Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 bezstratne zgranie materialu z DV kamery 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post bezstratne zgranie materialu z DV kamery
Witam
Byc moze problem ten byl juz poruszany na forum, ale niestety nie jestem w stanie wszytkiego czytac. Ale przechodze do tematu:
Posiadam w swoim kompie kontroler IEE 1394 zintegrowany z plyta glowna ASUS P4P800delux i mam problem z jakoscia zgranego materialu na kompa.
To znaczy obraz jest niewyrazny jak na moj gust. I po wstepnej obrobce i zcompresowaniu go mam wcale nie lepszej jakosci obraz na plytach DVD.
Nadmienie ze ten sam material zgrany bezposrednio na kasete VHS jest o niebo lepszy. z kamery zgrywam kodekiem DV Video encoder - type 2.
Teraz mam pytanie co robie zle albo gdzie lezy przyczyna tych klopotow.
Mialem okazje ogladac film zrobiony przez konkurecje i przyznam sie ze jest duza ruznica w jakosci.
Z gory dzieki za pomoc

środa, 16 czerwca 2004, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakim programem i z jakimi ustawieniami nagrywasz DVD?
Pozdro

piątek, 18 czerwca 2004, 10:53
Bywalec
Bywalec

Wiec tak Matrial zgrywalem za pomoca juz kilku programow np:
Ulead MEdia Studio 7 oraz za pomoca Vegas 5 oczywiscie uzywajac modulow do capturingu. Ustawienia to PAL DV 720/576/25 klatek
1 godzina materialu zajmuje mi ok 12 do 14 GB.
Nastepnie obrabialem (mix) material w tych programach i zgrywalem go do jednego pliku w postaci *.avi z uzyciem codeka DV video encoder type 2 biorac pod uwage parametry 720/576/25 klatek. Plik wynikowy oczywiscie jest nadal bardzo duzy. Potem przetwarzam plik do formatu mpeg 2 za pomoca roznych juz programow TMPGEnc Plus 2.5 albo MainConcept MPEG Encoder. byc moze blad lezy w niepoprawnych ustawieniach tych coderow. Zawsze staralem sie na plyte DVD wrzucic materialu nie wiecej niz 90 do 100 min pamietajac aby bitrate minimalny byl powyzej 4000 z ustawieniem na Variable ( nie wiem czy poprawnie pisze )
z gory dzieki za pomoc

piątek, 18 czerwca 2004, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moja sugestia: 90 min. filmu codować do mpg2 z bitrat min. 6500 dźwięk mpg layer 2 192kb. Daje prawie tą samą jakość filmu co VHS. Dokonaj prób na małym wycinku filmu i przekonasz się jakie ustawienia są zadawalające. Trzeba pamiętać że niedoświetlone (zaśnieżone) sceny przy kodowaniu do mpg2 wyglądają jeszcze mizerniej.

piątek, 18 czerwca 2004, 11:47
Bywalec
Bywalec

wlasnie teraz jestem na etapie experymentow z codowaniem
zobacze porownam i ocenie
dzieki SERDECZNE :)
a jak cos mi wyjdzie to podziele sie opinia z innymi na tym poscie :)

piątek, 18 czerwca 2004, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W jaki sposób dokonujesz oceny jakości materiału DV oraz DVD? Na monitorze? Jesli tak to pamiętaj że obraz kiepsko wyglądający na monitorze, bedzie OK wygladał na TV. A moze twoim problemem jest przeplot? Jesli tak to poszukaj na forum...

piątek, 18 czerwca 2004, 15:10
Nowy
Nowy

Ja tez mam pytanie i nie chce zakladac osobnego tematu. Powiem tylko tyle ze mam kamere mini DV dopiero kilka dni wiec jestem na etapie krecenia i zgrywania wszystkiego co sie da :). mam takie pytanie: czy kupujac nagrywarke DVD do PC- ta potrzebuje jeszcze jakiegos dodatkowego sprzetu, kart itp czy film zgrany bezposrednio z kamerki za pomoca USB na krazek DVD ( za pomaca NERO) bedzie mial taka sama jakosc jak na kasetce? Doradzcie...pozdro!

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 06:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rafaxp!!! Mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia.
Podam Ci magiczny link http://forum.swiatobrazu.pl/dv/search.php Tam wprowadź magiczne zaklęcia:
1. "USB" - 350 wyników
2. FireWire - 790 wyników.
To są odpowiedzi na Twoje pytania.

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 07:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]