Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 12:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Ulead Movie Factory2 odblokowanie niedostępnych opcji 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ulead Movie Factory2 odblokowanie niedostępnych opcji
Witam!
Przeszukałem calusieńki caluśki ten dział ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Chciałbym zgrać swoje wesele na DVD. Plik jest już skompresowany TemPegiem do mpg2. to co teraz musze zrobić to go zautoryzować. Program UMF2 byłby dla mnie wystarczający gdybym tylko widział jak odblokować pewne opcje które widzę że są w menu ale za nic w świecie nie wiem jak można nimi manipulować ;) chodzi mi o stworzenie własnego profilu płyty DVD abym nie musiał korzystać z gotowego, narzuconego już wzorca . Chcaiłbym sam zdefiniować rozdzielczość na 640x 480 (odtwarzacze DVD bezproblemów odtwarzły mi tkie płytki750mb nagrane w foramcie VCD), zminić jakość dźwięku z 48kh do 44kh. No i to żeby mi nie przeliczał jeszcze raz tego filmu przed nagraniem(a robi mi tak mimo, że zaznaczam "do not convert compilant file")Bardzo liczę, że wy experci zlitujecie się i wskażecie jak to zrobić :).
Z góry dziękuję i pozdrawiam :roll:
wogre!

wtorek, 11 maja 2004, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1083833878 ??? Coprawda to jest do wersji 3.0 ale może z 2.0 też zadziała. Daj koniecznie znać czy się udało ...

wtorek, 11 maja 2004, 18:47
Nowy
Nowy

Jak tylko znajdę się w domu to zaraz wypróbuję ten sposób i po weekendzie dam znać co mi z tego wynikło!
Pozdrawiam! :lol:

środa, 12 maja 2004, 14:35
Moderator
Moderator

Nic dziwnego, że funkcje masz niedostępne skoro materiał nie jest zgodny ze standardem, nie jest też dziwne, że program ponownie chce to konwertować, gdyż próbuje utworzyć zgodny. Proponuję, byś zapoznał się jakimi prawami rządzi się jaki format http://www.vcd.friko.pl/techinfo.html
Pozdrawiam gorąco

piątek, 14 maja 2004, 11:30
Nowy
Nowy

Piyknie Dziękuję za wskazanie strony dostosuję się do tych standardów. Mimo wszystko jak już wcześniej napisałem film zgrałem w formacie VCD z rozdz 640x480, który później bezproblemowo śmigał na wielu różnych odtwarzaczach DVD. A wracając do programu UMF2 zastosowałem plik zgodny ze standardemDVD, ale opcje i tak były nie dostępne :?

poniedziałek, 17 maja 2004, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

<<film zgrałem w formacie VCD z rozdz 640x480>> No właśnie a DVD ma inny format. Nagrywałeś kolego płytki VCD a nie DVD. VCD też jest odtwarzane przez odtwarzacze stacjonarne. Płyty w formacie VCD na nośniku DVD nagrać sie nie uda.

poniedziałek, 17 maja 2004, 14:53
Moderator
Moderator

Albo ja czegoś nie wiem, albo ktoś czegoś nie rozumie: VCD to nie format pliku, lecz całej kompilacji w jakiej jest zrobiona płytka nazywana VideoCD, na takim krążku jest kilka folderów i plików systemowych w jednym z folderów jest - musi być nie inna sekwencja, jak: 1150 kbit/sek MPEG-1 352 x 288 pixeli 25 klatek na sek (fps) z rozszerzeniem jak pamiętam chyba *.dat.
640 na 480 nijak mi nie pasuje do żadnego rodzaju płytki video podkreślam plytki nie pliku. Myślę, że tak na prawdę to zaimportowałeś plik o takiej rozdzielczości i nawet nie wiesz, że program którym nagrywałeś płytkę przekonwertował ci wszystko do wymogów VCD.

