Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Z PLUSEM CZY Z MINUSEM ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Z PLUSEM CZY Z MINUSEM ???
Koledzy ... pomóżcie mi podjąć decyzję w kwestii zakupu nagrywarki DVD .
" Produkcja " filmów z prywatnych imprez rodzinnych i wczasów nie jest dla mnie wielką tajemnicą ... edytuję w Pinnacle Studio 9 PL a wypalam w formacie SVCD . Efekty oglądam na stacjonarnym odtwarzaczu DVD firmy PIONEER . Przyszła jednak odpowiednia pora na zakup nagrywarki DVD ... i tu dylemat ... co kupić ??? Może ktoś z Was ma doświadczenia z konkretnym modelem nagrywarki szczególnie pod kątem prawidłowej współpracy wypalonych przez nią płyt z odtwarzaczami DVD PIONEER ?

Uściślając : płyty DVD "produkować" chcę wyłącznie na domowy użytek i oglądać je będę na moim sprawdzonym odtwarzaczu DVD Pioneer ... więc szukam odpowiedniej do moich potrzeb nagrywarki DVD .

Proszę o porady :-) i z góry za nie dziękuję !

czwartek, 13 maja 2004, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witaj. Mam nagrywarkę Neca 2500. Jak na razie bez problemu nagrywa na wszystkich płytkach. ( Esperanza, Datex, TDK, Verbatim). Odtwarzam na Pionieerze i wszystko jest OK. Jeśli mogę cos doradzić to kup nagrywarkę która wypala (+,-). Ostatnio próbowałem kupić dla znajomego w sklepie nosnik DVD + i miałem problem ,po wielkich bólach udało mi sie.

czwartek, 13 maja 2004, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do dostępności nośnika to czy + czy -, nie zauważyłem specjalnie przewagi w którąś stronę. Ja poleciłbym +, jeśli istotne są koszty napędu. +/- bedzie trochę droższy (o ok.80-100zł).
Dla odtwarzacza DVD nie ma najmniejszego znaczenia rodzaj płyty (+/-), odtworzy wszystko jeśli tylko właściwie jet wypalone (teoretycznie może się trafić jakiś bardzo stary model odtwarzacza, ale to raczej wyjątki).
Problem z jakim się spotkałem to bardzo tanie płyty. Trafiło mi się w zasadzie tylko kilka bubli - było to wtedy, kiedy te najtańsze kosztowały po 10 zł szt. (czyli już b.dawno). Teraz nie stwierdzam problemów.
Feler tych niedobrych polegał na tym, że na komputerze działały super a na stacjonarnym DVD za cholerę. Musiałem przeznaczyć je do archiwizacji danych.
Najtanszą nagrywarkę + widzałem za 360 zł, a +/- za 450 zł. Format + moim zdaniem ma więcej zalet niż - (chociaż dla DVD-video nie mają one znaczenia)

piątek, 14 maja 2004, 02:30
Moderator
Moderator

Plus powolnie umiera śmiercią własną, a wy człowiekowi polecacie plus? :D Temat był wielokrotnie poruszany na forum i ktoś znalazł pamiętam genialną stronę, która wyraźnie wskazała jak przesądzonym jest format plus. Pamiętam też w temacie małą dygresję: że świat idzie zawsze w tańszą stronę, płytki plus nie wiedzieć czemu najczęściej kosztują więcej. Często spotyka się temat jak też zmienić Bios własny nagrywarki by wypalała też minus - nie słyszałem żeby ktoś potrzebował zmienić - by wypalała też plus. Niemal codzień oddajemy klientom materiał na krążkach DVD i zawsze jest to minus nie przypominam sobie by ktoś wrócił mówiąc, że nie idzie.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 14 maja 2004, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Darku A .jednak bywa ze nie idzie gdyż są odtwarzacze stacjonarne które odtwarzają tylko + (plusowe) nagrywalne płytkiDVD.
Chyba od niedawna robisz DVD. Nagrywarka dwu systemowa czasem się przydaje. Obecnie większość odtwarzaczy czyta płyty nagrywalne zarówno + jak i -. Takie są moje doświadczenia.
Pozdrawiam

piątek, 14 maja 2004, 09:25
Moderator
Moderator

Wiem, że są odtwarzacze stacjonarne które odtwarzają tylko +, ale są też jeszcze magnetofony szpulowe, a taśm się nie produkuje. Nie pamiętam adresu tej strony, ale to była głośne, definitywne stwierdzenie, że plus znika. DVD robię od niedawna jakieś 4 lata to fakt może się mylę.

piątek, 14 maja 2004, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol Darku spokojnie, odtwarzacze które są w sprzedaży nie zawsze odtwarzają + i - mimo ze są nowe i nawet dość drogie. Czy nigdy nie miałeś klienta który ma nowy odtwarzacz odtwarzający tylko +, co doradzisz zakup innego odtwarzacza czy lepiej nagrać Mu płytkę w plusie , klient zadowolony i Ty też bo zrobiłeś to co potrzebował. Jeśli nie miałeś takiego klienta to faktycznie masz szczęście albo specyficznych klientów.
Magnetowidy to też przeżytek czy w związku z tym nie nagrywasz taśm VHS.
Pozdrawiam.

piątek, 14 maja 2004, 15:33
Bywalec
Bywalec

Koledzy ... spokojnie . Dzieki , ze w ogole podeszliscie do tematu ale po co zaraz kłótnie :-) .

