Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 00:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Konversja z VCD na DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Konversja z VCD na DVD
Witajcie ! Czy ktos mógłby mi pomóc i podpowiedzieć w jakim programie otworzyc film nagrany w VCD lub SVCD. Próbowałem w Pover DVD i nie wyszło.generalnie chodzi mi o to aby przerobić VCD na DVD. jakim programem. Prosze - pomóżcie.

środa, 2 czerwca 2004, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano sobota, 2 października 2004, 15:12 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 2 czerwca 2004, 09:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Sens przerabiania jest taki, że dzięki temu możemy zmieścić do 7 godzin wideo na 1 płycie DVD. Przeróbka sprowadza się bowiem do przekonwertowania dzwięku do częstotliwości 48kHz, natomiast strumienia video w ogóle nie ruszamy. Tak więc jeśli ktoś ma kilka płyt VCD, które chce zarchiwizować na trwalszym nośniku i oglądać na odtwarzaczu DVD z jedej płyty to może to łatwo zrobić. Konwersje dzwięku można zrobić np. TMPGEnc'em.

Guida możesz znaleźć tutaj http://www.digitalfaq.com/convert/vcdtodvd/vcdtodvd.htm

środa, 2 czerwca 2004, 10:50
Moderator
Moderator

Fakt jest taki, że format VCD, to najbardziej ubogi sposób zapisu płytki wiedzianej przez stacjonarne odtwarzacze DVD, faktycznie też każdy programik typu player DVD musi to widzieć jam3 ma zupełną rację. Dodać trzeb, że format VCD to nie tylko sam plik video, ale cała kompilacja płytki zawierająca kilka folderów i innych plików systemowych niezbędnych do prawidłowiej pracy odtwarzacza. Jeśli chodzi o sens przerobienia VCD na DVD to ma się to tak jak przegranie kiepskiej jakości nagrania z kasety audio na plytkę CDaudio - z gorszego lepsze nie bedzie.
Pozdrawiam gorąco

środa, 2 czerwca 2004, 13:14
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja mślę, że to ma taki sens, jak przerabianie starych nagrań (np. niedostępnych już) z kasety audio na płyę z plikami mp3, którą potem odtwarzamy na odtwarzaczu (pomijam możliwość cyfrowego filtrowania itd., kiedy można poprawić jakość). Czyli sednem sprawy jest pojemność i trwałość nośnika (1DVD zmieści 7 VCD). Nikt tu nie mówi o poprawianiu jakości. Jak napisamłem, strumień wideo zostaje nie zmieniony. Jeśli chodzi o strukturę VCD - plik MPEG 1 można przegrać z niej na twardziela i zmienić rozszerzenie z .dat na .mpg i nic więcej. Jest to największy plik na płycie, nie pamiętam w tej chwili nazwy katalogu w którym się znajduje.

środa, 2 czerwca 2004, 13:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A ja mślę, że to ma taki sens, jak przerabianie starych nagrań (np. niedostępnych już) z kasety audio na płyę z plikami mp3, którą potem odtwarzamy na odtwarzaczu (pomijam możliwość cyfrowego filtrowania itd., kiedy można poprawić jakość). Czyli sednem sprawy jest pojemność i trwałość nośnika (1DVD zmieści 7 VCD). Nikt tu nie mówi o poprawianiu jakości. Jak napisamłem, strumień wideo zostaje nie zmieniony. Jeśli chodzi o strukturę VCD - plik MPEG 1 można przegrać z niej na twardziela i zmienić rozszerzenie z .dat na .mpg i nic więcej. Jest to największy plik na płycie, nie pamiętam w tej chwili nazwy katalogu w którym się znajduje.

Na płycie VCD nie ma typowego pliku mpeg jest natomiast plik z rozszerzeniem .dat . Znajduje się w katalogu MPEGAV. Co do zmiany rozszerzenia to nie wystarczy po "." napisac mpeg i już. Należy to zrobić programem vcdgear jest już wersja 3.55. Dopiero po zmianie rozszerzenia tym programem możemy go nagrać na płytę.

czwartek, 3 czerwca 2004, 06:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]