Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 03:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Proszę o pomoc
Nagrywam płyty DVD już od dawna, i nie miałem nigdy problemu, który właśnie się pojawił. Pracuję na Windows XP Professional, PIV 2,4 HT itd... , a authoring DVD robię w DVD Workshop. Nagrywam obraz płyty na HD, a następnie wypalam płyty. Problem polega prawdopodobnie na braku jakiegoś pliku exe w systemie, który mógł być przypadkiem skasowany np skanerem antywirusowym, a oto szczegóły:
-Gdy włożę nagraną płytę DVD do nagrywarki pojawia się komunikat "System Windows nie może odnaleźć programu DVDDEC~1.EXE" (wcześniej płyta była bez problemu odtwarzana)
-Gdy chcę nagrać płytę z obrazu zapisanego na HD (ISO), używając DVD Workshop, to po minucie przerywa wywalając jakiś komunikat o braku wystarczającej ilości pamięci ( mam 1 GB DDRAM), lub o programie, który pracuje równocześnie z Workshopem-coś w tym rodzaju.
-Również próba nagrania ISO z HD na DVD za pomocą Deep Burner kończy się komunikatem o braku pliku DVDDEC~1.EXE.
Proszę o poradę, co mam w tej sytuacji zrobić?
Pozdrawiam

wtorek, 6 lipca 2004, 11:30
Moderator
Moderator

Już od wersji Windows 2000 system posiada własny player DVD jeśli aktywna jest opcja auto-uruchamiania włożonej płytki automatycznie krążek z filmem DVD zostaje rozpoznany jako takowy i automatycznie uruchamia się odtwarzacz DVD, ale jak wiadomo kodek mpeg2 jest kodekiem komercyjny i stąd komunikat o braku tego kodeka w systemie, przez co player nie może zacząć normalnie pracować. Wystarczy instalacja dowolnego kodeka mpeg2 do systemu, by po włożeniu płyty automatycznie uruchamiał się odtwarzacz DVD dołączony do systemu.
Jeśli chodzi o drugą sprawę, skoro authoringu dokonujesz w Workshopie dokonaj zapisu nie do obrazu *.iso, ale do folderów DVD powstanie ci w ten sposób we wskazanym miejscu folder o nazwie VIDEO_VTS i AUDIO_VTS dopiero te foldery, a właściwie jeden, bo tylko video nagrywasz dowolnym programem do zapisu krążków jako płytka z filmem DVD.
Pozdrawiam gorąco.

środa, 7 lipca 2004, 12:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za poradę. Okazało się, że są to dwa różne problemy. Pierwszy z nich już pokonałem, wystarczyło podać ścieżkę do programu, który domyślnie odtwarza DVD po włożeniu do napędu. Drugi problem jest bardziej złożony, pracuję nad nim.Pozdrawiam

czwartek, 8 lipca 2004, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problam rozwiązany
Rozwiązałen drugi problem, winowajcą był program McAfee Firewall, który w trosce o bezpieczeństwo mojego systemu częściowo zablokował mi magistralę danych.

czwartek, 15 lipca 2004, 20:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]