Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Płyta DVD (dlaczego skacze i skrzeczy) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Płyta DVD (dlaczego skacze i skrzeczy)
Mam taki problem. Nagrałem najpierw Komunie dziecka. Zrobiłem export z AP 6.5 za pomocą ProCoder 1.5 karta DV500. Zrobiłem menu w Ulead Workshop 2.0 i wszystko jest OK. Kilka dni temu wgrałem 8 róznych kawałków do AP. Podobnie zrobiłem export ProCoderem (ustaw.max bitrate 9000) . Film trwa 1.34 min - trwało to 9 godz. Zrobiłem menu w Workshopie i nagrałem na próbę na płycie DVD-RW. Fakt że mam kiepski odtwarzacz DVD (Manta za 299 zł - ale Komunia idzie OK). Po włożeniu płyty menu jest OK - 6 chapterków. Pierwszy film idzie OK . Drugi idzie przez 5 minut dobrze następnie zaczyna mi rwać obraz oraz strasznie przycina i skrzeczy dzwięk. Trzeci filmik jest OK. Następny i ostatni też są do kitu (zaznaczam że nie całe). Czego to może być wina. Nagrywarkę mam Plextora i nagrywałem na TDK-RW

wtorek, 1 czerwca 2004, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może Twój DVD nie nadąża z odczytem. Miałem ten sam efekt na płycie CD-RW i kompilacji MiniDVD z wysokim bitrate. To samo nagrane na DVD-RW chodziło jak trzeba. BTW jak udało Ci się zmieścić na płycie 1,5 godziny filmu w bitrate 9000 ? Przy tej długości filmu chyba 6000-6200 to maksymalny bitrate jaki można zastosować.

wtorek, 1 czerwca 2004, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sprawdzałem na innym odtwarzaczu. Fakt że ten drugi film(chapter) - u niego dzwięk był OK - u mnie skrzeczał , obraz od czasu do czasu się leciutko zacinał - u mnie rwał. Ale chapter 4 i u mnie i u niego jest do kitu.
On ma DVD Sony. Robiłem to w XP. Zainstalowałem Workshopa na win2000. Zrobiłem podobne menu i zauważyłem bardzo dużą poprawę w pliku iso. Fakt że jak właczam 2 chapter - to obraz stoi przez 2 sekundy jakby chciał wejść na obroty - ale po chwili idzie i jest OK. Jeszcze nie sprawdzałem na płycie DVD i stacjonarnym odtwarzaczu. Może to wina że mam system zawalony różnym softem. Spróbuję jeszcze zmiejszyć bitrate na 8000 lub 7000 - zobaczę co to da .

wtorek, 1 czerwca 2004, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może być za duży bit rate. Niektóre odtwarzacze mają problem gdy jest za dużo informacji powyżej 7000. Uzywasz VBR czy CBR. Przy CBR playery szybciej się zapychają

wtorek, 1 czerwca 2004, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
moze sprzet nie czyta plytek wielokrotnego zapisu ...ja mam tak z soniakiem stacjonarnym ( te same objawy)
pozd grzes

wtorek, 1 czerwca 2004, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niektóre odtwarzacze mają problemy z dźwiękiem "niestandartowym" :> Może oszczędzałeś miejsce na dźwięku i ustawiłeś inną wartość bitrate'u niż 224 ;/

środa, 2 czerwca 2004, 13:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]