Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 01:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 NAGRYWANIE DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NAGRYWANIE DVD
WITAM -mam pytnie w sprawie nagrywarek STACJONARNYCH. W instrukcjach narywarek stac.oferuja np.nagrywanie na dysktwardy 80,40GB.Dlaczego jednoczesnie jest napisane że W formacie DVD mozna nagrywac na płytę tylko 60min. Jak to jest że kupując w sklepie np. jakis film w formacie DVD jest nagranie ok2godz.na jednym krążku,a tu proponuja tylko 60min. Czy STACJONARNE nagr.mogą, albo nagrywają dwuwarstwowo?Dlaczego właśnie mają taką duża pojemnośc kupione płyty DVD. Jak oni to nagrywają.przecież kupione w sklepie płyty DVD maja 4.7GB.Czy nagrywają na innych krążkach.? POZDRAWIAM

czwartek, 29 kwietnia 2004, 21:42
Moderator
Moderator

Jeśli jest naprawdę tak jak piszesz (bo nie znam sprzętu) to najwyraźniej stosowany jest mniejszy stopień kompresji bitrate co w rezultacie stwarza większy plik trwający tyle samo czasu.

piątek, 30 kwietnia 2004, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DAREK -pozwól że będę pytał dalej ponieważ nic z tego nie wiem.
Jeżeli np. nagr.Philips75 oferuje 6 godz. nagrania w formacie DVD to ja rozumiem że to jest nagranie na dysk dwardy który ona posiada. Napisz mi ile max.będę mogł nagrać na krążek który ma 4.7GB. To jest napewno śmieszne pytanie- ale jeżeli na jednym dysku kupisz film w formacie DVD w bardzo dobrej jakości to moje pytanie brzmi - jaki czas (ile) będę mógł nagrać na krązek 4.7 GB Czy też ok.2 godz. w dobrej jakości obrazu.Następne pytanie. Nie które modele stacjonarnych nagrywarek oferują np.pięć trybów nagrywania.
HQ -1godzinę
SP - 2 godz.
sp+ 2.5 godz.
LP- 3 godz.
EP+ 8 godz,itd.
Powiedz mi jezeli nagrywarka daje możliwości nagranie np.6 godz.w DVD To dlaczego tylko w trybie HQ proponuje że mogę nagraćc 1 godz. Rozumiem że tryb HQ jest to najlepszy tryb nagrwania z tych oferowanych trybów czy HQ to jakość DVD. . następne po koleji tryby są chyba coraz gorszej jakosci, dlaczego tylko 1 godz. tej najlepszej jakosc mogę nagraći. Czy to oznacza że nie bvędę mógł nagrać filmu w DVD który trwa 1.5.Proszę opisz mi jasno te tryby. Przepraszam napewno piszę o tym trochę chałotycznie ale wszystko jest to dla mnie moło zrozumiałe. Może GG. 3337403 - wieczorem Pozdrawiam i dziekuję.

piątek, 30 kwietnia 2004, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W niektorych nagrywarkach stacjonarnych masz wlasnie tryby jak napisales:
HQ - 1h
SP - 2h
sp + 2,5h
LP - 3h
EP+ 8h
Kazdy z tych trybow daje inna jakosc HQ (HigtQuality) czyli najlepsza jakosc zmiescisz na krazku 4,7GB 1 godzine filmu. Najczesciej stosuje sie SP czyli Standart Play czyli 2 godziny. Nagrywarki stacjonarne maja poprpstu fabrycznie ustawione rozne stopnie kompresji (bitrate) dla poszczegolnego trybu pracy HQ, SP....
W nagrywarkach komputerowych ustawia sie to poprostu recznie wpisujac odpowiednia wartosc bitrate albo w programie do wypalanie masz tez podane z jaka jakoscia chcesz wypalic.
Zalecane jest stosowanie standart play. Nie ma klopoty ze zgodnoscia w innych odtwarzaczach.

piątek, 30 kwietnia 2004, 18:13
Moderator
Moderator

Dokładnie tak jak kermit to opisał. Trzeba tu uświadomić jeszcze może taką kwestię, że odtwarzacze przecież nie mają stałej jednej prędkości obrotowej. Więc i film godzinny, jak i kilku godzinny może zająć dokładnie ten sam obszar krążka jedynie plytka będzie wolniej czytana. Co za tym idzie: w danym czasie odczytu nie sposób jest upchnąć tyle samo danych bitowych filmu. To jest własnie te bitrate to takie nagęszczenie w danym czasie trwania. Im większy bitrate tym krążek będzie nam się obracał szybciej, jak i film na płytce 4.7 zmieści się krótszy, gdyż jego plik jest większy. Ha ha ładny groch z kapustą.
Pozdrawiam gorąco.

piątek, 30 kwietnia 2004, 20:54
Moderator
Moderator

O rany odpowiedź dla Ciebie awansowała mnie na Experta to już 200 porad no no - to zobowiązuje :) Mam twoje GG pokaż się tylko bym wiedział że jesteś.

piątek, 30 kwietnia 2004, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
WITAM Darka - EXPERTA.Darek dziekuję za fajną odpowiedz. Muszę chociaż troszeczkę zaczerpnąc tych wiadomosci bo nic z tego nie wiem. muszę sie przygotowac zeby zadać jescze kilka choćby podstawowych w dalszym ciagu pytań. Gratuluję Ci awnansu na experta. Pozdrawiam

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kermit - dziekuję również za wytłumaczenie łopatologiczne ( właśnie o takie mi chodziło) Może wiesz ile bitów ma tryb HQ, a ile Sp. czy to by znaczyło że kupiony dwu godzinny film w formacie w DVD jest nagrywany w trybie standart ,jeżeli nie to jak oni nagrywają w jakim formacie że na krązku miszczą 0k.2 godziny. czy mają inne krązki.I jeszcze jedno -czy standart to odpowiada jakością SVCD czy SVCD jest lepszy? Pozdrawiam

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
MAM jeszcze pytanie .Czy wszystkie nagrywarki które proponują tryby nagrywania HQ,Sp, EP,.... mają zawsze jednakową ilość Mpbs
Innymi słowy - czy ilość bitów do poszczególnych trybów jest znormalizowana bez względu na marke nagrywarki.

piątek, 30 kwietnia 2004, 23:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]