Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 czy wszystkie potrafią kopiować filmy ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy wszystkie potrafią kopiować filmy ?
Mam kilka pytań związanych z nagrywarkami DVD
1. Czy wszystkie potrafią robic kopie bezpieczenstwa filmow "komercyjnych" :) ? Jesli nie - to jak sprawdzic w sklepie czy takowy model potrafi to? sa jakies oznaczenia w tej kwestii ?
2. Czy niezbedny jest w kompie DVD-ROM , czy wystarczy sama nagrywareczka /wiem ze mozna przeslac dane najpierw na HDD a dopiero pozniej wypalic na DVD-R, tyle ze slyszalem opinie ze taka operacja moze po jakims czasie "zajezdzic" laser w nagrywarce. Ile w tym prawdy? Czy lepiej dolozyc te 130 zl i kupic dodatkowy naped (DVD-ROM) tylko do odczytu.
3. Mam slabszy sprzet Duron 700 i 256 RAM, HDD 5600/ Czy to moze spowodowac jakies problemy z kopiowaniem plytek ?
4. Posiadam stacjonarny DVD bodaj Sony-405. Jak na razie czytal wszystkie wypalane plyty. Nie wiem w jakim formacie byly wypalane (R- czy R+). Czy naprawde warto dolozyc te kilkadziesiat zlotych i kupic nagrywarke dwuformatową. Czy mozna zaoszczedzic w tym temacie ?

Od razu z góry dziekuje i pozdrawiam

środa, 18 lutego 2004, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Kopię bezpieczeństwa zrobisz na każdej. potrzebujesz tylko program DVDDectrypter.
2. Wystarczy Ci sama nagrywarka. Czy dzięki zastosowaniu DVD-ROM przedłużysz życie nagrywarki? Pewnie tak ale o ile - może się ktos wypowie w tym temacie.
3. Z twoim sprzętem nie będzie problemów.
4. W tej chwili można kupić nagrywarki +/- za jakieś 600 PLN. Jednosystemowe chyba nie są tańsze (chociaż nie śledzę cen na rynku i mogę się mylić). Generalnie podobno stacjonarne odtwarzacze lepiej tolerują R -.

Pozdro

środa, 18 lutego 2004, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 1 października 2004, 18:02 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 18 lutego 2004, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mozna duzo :)
Używam DVDdecrypter a po zrzuceniu na twardego włacze DVDclone wybiore co mi potrzebne i po klikunastu minutach w zależnosci od nośnika jest po sprawie/:) [ z doświadczeń chyba lepsze są dvdr-]

czwartek, 19 lutego 2004, 09:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post kopia bezpieczeństwa
Do tworzenia kopii bezpieczeństwa polecem program Schrink (chyba jest już wersja 3.0)

sobota, 21 lutego 2004, 09:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja dodam tylko od siebie ze najszybszy program do robienia kopi bezpieczenstwa jest program dvd2One, a najlepsza jakosc rekompresji jest w programie Pinnacle Instant Copy 8.

niedziela, 22 lutego 2004, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a czy Clone DVD nie potrafi przekonwertowac materiał tak zeby zmiescił sie na jednej płycie 4,7? Ktos tak robił? Jaka jakosc? Jakie wyniki?

wtorek, 2 marca 2004, 14:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]