Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Edycja vobów! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Edycja vobów!
Witam serdecznie!Kiedyś pytałem lecz bz.odzewu.Poszukuję programu którym mógłbym edytować tj.ciąć,skracać,ucinać brzezgi w vobach ale bez utraty dźwięku AC3 już w nim zapisanego.Poprostu wybrać ulubiony fragment filmu wyciąć go i dołączyć do innych kawałków i potem to wszystko nagrać raz jeszcze.Dzięki

wtorek, 13 kwietnia 2004, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest wersja VirtualDuba, która edytuje VOB - nie pamiętam która. Poszukaj na http://www.divx.pl

wtorek, 13 kwietnia 2004, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a co z ponownym nagraniem ich na płyte DVD by były czytane???

wtorek, 13 kwietnia 2004, 12:37
Moderator
Moderator

- programowy kompresor konwertuje materiał baaaardzo długo, lecz dzięki temu przy komputerowych nagrywarkach możemy tworzyć przepiękne menu na krążki DVD.
- stacjonarne nagrywarki kompresują w trybie 1:1, lecz ich menu jest biedne, często owiane reklamą producenta sprzętu.

I teraz:
Gdyby za pomocą stacjonarnej nagrywarki zapisać krążek DVD-RW (wielokrotny) wprowadzić pliki *.vob do komputera i dopiero te właśnie poddać atuthoringowi zrobić dla filmu te piękne menu jakie SAMI sobie wymyślimy za pomocą programu do tego celu, oczywiście w dalszym etapie zapiszać nagrywarką komputerową.
Temat będę śledził, gdyż z samej ciekawości wytrzeszczyłem oczy 8O i oczywiście nie ma on sensu, w wypadku de... i ponownej kompresji materiału. Domyślam się, że edytować się tego nie da w sensie uatrakcyjniania graficznie, krojenia itp. ale nie chodzi mi o to. Już sprawdzam jak się zachowuje Virtual Dub, który "widzi" pliki *.vob
Pozdrawiam gorąco

środa, 5 maja 2004, 23:46
Moderator
Moderator

I już jestem znowu, otóż lipa :( można otwirać pliki *.vob oczysiście jest taka wersja Virtual Duba, ale w funkcjach zapisu jest jedynie Save as AVI czyli jak by nie patrzeć dekompresja.

czwartek, 6 maja 2004, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Gdyby za pomocą stacjonarnej nagrywarki zapisać krążek DVD-RW (wielokrotny) wprowadzić pliki *.vob do komputera i dopiero te właśnie poddać atuthoringowi zrobić dla filmu te piękne menu jakie SAMI sobie wymyślimy za pomocą programu do tego celu, oczywiście w dalszym etapie zapiszać nagrywarką komputerową.

A w czym problem? Sam tak robie zeby oszczedzic czas. Zgrywam DVD RW prze firewire na stacjonarna nagrywarke. Odpalasz TMPGEnc DVD Author i wybierasz Add DVD Video.

czwartek, 6 maja 2004, 01:38
Moderator
Moderator

Nie dokońca zostałem zrozumiany. Nie interesują mnie jakieś TMPGEnc. Chciałbym pliki *.vob zamienić na np. m2p, lub m2v by zrobić sobie płytkę w Workshop2, chyba, że czegoś nie wiem?

czwartek, 6 maja 2004, 02:14
Moderator
Moderator

Nie dokońca zostałem zrozumiany. Nie interesują mnie jakieś TMPGEnc. Chciałbym pliki *.vob zamienić na np. m2p, lub m2v by zrobić sobie płytkę w Workshop2, chyba, że czegoś nie wiem?

czwartek, 6 maja 2004, 02:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja ci pisze, ze mozesz sobie wziasc voby bezposrednio z plytki (bez zamieniania na m2v czy cokolwiek innego) i zaimportowac do TMPGEnc czy DVD Maestro, tam dorobic menu i wypalic gotowa plytke. Czy Workshop2 pptrafi importowac voby tego nie wiem, bo nigdy go nie uzywalem.

czwartek, 6 maja 2004, 02:32
Moderator
Moderator

No zainstalowałem sobie tego TMPGEnc TMPGEnc DVD Author i załamałem się. Nazwa menu zdecydowanie nie pasuje do tego co zobaczyłem, raczej plansza początkowa tak bym to nazwał. Odbiegliśmy od tematu właściwie, główną ideo była edycja plików vob, czyli cięcie ich, łączenie itp, a nie skłądanie nowego menu i to jeszcze takiego słabiutkiego.
Wiem jak spytać:
Mam płytkę DVD z pięknym menu, zrobioną na Workshop2, materiał już nie istnieje w innej postaci, dopatrzyłem się błędu w menu i chciałbym je teraz zmienić, ale zakładamy, że workshop nie obsługuje plików vob i teraz chodzi o zewnętrzne przerobienie tychże na format zrozumiały przez programy do authoringu, oczywiście bez rekompresji.

czwartek, 6 maja 2004, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No zainstalowałem sobie tego TMPGEnc TMPGEnc DVD Author i załamałem się. Nazwa menu zdecydowanie nie pasuje do tego co zobaczyłem, raczej plansza początkowa tak bym to nazwał.

Menu masz takie jakie sobie zrobisz, to ze standartowo wyswietlane menu szablonowe jest kiepskie to nie oznacza, ze program jest kiepski

Montażysta Darek A. napisał(a):
Mam płytkę DVD z pięknym menu, zrobioną na Workshop2, materiał już nie istnieje w innej postaci, dopatrzyłem się błędu w menu i chciałbym je teraz zmienić, ale zakładamy, że workshop nie obsługuje plików vob i teraz chodzi o zewnętrzne przerobienie tychże na format zrozumiały przez programy do authoringu, oczywiście bez rekompresji.

Ja dalej nie rozumiem z czym masz problem, jezeli Workshop nie chce ci zaimportowac voba, to zmien rozszerzenie z .vob na .mpg i zaimportuj sobie jako mpegi.

czwartek, 6 maja 2004, 17:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja dalej nie rozumiem z czym masz problem, jezeli Workshop nie chce ci zaimportowac voba, to zmien rozszerzenie z .vob na .mpg i zaimportuj sobie jako mpegi.[/quote]

Darku Workshop 2.0 importuje pliki .vob, ale dzieli je na kawałki, które odpowiadają chapterom. Być może (jeszcze tego nie sprawdzałem) można te kawałki "skleić" i zbudować nowe menu a wtedy kwestia ponownej re i kompresji odeszłaby " w siną dal"!!!!!!!!
co do zmiany rozszerzenia .vob na mpeg to nie tędy droga tak się tego nie da, bo i po co powstawałyby programy typu flask czy xmpeg
( chyba, że się mylę? wątpię!!!)

czwartek, 20 maja 2004, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do Szpec
Witam
Nareszcie. Jezeli dojdziesz do tego jak sklejać voby wgrane work2 to daj znać
- bardzo pilne
Pzd

czwartek, 20 maja 2004, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do zmiany rozszerzenia .vob na mpeg to nie tędy droga tak się tego nie da, bo i po co powstawałyby programy typu flask czy xmpeg
( chyba, że się mylę? wątpię!!!)

Owszem da sie :D Problem tylko w tym, ze zamiast jednego calego pliku .mpg z filmem otrzymasz kilka kawalkow ale poniewaz chyba w kazdym programie do authoringu je mozna zlozyc razem, to raczej nie stanowi problemu

czwartek, 20 maja 2004, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 21 maja 2004, 06:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona