Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 montaż liniowy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż liniowy
Interesuje mnie prosty montaz liniowy z możliwością dogrania ścieżki dzwiękowej na DVD. Kupno odtwarzacza DVD, nagrywarki do PC, karty i oprogramowania wychodzi mniej więcej jak koszt stacjonarnej nagrywarki DVD. Oczywiście przy znacznie mniejszych możliwościach. Czy jednak dla tak prostej obróbki nagrań wykonanych kamerą cyfrowa lub przegrywania z magnetowidu analogowego na DVD nieopłaca sie kupić gotową nagrywarkę?. Pytanie tylko jaką, bo sprzedawcy nie wiedza czy istnieje możliwość dogrania ścieżki dzwiękowej i oczywiście słusznie proponują zestaw do PC. Myslę o tańszych nagrywarkach typu Panasonic DMR E60 lub Philips DVDR 75 lub podobnych.
A tak szczerze to nie strach przed komputerem to raczej lenistwo.
Czy ktośi może mi odpowiedzieć?
Zbyszek

poniedziałek, 2 lutego 2004, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie sądzę by była możliwość dogrywania dźwięku do płyty DVD. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Jeżeli chodzi o nagrywanie płyt na PC to są specjalne programy do tzw autoringu DVD. Ja osobiście używam DVDMaestro, przy pomocy którego m. in. łączę strumień video MPEG-2 ze ścieżką dźwiękową np. w AC3. Kompilacja w tym programie tworzy gotowe pliki do wypalenia na krążku DVD np. przy pomocy Nero. Dogrywanie jakichkolwiek plików później jest już niemożliwe.

A tak nawiasem mówiąc to zakup stacjonarnej nagrywarki DVD to chyba niezbyt dobra inwestycja. Lepiej zainwestować w dobrą kartę do przychwytywania video - jeżeli chcesz się oczywiście pobawić w montaż - strumienie video w MPEG-2 czy w divx, xvid nie nadają się do edycji, a przynajmniej są uciążliwe w edycji (dotyczy divx, xvid)

Pozdro

poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]