Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 22:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 DV->DVD 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post DV->DVD
Ostatnio nagrałm płytę DVD z materiałem filmowym. Po włożeniu płyty DVD do stacjonarnego odtwarzaczai włączeniu filmu nie można nie zauważyć słabej jakości obrazu oraz, że nie porusza się on płynnie. Błagam niech ktoś mi wytłumaczy jak nagrywać płyty DVD tak żeby chodziły jak żyleta w odwarzaczach stacjonarnych, aha jeszcze jedno na jakich płytkach nagrywać + czy -. BŁAGAM. POMOCY!!! (Nagrywałem na płycie TDK nagrywarką Lite-on LDW-411s przy pomocy Movie Factory 2)

czwartek, 8 kwietnia 2004, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Napisz coś więcej na temat swojego sprzętu i softu na którym tworzyłeś film, jakim kodekiem kodowałeś, opisz jak tworzyłeś DVD, a wówczas być może będę Ci mógł pomóc

piątek, 9 kwietnia 2004, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No dobra. Materiał z kamery Canon xl1 zgrałem przez 1394 przy pomocy AP Pro z którego pomocą obrobiłem też sobie wszystko i wyeksportowałem w formacie Microsoft DV 720 na 576. Płytke nagrywałem w Ulead Movie Maker 2 na płytce TDK DVD-R wypaloną Lite-onem 411s

piątek, 9 kwietnia 2004, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 9 kwietnia 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak się składa, że nie pracowałem na żadnym z tych programów, lecz postaram sie pomóc bazując na moich dotychczasowych doświadczeniach.
Ja pracuję z wyboru na Adobe Premiere 6,5, który ma możliwość eksportu z timelinu poprzez FILE/EXPORT TIMELINE/ADOBE MPEGEncoder, tak więc postaraj się znaleźć możliwość eksportu z poziomu AP Pro do formatu MPEG2, (bitrate wybierz 6000 na 1,5 godz, lub 4000 na 2 godz DVD ). Nie znam programu Ulead Movie Maker, lecz pracowałem na Ulead DVD Movie Factory 2 - prosty, lecz bardzo efektywny i stosunkowo niedrogi (ok. 250 zł w HDP Electronics), oraz Ulead DVD Workshop - moim zdaniem najlepszy program do masteringu DVD. Importujesz MPEG2 (najlepiej połączone Video i audio) do jednego z tych programów, robisz chaptery i interaktywne MENU a następnie wybierasz bitrate (taki sam jak zakodowałeś do MPEG2) a następnie wybierasz tworzenie obrazu płyty lub VOB-ów. Kolejnym etapem jest nagranie płyty - BURN DISC IMAGE - podajesz ścieżkę dostępu do Disc Image (obrazu płyty) lub VOB-ów i wypalasz płytkę.
Mam nadzieję, że moja porada Ci pomoże,
Pozdrawiam

piątek, 9 kwietnia 2004, 23:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

DVD Movie Factory domyślnie ustawia NTSC, sprawdź czy w Preferencjach (F6) masz ustawiony PAL.

Pozdrawiam
Jacek.

sobota, 10 kwietnia 2004, 00:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD
Oprócz ustawienia PAL musisz wybrać opcję Upper fields dominance przed kodowaniem do MPEG2 w Premiere
Pozdrawiam

sobota, 10 kwietnia 2004, 20:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za tyle. Jeszcze jedno pytanie. Na jakich płytach nagrywać?? Plus czy minus??

wtorek, 13 kwietnia 2004, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podobno bardziej rozpowszechnionym i kompatybilnym z większością stacjonarnych odtwarzaczy DVD jest format DVD-R, lecz chyba prawie wszystkie nowsze odtwarzacze odtwarzają obydwa formaty. Zwróć również uwagę na ceny płyt. Polecam płyty firmowe, nigdy się nie zawiodłem na płytach Dysana
pozdrawiam

wtorek, 13 kwietnia 2004, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z niefirmowych polecam Espranzę (DVD-R) nagrałem ich kilkadziesiąt - bez problemu. Nie polecam zdecydowanie Datexów i Princo (princo przestają działać, jęśli naklei sia na nich naklejkę (paranoja ale to prawda...) Pronoc DVD-RW są RW tylko z nazwy - po 3-cim nagraniu padają :(

środa, 21 kwietnia 2004, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wg mnie przyczyna leży po stronie nagrywarki, taki efekt to specjaność całej serii LiteOn'ów, o czym można przeczytać w sieci :(

środa, 21 kwietnia 2004, 11:52
Bywalec
Bywalec

Odświeże troche temacik, ponieważ mam pytanko.
Zgrywam materiał poprzez firewire na kompa programem ulead dvd movie factory robie capture z kamery itp. robie to jako dvd, dlaczego zgrywa mi sie plik bez dźwieku sam obraz, patrzylem w opcjach "capture audio" jest taki że nie można ani odznaczyć ani zaznaczyć, podłaczenie musi być dobre bo jak zgrywałem ulead video studio jako dvd też sie nie zgrywało, a jako svcd lub vcd normalnie poszło z dźwiekiem co jest nie tak. pomocy... !!

piątek, 27 sierpnia 2004, 10:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]