Nie inaczej rządzi się format płytki DVD też nie jest to tylko plik, lecz złożona często kompilacja wielu plików ściśle okręślonych zawierających wszystkie dane potrzebne odtwarzaczowi do prawidłowej pracy. Jakakolwiek najmniejsza nawet niezgodność powoduje, że płytka nie jest obsługiwana. Nie można jak to nazwałeś: zdefiniować DVD do 640X480!

poniedziałek, 17 maja 2004, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o moją wypowiedź to nigdzie nie pisałem o formacie pliku tylko moze zbyt ogólnie o formacie nagrania. Miałem na myśli : VCD, SVCD i DVD bez zagłębiania się w szczeg.Moze to określenie jest zbyt ogólne ale myśle ze dla pytającego zrozumiałe.Również wyjaśniłem że 640x480 nie pasuje do płyt DVD.
Pozdrawiam

poniedziałek, 17 maja 2004, 17:18
Nowy
Nowy

Myślę, że tak na prawdę to zaimportowałeś plik o takiej rozdzielczości i nawet nie wiesz, że program którym nagrywałeś płytkę przekonwertował ci wszystko do wymogów VCD.

Niestety tego w tym momencie nie mogę sprawdzić bo do domu wracam tylko na weekend. Ale mogę powiedzieć tyle, że: skompresowałem materiał z rozdz 640x480 w Tmpgencoderze do mpg1 poczym włączyłem Nero i wybrałem opcje VideoCd i po nacisnięciu przycisku Burn odrazu zaczął mi wypalać płytkę bez żadnego dodatkowego konwertowania (bo to napewno by jescze chwile potrwało, no chyba że Nero potrafi robić takie rzeczy w locie, tego niewiem i jeśli tak to przepraszam za zamieszanie :roll:)
Definitywnie sprawdzę to w weekend i jeśli ma pan racje, zwracam honor :lol:
Inna sprawa, która mnie nurutje nadal to jak odblokować te opcje w UDMF2 takie jak obniżenie jakości dźwięku z 48kh z 44khz
Przepraszam za kłopot i jeszcze raz licze na odezwe 8O
POZDRAWIAM!

wtorek, 18 maja 2004, 11:53
Moderator
Moderator

To nie chodzi o to, że ja jakiś uperdliwiec uparcie walczę o honor, bo przecież postęp coraz częściej zaskakuje nas na każdym kroku. Trzymając się standardów i opisów, jak i własnych doświadczeń staram się często pomóc, gdyż ja takiego luksusu nie miałem - każdy milczał. Chyba o to chodzi w forum? :D

wtorek, 18 maja 2004, 12:52
Nowy
Nowy

:lol: Oczywiście zgadzam się z tym, Forum jest właśnie po to. To dobrze, że ktoś bez rzadnej dla siebie korzyści służy fachową pomocą dla początkujących!

:D Bardzo chętnie słucham ludzi bogatych w doświadzczenie oraz korzystam z ich rad. Więc nagram według wymaganego standartu aby było to kompatybilne. Ale nadal zastanawia mnie czy odtwarzacze DVD nie potrafią wczytać innej rozdzielczości poza tą określoną w standardzie ( dowiem się wtedy gdy sprawdze swoje nagranie VCD, póki co wydaje mi się, że tak :lol:)

Hmm ciekawe też co z odtwarzaczami DVD kompatybilnymi z DivX-em Czy one wymagają określonych parametrów podczas kompresji (min rozdzielczości)?
Pozdrawiam!

wtorek, 18 maja 2004, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

<<Chciałbym zgrać swoje wesele na DVD. Plik jest już skompresowany TemPegiem do mpg2.>> a w kolejnym poście<< skompresowałem materiał z rozdz 640x480 w Tmpgencoderze do mpg1 >>
Niech kolega się zdecyduje jaka to ma być płyta VCD czy DVD. O ile wiem to stacjonarene odtwarzacze DVD ( nie Divix) pracują na określonych standardach.
Ja nie mam pretensji do kolegi Darka, mam takie samo zdanie o forum. Również uważam ze posty powinny być w miarę poprawnie pisane, w oparciu o sprawdzone wiadomości, można czasami coś przypuszczać , sugerować ale trzeba zaznaczyć ze jest to indywidualne zdanie a nie zasada oparta na teorii.
Pozdrawiam

wtorek, 18 maja 2004, 15:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Są odtwarzacze co czytają pliki mpg (mpg1 i mpg2) nagrane o innych parametrach niz VCD i DVD czyli rozdzielczosci, transfer mogą byc rózne. Kupiłem niedawno taki odtwarzacz i czyta kazdy plik mpg bez authoringu.
Moze koledze chodziło o to ze zrobiony przez niego film w mpg1 o rozdz. 640x480 odtwarzany był własnie na takim odtwarzaczu.

pozdr

sobota, 22 maja 2004, 00:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]