Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 kompresja DV do DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kompresja DV do DVD
Witam
Jak kompresować DV do formatu DVD w programach ProCoder lub CCE, aby materiał z nich (mpeg2) o dowolnej długości był tak skompresowany żeby po dalszej obróbce w Workshopie 2 (menu i rozdziały) zajmował całą płytę DVD 4,7GB. WIem że to zalezy ile będzie zajmowało menu, ale przynajmniej chciałbym poznać zasadę jaką siękierowac przy doborze np. strumienia, VBR czy ConstantBitrate, 1pass lub 2 pass itp.
Czy lepiej wczytywac plik DV do Workshopa2 i tam po wykonaniu menu kompresowac jego wewn. kodekiem do DVD?
Zależy mi na tym aby zawsze otrzymywac optymalną wielkość pliku wyjściowego, aby zapisana była zawsze cała płyta 4,7GB, niezależnie czy film trwa 30 minut czy ponad 2h.
Znalazłem taką opcję w programie Pinnacle Impression.. automatyczny dobór prametrów aby zmieściło się wszystko na 4,7GB. Ale to jest prostszy program i wolę DVDWorkshop.

W workshopie napotkałem jednak na dziwny przypadek:
posiadam material w postaci jednego pliku DV - film trwa 120 minut, plik avi DV ma ok. 25GB. Po wczytaniu do Workshop2 i wykonaniu menu, chapterów itp przystąpiłem do konwersji na format DVD ale nie od razu na płytę tylko do pliku image.
Zaznaczyłem w opcjach workshopa parametry: 120 minut/1xDVD. Po wykonaniu całej konwersji powstał plik ISO 3,8GB. Dlaczego taki mały? Skoro materiał wyjściowy DV (avi) miał 120 minut i dodałem do tego jeszcze menu? Po kompresji z ustawioną jakością jako 120 minut/1xDVD plik ISO powienien być większy niż 4,7GB (czyli 1 płyta)

piątek, 12 marca 2004, 12:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]