Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 kopiowanie filmow VHS 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kopiowanie filmow VHS
czy mozna skopiowac na DVD albo VCD film nagrany kamera VHS?

środa, 17 marca 2004, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie, że można. Potrzebna karta - albo wideo albo graficzna z VIVO albo tuner TV. Potrzebny soft do zgywania ewentualnie obróbki - np. VirtualDub. Potrzebny soft do montażu i authoringu DVD albo Nero do wypalania VCD. Generalnie jest bardzo dużo możłiwości, a pytanie zbyt ogólne. Ale mozna.

środa, 17 marca 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
niewiele rozumiem niestety. Sprawa jest taka ze mam komputer wyposazony w nagrywarke DVD oraz kamere VHS-C. Pytanie co zrobic aby filmy ktore nagralem ta kamera na kasety skopiowac na DVD albo VCD tak aby je potem odtwarzac z kompa lub odtwarzacza DVD. dodam iz chce to zrobic aby uchronic material nagrany na VHS przed rozmagnesowaniem lub zniszczeniem

środa, 17 marca 2004, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co przeczytałem rozumiem, że w przede wszystkim zależy Ci na archiwizacji materiału VHS.
Cóż. Ja swego czasu stałem przed podobnym dylematem, z tym, że moje źródło to Hi8.
Próbowałem wielu możliwości i najrozsądniejszym (według mnie) wyściem jest archiwizacja materiału surowego (bezpośrednio po capturingu) na płytach DVD. Najrosądniejszym z mojego pkt. widzenia. 1 godzinnę materiału zrzucononego na dysk kartą DC10+(w pełnym PAL) mieszczę na dwóch płytah DVD R- (rachunek prosty: dobra płyta ok. 8 zł, kaseta Hi8 ponad 50 zł- tu mogę się mylić bo ostatnio nie kupuję).
Zdecydowałem się na ww. sposób ponieważ pliki video nie poddane dalszej kompresji najlepiej nadają się do późniejszej edycji - radzę o tym pomyśleć gdyby kiedykolwiek pózniej przyszło ci do głowy pobawić się w montowanie filmów z twojego archiwum.
Co do tego jak zrzucić video na dysk ze źródła analogowego to tutaj Matrix udzielił wyczerpującej wypowiedzi. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście karta video typu np. Pinnacle DC10+, ale to jest najdroższe rozwiązanie (popatrz na allegro), ale też dzięki karcie video uzyskasz najlepsze rezultaty.
Po capturingu możesz później co dusza zapragnie - divx, xvid - to do oglądania na PC; VCD - do oglądania na stacjonarnych DVD

środa, 17 marca 2004, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za info. wlasnie znalazlem w internecie informacje o dwoch produktach Pinnacle Studio AV/DV wersja 9 oraz Pinnacle Studio MovieBOx USB, wersja 9. Rozumiem ze oba produkty sluza miedzy innymi do kopiowania kaset VHS i zgrywania ich na nosniki cyfrowe> wiecie cos na temat tego sprzetu?

środa, 17 marca 2004, 16:51
Stały bywalec
Stały bywalec

oba softy służą do zgrywania i obróbki każdego materiału.( przynajmniej Pinnacle) A czy to będzie
sygnał analogowy czy cyfrowy zależy jakie urządzenie będzie pośrednikiem pomiędzy kamerą a PC.Są karty specjalistyczne jak to powiedział KOZI , które zgrają ci analoga i miniDV ale sporo kosztują
.Ja do zgrywania VHS-C używałem zwykłej karty TV za 200PLN.DO archiwizacji domowych uroczystości wystarczy.W pinnaclu jako żrudło przechwytu ustawiasz kartę TV włączasz play na kamerce i ustawiasz z jaką jakością to ma być nagrane itp...No a potem to temat rzeka co możesz z tym materiałem zrobić , a na pewno możesz to wypalić na DVD
co najwyżej rendering będzie trwał dłużej niż przy obrabianiu cyfry.

przepraszam za błędy- w tym jestem dobry

poniedziałek, 22 marca 2004, 20:58
Nowy
Nowy

Post konwersja VHS na DVD/SVCD
moje doswiadczenia z tanimi kartami video nie sa dobre /po pinacle i jakies ati wonder wlacznie/; jezeli kaset nie ma duzo, to warto zaplacic DOBREJ firmie, ktora to przekonwertuje (sxprzetowa stabilizacja obrazu (TBC), korekta, konwersja); druga mozliwoscia jest pozyczenie od kogos
DVD recordera: jest to urzadzenie dedykowane, i zazwyczaj obraz zapisany jest praktycznie taki sam jak oryginal :) (czyli, bez TBC i pochodnych taki sobie... wciąż jednak o niebo lepszy od 90% rozwiazan opartych o domowe wynalazki i komputer !);
jezeli chcesz edytowac nagrania, i potrzebujesz przechwycic je na komputer, to polecam konwertery CANOPUS (ADVC 50, 55, 100;
o wyzszych modelach nie wspomne - drogie);
wiekszasc wspolpracuje z kompem przez fire wire, i jest widziana tak jak kamera DV (sterowniki sa zbedne !);
istnieje jeszcze jedna mozliwosc, raczej rzadko dostepna w urzadzeniach przeznaczonych na rynek europejski: niektore camcordery cyfrowe moga sluzyc jako bridge (most) pomiedzy urzadzeniami analogowymi i cyfrowymi; podlaczasz sie do magnetowidu analogowego z jednej strony, a komputera (fire wire) z drugiej, i masz naprawde przyzwoity obraz :)
dla uzytkownikow systemu 8 i HI-8: czesto camcordery systemu D-8 moga odczytac kasete analogowa, i przetwarzac ja na format cyfrowy;
niektore z nich nawet obraz ustabilizuja i odszumia...

ze wzgledu na koszty, jezeli nie masz b. wielu kaset, polecilbym jendnak opcje pierwsza ... lub druga (pozyczony lub wlasny dedykowany sprzetowy recorder DVD)
powodzenia, Artur

PS:
1. utrata klatek lub synchronizacji praktycznie nie wystepuje w urzadzeniach canopus, dedykowanym recorderze DVD czy tez kamerze video sluzaczej za konwerter; strumienie sa ze soba sprzezone
(czyli dzwiek i obraz nie rozjada Ci sie!);
2. nie widzialem jeszcze dobrego obrazu wycisnietego na komputerze z urzadzen zupelnie amatorskich... :(
3. degradacja nagran analogowych (vhs) o ile tasmy nie sa intensywnie urzywane, a sprzet jest ok nie nastepuje szybko;
nie kasuj i nie wyrzucaj kaset - moze jutro bedziesz mial dostep do lepszego sprzetu, i jezeli dzis zgrasz je metodami amatorskimi, jutro bedziesz mogl to zrobic lepiej !
4. plyty DVD sa bardzo wrazliwe (szczegolnie na porysowania)
dbaj o swoje plyty, zawsze miej 1 kopie robocza i 1 archiwalna :)

Ostatnio edytowano niedziela, 11 grudnia 2005, 03:21 przez arturb, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 11 grudnia 2005, 02:49
Nowy
Nowy

Post urzadzenia zewnetrzne - USB
i jeszcze jedno: urzadzenia USB bardzo obciazaja system,
i nie sa zalecane do zrzucania obrazu...
uzywanie takich najczeszciej prowadzi do utraty rozdzielczosci
(nizsza rozdzielczosc - wezszy strumien danych itd.),
albo utrata klatek; karty video (PCI czy co tam masz w swoim kompie) lub urzadzenia Fire Wire sa lepsze !

niedziela, 11 grudnia 2005, 02:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]