Mnie chodzilo przede wszystkim o fakt czy np. popularne ostatnio bardzo nagrywarki LITE-ON bez problemu wypalą plytki do odtwarzania w stacjonarnym DVD Pioneera . Specjalnie nie sugerowalem zadnej firmy ( nagrywarki ) zeby opinie byly obiektywne ( jesli to mozliwe ) . W instrukcji mojego odtwarzacza DVD napisali "only minus " a ja nie mam mozliwosci sprawdzic czy rzeczywiscie tylko czyta minusa czy moze plusa tez . Skoro jednak roznica w cenie nagrywarki tylko z minusem lub dual jest niewielka to mozna zaryzykować .

Pozostaje jednak pytanie jaki model najlepiej wybrać , ktory sprawi najmniej problemów ?????

Moze ktos jeszcze sie wypowie . Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich milosników dobrej zabawy z videofilmowaniem !

piątek, 14 maja 2004, 16:09
Moderator
Moderator

Haaaaa fajna ta nasza rozmowa. Jeśli chodzi o Lite On to akurat tu jest bardzo komfortowa sytuacja: jako najbardziej popularna nagrywarka ma chyba na dzień dzisiejszy największą ilość stron poświęconych temu, jak tu tę że podkręcić, coś podmienić, podrasować itp. Jeśli to model 411 bez problemu znajdziesz strony opisowe jak dokonać aktualizacji biosu własnego, by nagrywały też w minus, a nawet bez problemu można znaleźć programik, który pozwala tak zapisać krążek by widziany on był jako tłoczona płytka odtwarzana przez wszystkie odtwarzacze.

piątek, 14 maja 2004, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie przecież chodziło tylko o odpowiedź jaka nagrywarka + czy-
Moim zdaniem narazie jednak dwusystemowa. Swoją drogą kol Darku to ciekawe jak zrobić aby płyta nagrana była widziana tak samo jak tłoczona. Moze coś więcej bo to jest naprawdę wazny problem.
Pozdrawiam.

piątek, 14 maja 2004, 16:40
Bywalec
Bywalec

Koledzy ... spokojnie . Dzieki , ze w ogole podeszliscie do tematu ale po co zaraz kłótnie :-) .

Mnie chodzilo przede wszystkim o fakt czy np. popularne ostatnio bardzo nagrywarki LITE-ON bez problemu wypalą plytki do odtwarzania w stacjonarnym DVD Pioneera . wszystkich milosników dobrej zabawy z videofilmowaniem !

Witam od kilku miesięcy wypalam na LiteOn'ie 401@411 (przeróbka z + na +/-) i odtwarzam na pioneer'ze 454 bez najmniejszego problemu zarówno + jaki -
pozdrawiam

piątek, 14 maja 2004, 17:30
Moderator
Moderator

Dla zainteresowanych DVDR/DVDRW wiele dopalaczy dla LiteOn http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid ... 4036205625

piątek, 14 maja 2004, 22:36
Bywalec
Bywalec

Posiadam odtwarzacz Pionieer 454. Czyta + i -. Mam nagrywarkę dwusytemową Neca. Mój znajomy ma nagrywarke tylko "+". Wydaje mi sie, ze lepiej dołożyć i mieć dwusystemową szczególnie, że faktycznie z z zakupem + to róznie bywa. Róznica cen jest naprawde niewielka między jedno a dwusystemowa.

piątek, 14 maja 2004, 22:46
Moderator
Moderator

I jeszcze coś http://mech7.w.interia.pl/index.htm

piątek, 14 maja 2004, 22:52
Bywalec
Bywalec

Jako autor tematu dziekuje za odpowiedzi i wyjaśnienia . Teraz juz wiem , że kupie nagrywarke +/- i mam nadzieje , że wypalone plytki bede mogl ogladać w moim stacjonarnym DVD . Poki co to dziś umowilem sie z kuzynem , ktory kupil stacjonarną nagrywarke DVD Panasonica ... później opowiem wam jak sie taki sprzet sprawuje .
Pozdrawiam . Toomecki

sobota, 15 maja 2004, 07:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona