Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Reklamacja płyt dvd :((( 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Reklamacja płyt dvd :(((
Witajcie! Posiadam nagrywarke Pioneer (nagrywa minusy). Odtwarzacz dvd mam Sony. Ostatnio pojawił sie u mnie problem z płytami dvd od klientów. Ostatni moi klienci zgłaszają do reklamacji płytę dvd, bo w pewnych momentach im się zacina albo zwyczajnie obraz jest nieruchomy. Nagrałam to wesele ponownie na płytce, sprawdziłam u siebie od poczatku do konca i wszystko jest ok. Na tym weselu byli także moi poprzedni klienci i oni także zgłaszają te reklamację. Poprosiłam, aby przywiezli tę plytę. Oglądnęłam u siebie i jest ok, ale jak poprosili, aby przyjechac do nich to rzeczywiscie obraz się zacinał, pojawiały się piksele, itp. A u mnie jest jak najbardziej ok! I sama się głowię co jest nie tak. Ci klienci sprawdzali na innych odwarzaczach - problem ten sam. Czy cos z nagrywarką nie tak? Płyty używam Sony albo TDK. I u mnie pieknie odtwarza !! Nagrałam więc im na zwyklej najtanszej plytce ich filmik, sprawdzilam u siebie i znów pojechałam do nich z nową plytką - to samo !!! Pomożcie!! Wiecie w czym jest błąd?? Chciałabym aby bylo dobrze. Pozdrawiam. Gosia.

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 17:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Przypuszczam że albo wina płyty ,chociarz dziwne bo tdk należa do jednych z najlepszych płyt,albo może chodzi o prędkość zapisu która była za duża żeby poprawnie odtworzyć w ich odtwarzaczach.U mnie się tak działo jak używałem tanich niemarkowych płyt, teraz używam tylko tdk lub verbatim i jest OK.

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 17:33
Moderator
Moderator

Ten problem przerabiałem również, rozwiązałem go tak dokładnie jak pisze o tym Mirek Grygiel to właśnie prędkość zapisu była powodem że pewne odtwarzacze nie radziły sobie z "płytko" wypalonymi krążkami. Mimo że napisane jest na nich dzisiaj X2, czy X4 wszystkie płytki zapisuję X1 problem znikł. Ciekawostką jest jeszcze to, że pewne krążki jak gdyby z czasem odkrztałcają się - niebywałe, ale prawdziwe! Pracowały na odtwarzaczu, puszczane były wielokrotnie, a po pewnym czasie ta sama płytka na tym samym sprzędzie przestaje chodzić. Wygląda to tak, jak wgniecenia w asfalnie, które po czasie na słońcu zanikają :D Ja preferuję Verbatim, oczywiście nie neguję innych, ale ciekawostkę opowiem, że mialem zlecenie nagrania studióki na płytki, gdzie każdy uczeń dał swój krążek, miałem ich całą gamę. Było różnie, naprawdę co płytka to inaczej, wszystki zapisywałem X1 pod każdym względem wygrała Verbatimka.

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie, problem cały czas się pojawia. Nagrywam tylko i wyłacznie z prędkością 1x. Płytka idelanie nagrana, u mnie chodzi super. Nagrałam ponownie (na innej płytce, nie markowej) - u mnie wszystko ok (o dziwo nawet pięknie chodzi w starym, 4 letnim Thomsonie, który rzekomo nie odczytuje płyt nagrywanych!!), a u klientów, którzy reklamację zgłaszają cały czas ...znowu coś nie tak. Drugą płytę dałam nawet bez naklejki (sądząc, że to przyczyna złego odtwarzania tej pierwszej) - i znów u nich bez zmian. Klienci mają nowiusienki odtwarzacz (JVC). Film z reguły na dvd daję 90 min. Zastanawiam się dlaczego u mnie na Sony chodzi wszystko cacy. Czyzby trafił mi sie jakis cudny egzemplarz?? Przecież mam już go 2 lata! Te nowe powinny byc lepsze, kompatybilne, nie powinny miec zadnych problemów a tu co? Złości mnie to, bo teraz jestem w kropce. Nagrywam na Ulead DVD MovieFaktory. Program super! Dzisiaj kupiłam płyte Verbatim i Mint, bo agrywalam z reguly na Sony i TDK....hmmm...chyba będę musiała pomyslec nad zmianą marki. Nagram materiał na Verbatimku, zawiozę i zobaczymy. Jeśli problem sie będzie powtarzał z zacinaniem, pikselizacją w obrazie to wydaje mi się, że to nie wina płytki a odtwarzacza, ktory sobie nie radzi z odczytem. Najlepsze jest to, jak byłam u klientow z druga plytą (nie markową) to zauważyłam, że obraz zacina się na poczatku filmu, np. w 6 min filmu obraz staje się nieruchomy, słychać się szumy i przerażliwe piski. Kiedy ta sama płyta ponownie została włożona do odtwarzacza to już błędy wychwycone byly w 8 czy w 12 min filmu a nie w 6, jak poprzednio. Klient mowi, że jak zrobi przerwę i oglądnie dvd za tydzień to jest ok, ale jak ogląda codziennie to zaczynają sie problemy. Błędy wychwycane są w róznych miejscach: raz w 6 min, innym razem w 8, a innym razem w 12 min filmu.
Pozdrawiam. Gosia.

wtorek, 22 czerwca 2004, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy inny film zmontowany i nagrany przez Ciebie , w odtwarzaczu klienta też sie przycina?

wtorek, 22 czerwca 2004, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kriss, tak. Kiedy byłam u klienta to byli tam także moi klienci z poprzedniego wesela. To rodzina. I sprawdzali swoją płyte i płyte z tamtego wesela. Ja jeszcze dowiozłam kolejną płytę (innej marki i bez naklejki). To samo się działo. Trzaski, szumy, zatrzymanie w obrazie i przeskoki. Nie wiem jak postapić. :cry:
Pozdrawiam, Gosia.

wtorek, 22 czerwca 2004, 16:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gosia, a czy możesz sprawdzić jakąś płytke nie montowana przez Ciebie w odtwarzaczu klienta. To by mogło udowodnic gdzie lezy wina. Cos mi sie tu wydaje ze to jednak przyczyna leży w odtwarzaczu DVD.

P.S. zarejestruj się - bedziesz miała powiadomienia o odpowiedziach.

wtorek, 22 czerwca 2004, 16:47
Nowy
Nowy

Kriss, dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę inną płytkę. Dziwi mnie to, bo i jedni i drudzy klienci jezdzili po róznych swoich znajomych i podobno działo sie to samo. A kiedy ja sprawdziłam na swoim odtwarzaczu i na innym także - to zero problemów. Idealnie! Wydaje mi sie, że wina lezy w odtwarzaczu, bo jakos wierzyc mi się nie chce zeby 3 rózne nagrane płyty akurat były wadliwe. I jeszcze gadaja, ze mam sprzet tak zgrany, że u mnie musi być ok. Denerwujące zaczyna to być. :roll: Będę jechac do nich ponownie z nagraną płytką Verbatim i zobaczę co nowego wyskoczy.
Pozdrawiam.

wtorek, 22 czerwca 2004, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musisz udowodnic ze to nie płytka jest powodem problemów. Jesli inny film z inego żródła bedzie tez sie przycinał na tym JVC a ten sam fim na Twoim Soniaczu pójdzie OK to sprawa jest oczywista. A najlepiej mieć kilka innych filmów. Klient z reklamacją niech sobie idzie wtedy do sklepu gdzie kupił ten odtwarzacz.
Zabierz ze sobą swój odtwarzacz i "zgraj" go z TV klienta, niech sam sie przekona naocznie.
Daj znać jeśli uda Ci się wyjaśnić te zagdakę.

wtorek, 22 czerwca 2004, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś miałem podobny problem. Ale winny był ewidetnie aodtwarzacz. Klientka jak zobaczyła że u mnie i jej sąsiadów jest o.k. a u niej sie tnie na nowiutkum kupionym po weselu odtwarzaczu zanisła go z wielkim hukiem do sprzedawcy z pretensjami że sprzedali jej badzieiwe. Wynieniła na inny model i w przeprosinach dostała jeszcze od sprzedawcy płytkę z filmem. Dużo zalezy od tego jak klient podejdzie do tego tematu. Może podjedź wraz z nimi np do sklepu i pokaż im na kilku różnych odtwarzaczach że wszystko jest ok a oni maja słaby sprzęt.

