Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DVD i drżenie obrazu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DVD i drżenie obrazu
Pierwszy raz spotkałam się z następującym problemem i kompletnie nie wiem gdzie szukac przyczyny owego zjawiska. Materiał był edytowany w AP 6,5 z dodatkiem Hollywood FX Gold. Autoring płyty na Ulead DVD Movie Factory 2.0 . Płyta odpala się na stacjonarnym odtwarzaczu bez zarzutu, ale w miejscach gdzie jest wyraźnie szybki ruch obrazu lub np. jakieś przejście dynamiczne, albo zwolnienie obraz drży. Czy wie ktoś coś na ten temat. Dodam,że ostatnio uaktualniłam UDMF 2.0 patch-em DVDMF2Patch2_E.exe

środa, 25 lutego 2004, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poszukaj na tym forum postów traktujących o interlace lub inaczej o przeplocie. Napewno znajdziesz odpowiedź.

czwartek, 26 lutego 2004, 13:32
Bywalec
Bywalec

Nie, to nie przeplot. Mam nadzieję, że dzisiaj mnie olśniło i wiem co to takiego.

Pozdrawiam

czwartek, 26 lutego 2004, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 28 lutego 2004, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam ten sam problem, tylko u mnie to przycinanie wystepuje na kamerze przy dynamicznych scenach. Czy moze byc to problem ponad 1mln przetwornika?, czy moze tasma. Niby jest OK ale jak oglada sie zwykla telewizje i sie zwroci uwage na to jak jest to robione profesjonalnie to efekt dynamicznych scen jest taki miekki,w mojej kametrze tego nie uzyskuje.

poniedziałek, 1 marca 2004, 17:21
Bywalec
Bywalec

Problem był banalny, ale wynikał z mojej niewiedzy. Nie do końca opisałam w jaki sposób mój materiał był edytowany. A jak się później okazało to była najistotniejsza rzecz.
Wyjaśniam.
Materiał był edytowany w AP 6,5 z dodatkiem Hollywood FX. Plik wynikowy DV renderowany w AP. Następnie przez pomyłkę wykasowałam owy wynik z mojego kompa i tu powstała pierwsza górka. Pomyślałam trudno 8O , przeliczę od nowa. Próby ponownego renderingu spelzły na niczym, gdyż wywalał mi się program na projekcie. Jedynym słusznym rozwiązaniem bylo zrzucenie materiału na kamerę i ponownie z kamery do kompa. Capturin robiłam znowu w AP. I tu wyszła moja niewiedza. Myślałam, że materiał przechwycony w AP będzie, nazwijmy to moim plikiem wynikowym. Tak też go potraktowałam. To był właśnie mój błąd. Jak się później okazało, mój przechwycony przez AP materiał wcale nie współpracował z UDMF 2.0.
Historia zakończyła się happy endem, ale po ponownym przechwyceniu materiału tym razem już UDMF. :D

poniedziałek, 1 marca 2004, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]