD. Jako, że nie każdy wyraża chęć kupna płytki chciałbym zabezpieczyć ją przed kopiowaniem (to oczywiste, że będą na to liczyli). Czy i jak można dokonać takiej blokady w programie Workshop 1.3, a może w inny prosty sposób?
Nie zależy mi tu na zabezpieczeniach przed komputerowym zripowaniem materiał, ale przed liniowym przegraniem na VHS.

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To zwierze zowie się Macrovision APS i jest do zrobienia za pomocą Scenarista. Trzeba jednak wykupić licencję od firmy, która to stworzyła.

Pozdrowienia
lv

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 23:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Darku ciekawy post :)
wiem że już kilka podobnych wątków się przewijało ale niczego prócz rysowania płyt śrubokrętem :(

wtorek, 20 stycznia 2004, 01:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Macrovision APS nie jest nowym wynalazkiem. APS = Analog Protection System był używany do zabezpieczania kaset VHS i używa AGC (Automatic Gain Control) wysyła mocniejszy sygnał niż powinien być co powodowało, że nagranie zawierało sygnał znacznie osłabiony i zwiększało to szumy. Dodatkowo coś manipuluje z kolorem co drugą lub czwartą linię.
Dodatkowo jest jeszcze coś co zowie się CGMS (Copy Generation Managment System), który umożliwia wykonanie jednej kopii, ale kopia z kopii już nie wyjdzie. Jak działa nie znalazłem.
O CSS nie pisze, bo wie o niem każdy.
Wszystkie te zabezpieczenia są dostępne w Scenarist, ale pewnie inne systemy do autho/masteringu to posiadają.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 20 stycznia 2004, 01:57
Moderator
Moderator

W którym etapie powstaje takowa blokada płytki DVD - to ważne chodzi o płytkę! Czy robi to kompresor, czy jednak w gotowym mpeg2 dokonywana jest jakaś zmiana, czy jednak w samym procesie Authoringu końcowym etapie tworzenia kompilacji krążka? Sprawa jest dość pilna, gdyż goni mnie czas :)

wtorek, 20 stycznia 2004, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem, to w przypadku Scenarista ustawia się Copy Protection dla vts, więc na etapie authoringu. Nie wiem czy przelicza materiał, ale chyba nie, bo właśnie odkryłem, że ifoedit umożliwia też zdjęcie i ustawienie APS.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 20 stycznia 2004, 02:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy jeszcze nikt nie wymyślił skutecznego sposobu. Znając pomysłowość młodych ludzi którzy zdają matury uważam że jest to praktycznie niemożliwe. Jednak życzę sukcesu w poszukiwaniach. Ponieważ też kiedyś miałem z tym problem znalazłem inne rozwiązanie.
Cenę za studniówkę ustalam wraz z określoną ilością kopii. Po ewentualnej prezentacji nagrania w klasie pierwsza kaseta lub płyta trafia do zamawiających po uiszczeniu całej kwoty. Do nagrania przystępuję po otrzymaniu 3/4 należności. Często wpłacają tuż przed samą studniówką. Ci którym zależy na kasecie zmuszą zalegających z do szybkiego wpłacenia. Zbieraniem kasy i dostarczeniem kaset oraz płyt zajmujesię tylko jedna osoba. Przeważnie gospodarz klasy i z tą osobą zawieram umowę. Przepraszam jeśli to było mało związane z tematem.

wtorek, 20 stycznia 2004, 08:54
Moderator
Moderator

Może nie do końca wyraziłem się precyzyjnie. Z postu Witka wynika, że doradza mi on jak wyegzekwować swoją należność, by nie chodzić za ludźmi po pieniądze, nie powiem pomysł jest bardzo dobry, ale chciałbym oznajmić uczniom klasy, że płytki bedą zabezpieczone, by uzyskać tym samym większe zainterosowanie nabyciem krążka. Czy mam zrezygnować z usługi tylko dlatego, że nie każdy jest nią zaintersowany licząc na możliwość przegrania sobie filmu? Jeśli chodzi o drugi wariant tematu, są jednak sposoby gwarantowanego zabezpieczenia materiału przed skopiowaniem mianowicie:
powstało wiele programów omijających kody, programów legalnych, których producęci podpierają się twierdzeniem, że każdy ma prawo dokonać kopii bezpieczeństwa swoich legalnie zakupionych płyt i postanowiłem tak też uczynić na wypadek uszkodzenia krążka z ważną aplikacją i o dziwo mimo wielu takich programów, nie wymienię jakich, mam dokładnie dwie płytki, których niczym, ale to niczym nie da się "sklonować", więc sukces producenta został osiągnięty, jedną z nich jest właśnie film na DVD, którego ani metodą softwarową, ani liniową nie da się przegrać. Jak i czym osiągnąć tak dobrą blokadę?

wtorek, 20 stycznia 2004, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze nikt nie wymyślił i opatentował w pełni skutecznego zabezpieczenia przed kopiowaniem zarówno plyt jak i kaset.
Jeśli by to się koledze udało czego życzę z całego serca to kolega zostanie bardzo bogatym człowiekiem.
Ktoś pisał na jakimś forum że można uszkodzić mechanicznie ostatni czy też pierwszy sektor płyty i jest to bardzo skuteczne. Ja uważam że jeśli płytę odtworzy się na ekranie TV to również uda się ją skopiować na taśmę .

wtorek, 20 stycznia 2004, 15:26
Bywalec
Bywalec

potwierdzam wypowiedź Witka, każdy rodzaj zabezpieczenia DVD można obecnie bardzo szybko złamać.

wtorek, 20 stycznia 2004, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zabezpieczenie dvd
Witam wszystkich.Trafiłem na to forum przypadkiem i nie żałuję.Dawno się tak nie uśmiałem.Panu który chce zabezpieczać swoje płyty radzę do każdego egzemplarza dodać gościa z młotkiem.Po projekcji płyta do kasacji.

wtorek, 3 lutego 2004, 01:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie nie tak dawno opracowano płyty dvd, które po 48 godzinach od pierwszego obejrzenia ulegają zniszczeniu (może nie całkiem, ale czytać się ich nie da). To nie żart, no i młotka nie trzeba, tylko ciekawe co na to Greenpeace ;-)

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 3 lutego 2004, 01:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]