środa, 23 czerwca 2004, 12:14
Nowy
Nowy

Post Udało się dobrze nagrać płyte dvd :)
Witam ponownie. :D
Wracam do mojego problemu z reklamacja płyt dvd. Nagrałam je ponownie, ale tym razem zmieniłam parametry (5000 bitrate i dźwiek 192) jakie p. Janusz (na innym forum) mi polecił. Wczesniej miałam britate nieco wyzsze a dźwięk to juz na maksa. Najważniejsze, że przy zmnienionych paramertach nowa nagrana płyta chodzi, reklamacji klienci nie zglaszają. Nagrałam na Verbatimach. Do dzisiaj nie wiem czy to wina odtwarzacza, płyty czy nagrywarki. Sądzę że odtwarzacza, bo sami klienci przyznali mi sie ostanio, że ich odtwarzacz się zacina przy innych plytach także, że nie radzi sobie z ich odczytem, że szaleje. Dobra, mniejsza o to. Grunt, że sobie poradziłam i że byly osoby, ktore chciały mi pomóc. Chciałabym wszystkim Panom podziękować za wypowiedzi w moim temacie. :wink:

Dziękuję Pit, Kriss, Montazyscie Darkowi i Mirkowi Grygiel. Pozdrawiam. :)

środa, 7 lipca 2004, 21:57
Moderator
Moderator

No i powiedzcie Państwo - czy dla takich słów nie warto się udzielać ? :D

środa, 7 lipca 2004, 22:18
Stały bywalec
Stały bywalec

środa, 7 lipca 2004, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Darek!!! Warto. naprawde warto. Tyle satysfakcji nie miałem dawno...

pozdrawiam

czwartek, 8 lipca 2004, 07:30
Nowy
Nowy

Chciałabym dodać jeszcze, że wszystkie wypowiedzi rozważałam i wszystkie brałam po uwagę. :D

Pit wspomninał o błędnym odczycie w odtwarzaczu, o sprawdzeniu płyty w sklepie - proponowałam klientom takie wyjscie (wcześniej byłam w Media Markt i tam sprawdzałam i na tych droższych i na tych najtańszych - super!), ale moim klientom nie bardzo się chciało iść.
Cóż...

Kriss pisał o tym, aby udowodnić im, że to nie wina płytki. Toteż nagralam 5 płyt (każda z innej marki), straciłam mnóstwo czasu, bo zamiast siedzieć nad czymś innym to ja siedziałam nad płytą. Kiedy już wszystko miałam, z mężem pojechałam z naszym soniaczem, podłączyliśmy u nich nasz sprzet i puściliśmy dvd. Super, nie było żadnych zastrzeżeń, ale i tak ich to nie przekonywało. Stwierdzili, że mam tak zgrany sprzęt, że u nas wszystko chodzi.
Cóż...

Kriss też wspomniał o sprawdzeniu w odtwarzaczu klienta o płyce nie montowanej przeze mnie. Hmmm... sama bylam tego ciekawa. Pojechałam. Pierwszy raz włozona płyta (nie moja) leci super, żadnych szumów, zatrzymań. Idealnie! Potem ta sama plyta leci drugi raz, trzeci i piąty i zaczyna odtwarzacz "wariować". Czyli wysunęłam wniosek: wina odtwarzacza a nie płyty. Mówię im w czym tkwi problem, a oni, że to nie mozliwe, że odtwarzacz nowy a w dodatku markowy.
Cóż....

Montażysta Darek A wspominał o predkości zapisu - wszystkie u mnie płyty sa zapisywane z prędkością x1, więc i to brałam pod uwagę. Mirek wspomniał o płytach Verbatim. Myślałam juz, ze mam takiego pecha, że trafiaja mi się wadliwe płyty i stąd te zacięcia. Ale po nagraniu plyty zawsze sprawdzałam czy plyta nie ma żadnych uszkodzen, plamek, itp. Rozważałam każdą mozliwość.
Cóż... juz nie miałam siły.

Miałam wątpliwosć tez taka, że może to wina tego, że końcowa część płyty jest nagrana a powinno być miejsce puste. Ale problem u klientów pojawiał się na początku filmu a nie na końcu. Ktoś nawet wspomniał (na innym forum), że markowe odtwarzacze dvd mają więcej problemów z płytami niż nie markowe za małe pieniądze. I okazało się to prawdą. Ktoś także napomniał, że naklejki na płytach są przyczyną złego odtwarzania. Zastosowałam plytę bez naklejki, ale płyta z naklejka czy bez zacinała się tak samo. Dużo osób wspominało o płytach Verbatim. Ja cały czas nagrywalam na Sony i TDK. Przeszlam na Verbatim, ale i tu sytacja nie uległa zmianie. Ktos mi poradził, żeby zminiejszyc bitrate, dżwięk. Nigdy tego nie robiłam, więc troszke się naszukałam co i jak. I wtedy, jak zmniejszyłam parametry, tak jest super.
Cóż... ćwiczenie czyni mistrza. :)

Dziękuję jeszcze raz wszystkim. :D Bardzo mi pomogliście. :D :D :D

czwartek, 8 lipca 2004, 08:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona