Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 stacjonarna nagrywarka dvd ..3 pytanka ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post stacjonarna nagrywarka dvd ..3 pytanka ?
1.Cena okolo 3000 PLN http://www.maximedia.pl/nagrywarki_dvd/
tu sa poszczegolne opisy nagrywarek w tej cenie
szczegolnie zastanawiam sie nad Pioneer 3100 i Philips dvdr 75 ...ktora bardziej jest godna polecenia?

2.Z postow na roznych grupach wynika,ze podobno nie da sie podlaczac komputera
poprzez firewire bezposrednio z tymi nagrywarkami.
Czy to prawda?

3.W opisie do Philips 75 jest "Integracja z komputerem PC.PC-Drive umożliwia
urozmaicenie nagrań montażem wideo, stopklatkami, tekstem i skomplikowaną
grafiką, oraz odtwarzanie ich przy użyciu rejestratora DVD lub komputera. "
Co to jest ten Pc-Drive i jak konkretnie dziala?

wtorek, 17 lutego 2004, 02:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Achemm... skoro chcesz używać komputera do dodawania bajerów do płyt DVD i podłączać go do nagrywarki standalone, to może lepiej kup sobie nagrywarkę do komputera. Jest to rozwiązanie dużo tańsze i bardziej elastyczne.

Pozdroweinia
Ulv

wtorek, 17 lutego 2004, 11:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Ulv:
Jest podstawowa roznica...
Nagrywajac plyte dvd z formatu dv na kompie trzeba przeliczac w czasie od kiilku do kilkudziesieciu godzin
Nagrywarki stacjonarne nagrywaja w profesjonalnej jakosci w czasie rzeczywistym,a przy okazji ...
W opisie do Philips 75 jest "Integracja z komputerem PC.PC-Drive umożliwia
urozmaicenie nagrań montażem wideo, stopklatkami, tekstem i skomplikowaną
grafiką, oraz odtwarzanie ich przy użyciu rejestratora DVD lub komputera. "

wtorek, 17 lutego 2004, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post haha
bylem dzisiaj w kilku sklepach , dzwonilem do roznych, pytalem o to "Pc drive"... nikt nie wiedzial wogole o co biega... nawet w instrukcji i opisach sprzetu nic na ten temat

Wlasnie mialem dzwonic do Philipsa z zapytaniem....a tu wchodze na strone ....i ...dokladnie w tym samym miejscu jest :

"Integracja z komputerem PC
DVD Recorder, poprzez podłączenie do komputera za pomocą złącz I-Link, umożliwia urozmaicenie nagrań montażem wideo, stopklatkami, tekstem i skomplikowaną grafiką, oraz odtwarzanie ich przy użyciu rejestratora DVD lub komputera PC "
:twisted:

dobra ...wybaczam im ;)

wtorek, 17 lutego 2004, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Polecam Philipsa model 75. Jest tani (2500 PLN) i niezawodny.
Jedynym mankamentem jest jego ubogie MENU.
Pozdrawiam.

wtorek, 17 lutego 2004, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mafox
Do Boguslawa
a jak jest z tym polaczeniem z komputerem?
Czy faktycznie mozna bezposrednio? czy na stronie znow sie "pomylili"?

wtorek, 17 lutego 2004, 18:22
Nowy
Nowy

Ja mam wersję 70 (wcześniejszą) i z tego co po necie szukałem to 75-ka ma Fire-Wire (moja nie). A przegrywam z kamerki po S-Video (chyba nie ma tutaj różnicy w jakości).
BTW - szukałem i niestety nie znalazłem sposobu na nagrywanie na tym sprzęcie dźwięku w wysokiej jakości (np. DTS), bo te nagrywary nie mają koaksziala ani optika na wejściu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że istnieje możliwość odblokowania z "pogrzebaniem" w bebechach (instalacja gniazda), ale w tym temacie to jestem zielony i nie wiem czy to prawda. Czy ktoś słyszał o takiej przeróbce?

Pozdrawiam
Adam

Maszyna elektryczna pracuje lepiej, gdy ją podłączyć do gniazdka.
/Sattinger/

poniedziałek, 29 marca 2004, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Posiadam nagrywarkę Philipsa DVDR 890 i nie mam żadnego kłopotu przy zgrywaniu materiału po złączu DV.Kłopot jest inny a mianowicie trwałość lasera.Po niecałym roku padł i na szczęście nagrywarka była na gwarancji(koszt wymiany ok.1000zł).Co ciekawe nagrywarka wykazywała błędy przy wypalaniu a odtwarzała bez zarzutu.Sporo osób skarży sie na małą trwałość laserów w nagrywarkach stacjonarnych(czyżby inne lasery są stosowane w przypadku nagrywarek komputerowych?) .Tak swoja drogą Bogusławie polecasz Philipsa, czyżby poprawiono ten mankament w tych nagrywarkach?Pozdrawiam

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mafox
Wysłany: Wto Lut 17, 2004 11:06 am Temat postu:
a gdzie odpowiedz na moje pytania?

Do Ulv:
Jest podstawowa roznica...
Nagrywajac plyte dvd z formatu dv na kompie trzeba przeliczac w czasie od kiilku do kilkudziesieciu godzin
Nagrywarki stacjonarne nagrywaja w profesjonalnej jakosci w czasie rzeczywistym,a przy okazji ...

Mafox: wyobraź sobie teraz że masz do nagrania 5 identycznych kopii dvd i do wyboru : stacjonarna nagrywara dvd, albo taka do kompyterka nagrywająca płyte w ciągu neicałych 15 min (8x), a do nagrania masz materiał ok 3 godzinny ... Który teraz sposób Twoim zdaniem bedzie szybszy ? :P

środa, 14 kwietnia 2004, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy starszych kartach video mogą wystapić problemy z połączeniem z komputerem przez kabel FireWire, np. za żadne skarby nie mogłem zgrywać z Matroxa RT2000 na twardy dysk lub na płytę DVD w nagrywarce Pioneer DMR-HS2. Po zamianie karty na Canopusa Storm2 problem zniknął

środa, 14 kwietnia 2004, 16:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
PANOWIE - jaki ma przetwornik Video Philips 75. 10-bit/54Mhz,czy moze12 bit. i drugie pytanie -jakie parametry ma przetwornik Audio?
Pozdsrawiam

czwartek, 29 kwietnia 2004, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
PANOWIE - jaki ma przetwornik Video Philips 75. 10-bit/54Mhz,czy moze12 bit. i drugie pytanie -jakie parametry ma przetwornik Audio?
Pozdsrawiam

czwartek, 29 kwietnia 2004, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
JESZCZE jedno zapytanie do właścicieli nagr.DVD75. Ile czasu mozna nagrać w formacie DVD na Philipsach 75.

piątek, 30 kwietnia 2004, 07:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 30 kwietnia 2004, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
najpierw trzeba ten projekt przygotowac (do formatu dvd) samo to trwa kilka-kilkanascie godzin.
Wiec jesli chodzi o czas w przypadku ktory podales to wyszloby mniej wiecej po rowno.
Faktem jest ze komputerowa i stacjonarna sie przydaje, ale obie nadaja sie do innych celow.

jeesoo napisał(a):

Mafox: wyobraź sobie teraz że masz do nagrania 5 identycznych kopii dvd i do wyboru : stacjonarna nagrywara dvd, albo taka do kompyterka nagrywająca płyte w ciągu neicałych 15 min (8x), a do nagrania masz materiał ok 3 godzinny ... Który teraz sposób Twoim zdaniem bedzie szybszy ? :P

środa, 5 maja 2004, 21:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona